Drluca

Poliglota

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

4 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

zawsze jestem pod wrażeniem jak prosta mechanika może dawać ogrom możliwości rozgrywki. tak jest w przypadku Splendoru.

+zasady tłumaczy się w 1 min.
+wykonanie graficzne bardzo ładne
+bardzo duża regrywalność
+wielkie możliwości strategi rozegrania partii
+gra jasna nawet dla dzieci, które grają z dorosłymi na handikapie

zostałem fanem Splendoru.


Jak dla mnie ideał :)

Świetna ! Prosty pomysł ale daje możliwość wykazania się myśleniem i kombinowaniem. Co ciekawe grałem w nią zarówno z dorosłymi jak i z moimi córkami (5, 4 lat). Dzieci szybko załapały zasady, a oprawa księżniczkowa była dla nich dodatkowym atutem. Polecam do pogrania w chwili gdy nie ma się ochoty zasiadać do potężnych tytułów.


Jak dla mnie ideał :)

Znakomita gra karciana. Mechanika niezwykle prosta ale daje multum możliwości rozegrania partii. Do tego dochodzi jeszcze blef, który jest niczym szczypta soli na pieczonego w ognisku ziemniaka- mniam ! Czas rozgrywki to ok 15 min.i chcesz zagrać kolejną partię- ogromna re-grywalność. Polecam !


Znakomita!!! Bardzo sympatyczna gra. Trochę worker placement, trochę karcianki. Negatywna interakcja z humorem. Całość bardzo dobrze osadzona w realiach czasów komuny. Dla ludzi lubiących te cechy w grach pozycja obowiązkowa.
Co mi się bardzo podobało to wykonanie gry. Plansza dwuczęściowa co pozwala na aranżację na stole. Wypraska w pudełku wręcz doskonała!!! Każdy rodzaj kart i pionków ma swoją przegródkę. Nic nie lata po pudełku. Ergonomia wykonania planszy znakomita. Od pierwszej gry wiadomo gdzie co ma stać. Instrukcja bardzo przystępna. Można siadać i grać od "pierwszego kopa".
Bardzo dobra robota IPN !!! Oby więcej takich.

Co do ceny to w Muzeum Powstania Warszawskiego dostałem ją za 40 zł !!! za te pieniądze taka giera !!!!!!! Pycha.


Jak dla mnie ideał :)

Polskie realia! Polska historia! mechanika gry idealnie oddaje klimat epoki (sejmy, pospolite ruszenie, armia koronna, presja państw ościennych)! Gra znakomita i więcej takich na rynku!!!


xc

Liczba recenzji: 18

Ziemko

Liczba recenzji: 18

Kaetil

Liczba recenzji: 22

Biedak

Liczba recenzji: 46