Colt Express: Szeryf i więźniowie

Wciel się w szeryfa i stań na straży porządku!
12 opinii
 • 2 - 8 osób
 • od 10 lat
 • 30 - 60 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Colt Express (edycja polska).
Colt Express (edycja polska)
Kolejny raz grupa niesławnych bandytów zaplanowała napad na ekspres Union Pacific. Szeryf Samuel Ford jest uzbrojony i już na nich czeka! Musi jednak mieć się na baczności, bo przyjdzie mu zmierzyć się z nową przeciwniczką – nieuchwytną Mei. Ta sprytna bandytka jest niebezpieczna jak żmija i z pewnością nie przepuści okazji, żeby utrzeć nosa bezwzględnemu stróżowi prawa! Z dodatkiem Colt Express: Szeryf i Więźniowie jeden z graczy ma okazję wcielić się w stróża prawa stając przeciwko reszcie pospolitych bandytów. Na początku rozgrywki szeryf otrzymuje 5 losowych kart celów – jeśli uda mu się zrealizować przynajmniej 4 z nich, wygrywa. W przeciwnym razie wracamy do podstawowych warunków zwycięstwa: wygra ten bandyta, któremu uda się zebrać łupy o najwyższej wartości. Wraz z pojawieniem się szeryfa do pociągu podłączany jest specjalny wagon więzienny – to tam lądują bandyci, których dosięgnie ręka sprawiedliwości. Warto uniknąć aresztowania, bo za każdą osobę wyznaczona jest nagroda! Dodatkowo gra wprowadza też kolejną grywalną postać, Mei, a także nowy rodzaj akcji: genialne pomysły. Czym jest Colt Express? To zabawna i ekscytująca gra rodzinna o klimacie rodem z Dzikiego Zachodu. Podczas zabawy wcielamy się w bandytów napadających na pociąg pełen pasażerów, ich bagaży i cennych ładunków, z których staramy się zdobyć jak najwięcej. Sercem gry jest programowanie akcji: uczestnicy kolejno zagrywają karty, wskazujące co będą chcieli zrobić, jednak nigdy nie mogą mieć pewności, że ich plan się powiedzie, bo scenariusz składany przez kilka osób potrafi okazać się bardzo zaskakujący.
Autor:
Christophe Raimbault
Ilustracje:
Jordi Valbuena
Wydawca:
Rebel
89,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Kolejny raz grupa niesławnych bandytów zaplanowała napad na ekspres Union Pacific. Szeryf Samuel Ford jest uzbrojony i już na nich czeka! Musi jednak mieć się na baczności, bo przyjdzie mu zmierzyć się z nową przeciwniczką – nieuchwytną Mei. Ta sprytna bandytka jest niebezpieczna jak żmija i z pewnością nie przepuści okazji, żeby utrzeć nosa bezwzględnemu stróżowi prawa!

Z dodatkiem Colt Express: Szeryf i Więźniowie jeden z graczy ma okazję wcielić się w stróża prawa stając przeciwko reszcie pospolitych bandytów. Na początku rozgrywki szeryf otrzymuje 5 losowych kart celów – jeśli uda mu się zrealizować przynajmniej 4 z nich, wygrywa. W przeciwnym razie wracamy do podstawowych warunków zwycięstwa: wygra ten bandyta, któremu uda się zebrać łupy o najwyższej wartości.

Wraz z pojawieniem się szeryfa do pociągu podłączany jest specjalny wagon więzienny – to tam lądują bandyci, których dosięgnie ręka sprawiedliwości. Warto uniknąć aresztowania, bo za każdą osobę wyznaczona jest nagroda! Dodatkowo gra wprowadza też kolejną grywalną postać, Mei, a także nowy rodzaj akcji: genialne pomysły.

Czym jest Colt Express?

