xc

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

1 użytkownik

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Wg mnie najciekawszy ze wszystkich dodatków do Power Grida.

Niektóre mapy wprowadzają zmiany jedynie kosmetyczne, natomiast tutaj zastosowane rozwiązania dodają świeżości ogranej już dobrze podstawce.

Dwa rynki surowców w Korei oraz centralnie sterowana pula elektrowni w Chinach wymuszają niekiedy całkowitą zmianę taktyki i prowadzą do trudnych sytuacji. Gra pozostaje przy tym zbalansowana i konkurencyjna.

Nic tylko brać! :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Gra zakupiona w b. dobrej cenie. Niestety trochę mnie zawiodła.

Jest to gra imprezowa, która nie wypali w każdym towarzystwie.

Zdarzyło mi się przy niej bawić wybornie, ale raczej przez wzgląd na radosną atmosferę, niż ze względu na stawiane przez grę wyzwania.

Najczęściej jednak tak szybko jak trafia na stół, tak samo szybko jest z niego ściągana i większości moich współgraczy nie przypasowała.

Ogólnie ma potencjał, ale czegoś brakuje. Jeśli grasz w bardzo wesołym towarzystwie, może wypalić. Natomiast "sztywniaki" raczej się przy niej nie rozruszają, a znudzą.

Koniec końców, kosztowała tak niewiele, że jestem zadowolony z zakupu.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Koszulki tak w tym, jak i w innych rozmiarach nie ustępują niczym konkurencji. Cena atrakcyjna.


Dawno już nikt nie komentował, niedługo pewnie pojawi się odświeżona wersja tej gry, ale czuję potrzebę skomentowania wypowiedzi JoKa, która wyświetla się obecnie na samej górze.

Kolega się niestety zniechęcił odrobinę zbyt szybko. Tzn. zauważył pewne cechy gry całkiem trafnie, ale wnioski wyciągnął już nieprawidłowe.

Jeśli chodzi o instrukcję - oczywiście jest to kwestia gustu. Ja wszystko zrozumiałem i nie miałem wątpliwości. W swojej pierwszej grze popełniłem tylko jeden, stosunkowo niewielki błąd (dotyczący możliwości kupowania surowców bezpośrednio z rynku, gdy nie ma ich na mapie). A zazwyczaj przy ciężkich tytułach kilka błędów się zdarza przy pierwszej rozgrywce, po jednym przeczytaniu instrukcji.

Jeśli chodzi o przekład instrukcji, to nie wiem - polską wersję zostawiłem w pudełku i czytałem kolorową wersję angielską :)

Odnośnie braku balansu - oczywiście akcję są zróżnicowane i niektóre korzystniejsze od innych, ale kluczem w tej grze jest takie dobieranie wykonywanych akcji, które będzie się wzajemnie napędzać. To, że stocznia daje więcej punktów zwycięstwa, to nie błąd, to cecha tej gry. Należy umiejętnie grać tak, aby stocznie zbudować jeśli to możliwe. A absurdem jest już stwierdzenie, że stocznia jest jakoś znacząco silniejsza niż inne akcje. Stocznia z ery kanałowej punktuje tylko jeden raz. Stocznia z ery kolejowej daje 18 punktów, podczas gdy przędzalnia najwyższego poziomu daje punktów 12, jest tańsza i daje większy dochód. Zbudowanie przędzalni 3 poziomu kosztuje jeszcze mniej - 16 i jeżeli uda się to zrobić w pierwszej erze, to mamy 18 punktów i 3 dochodu za znacząco niższą cenę, niż budowa stoczni. A dodatkowo benefity za sprzedaż w porcie.

Losowość występuje w kwestii dobierania kart, ale właściwie gospodarując kartami jeszcze nie zdarzyło mi się, aby miały wpływ istotny na rozgrywkę. Po prostu nadają pewien rytm i kierunek ekspansji na mapie, zapewniają niepowtarzalność każdej rozgrywki, aby nie wyglądała ona jak szachy.

Gra faktycznie droga, ale perfekcyjna. Eksploatuje umysłowo, ale to zaleta, bo poszukujący rozgrywki lekkiej i przyjemnej raczej nie kierują swojej uwagi ku takim tytułom.


Za wadę można by uznać niepowalające swoją urodą wykonanie planszy i komponentów, ale jak wspomniałem na początku, pojawi się niebawem nowa wersja gry - odświeżona graficznie i zarazem bardzo piękna.

Sam jestem wielkim fanem Wysokiego Napięcia, oraz nie mniejszym fanem Brassa :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Ciekawa, łatwa w opanowaniu, ale dająca satysfakcję gra rodzinna. Gra raczej z kategorii tych lżejszych i łatwiejszych, ale bardzo solidna i przyjemna.

Nieco losowa, ale dzięki temu momentami zabawna i dająca do końca szansę nawet tym, którzy z początku popełnili jakieś błędy taktyczne.

Bardzo ładnie wykonane komponenty, jeśli ktoś oglądał Alhambrę na żywo, to dopatrzy się pewnych symbolicznych nawiązań :)

Na pewno są gry lepsze w standardowej cenie gry. W cenie promocyjnej - kapitalny zakup.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Radosław Michalak

Liczba recenzji: 385

SuperKaczor

Liczba recenzji: 0

Marek_J

Liczba recenzji: 44

Seth

Liczba recenzji: 19

Schatan

Liczba recenzji: 89

Koniczyna17

Liczba recenzji: 66

JediPrzemo

Liczba recenzji: 199

Tomasch

Liczba recenzji: 30

Drluca

Liczba recenzji: 21

Dziadekjoe

Liczba recenzji: 115

SuperKaczor

Liczba recenzji: 0