To zabawna i ekscytująca gra rodzinna o klimacie rodem z Dzikiego Zachodu. Podczas zabawy wcielamy się w bandytów napadających na pociąg pełen pasażerów, ich bagaży i cennych ładunków, z których staramy się zdobyć jak najwięcej. Sercem gry jest programowanie akcji: uczestnicy kolejno zagrywają karty, wskazujące co będą chcieli zrobić, jednak nigdy nie mogą mieć pewności, że ich plan się powiedzie, bo scenariusz składany przez kilka osób potrafi okazać się bardzo zaskakujący.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 Wagon Więzienny
 • 2 plansze postaci
 • 1 pionek Szeryfa z Gwiazdą
 • 1 pionek konia
 • 2 Torby Pocztowe
 • 1 Worek z pieniędzmi
 • 7 kart Więźniów
 • 7 kart Genialnych Pomysłów
 • 7 Listów Gończych
 • 18 kart Mel
 • 23 Karty Szeryfa
 • 14 kart Celów Szeryfa
 • 7 Nakazów Aresztowania
 • 7 Celów Specjalnych
 • 13 kart Rund
 • 3 karty Bijatyki
Waga:
590 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.67
na podstawie 12 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Colt Express: Szeryf i więźniowieNajbardziej przydatne recenzje

Posia

Liczba recenzji: 32

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Jestem po pierwszej rozgrywce w ten dodatek i muszę przyznać, że wymiata. Jest to, czego się spodziewałem. Jeszcze więcej możliwości, więcej interakcji, więcej strzelania i zamieszania... czyli dobrej zabawy, do tego aż do 8 osób. Wyjątkowo podeszła mi gra szeryfem... bo wtedy też toczy się w pewnym sensie gra nad stołem pomiędzy stróżem prawa a bandytami :)
Polecam jednak dodatek dla ekipy, która już zagrała w podstawkę i poprzedni dodatek. Lepiej wprowadzać rozszerzenia po kolei, bo dla nowego niezaawansowanego gracze ilość wiedzy do przekazania może być za duża.
Poza szeryfem i więźniami wprowadzono też kilka innych pomysłów i udoskonaleń.... zabawa jest przednia. Fajnie że każdy z elementów rozszerzeń jest modularny, więc można ustalić zawsze które rozszerzenia używamy dla danej rozgrywki.


Maycia

Liczba recenzji: 159

Bardzo fajny dodatek. Urozmaica i tak już świetną grę. Wprowadza trochę nowych zasad jednak są one spójne z zasadami z podstawki i gra się na prawdę świetnie:
+ wagon więzienny jak pozostałe elementy 3D oczywiście do samodzielnego złożenia
+ złożony wagon spokojnie odnajduje miejsce w pudełku
+ możliwość grania szeryfem z nowym pionkiem postaci (jako jeden przeciwko wszystkim) - bardzo fajnie zbalansowana postać razem z bandytami
+ możliwość grania nową postacią bandyty (do tej pory pionek szeryfa z podstawki)
+ karty więźniów, które są powiązane z bandytami

Rewelacyjne rozszerzenie świetnej gry. Możliwa gra z dwoma dodatkami. Jak najbardziej polecam.


Maxio1982

Liczba recenzji: 236

OCENA 5/5. "Szeryf i Więźniowie" - to bardzo udany dodatek, który sprawia, że Colt Express zamienia się w trochę inną grę. Bez szczególnego komplikowania zasad i wprowadzania czterech akapitów wyjątków. Dalej mam do czynienia z familijną grą, która teraz jest po prostu jeszcze… czymś więcej. Dla mnie jest to definicja sukcesu autora.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 0

Dzień Dobry, ja również byłbym chętny na dodruk tego dodatku. Gra jest świetna a dodatek w tej chwili nie jest dostępny nawet na rynku wtórnym a chętnych do zakupu nie brakuje. Może jednak udałoby się zrobić jakiś mały dodruk? Pozdrawiam

~ Krzysiek 20.04.2021 12:43

Dodruk szeryfa nastąpi najszybciej na gwiazdkę lub dopiero w 2022 roku.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 23.04.2021 11:04

Czy planują Państwo dodruk?

~ olap 31.03.2021 18:19

niestety w najbliższych czasie nie planujemy dodruku.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Aftar 06.04.2021 13:35

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również