ZiZuM

Marzyciel

Nowy Sącz

Obserwowani

15 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

8 użytkowników

Zobacz wszystkich

Szybka gra karciana (momentami za szybka) dla 2 do 4 graczy, gdzie najlepiej sprawdza się w większym gronie, dając najwięcej frajdy. Prosta mechanika polegająca na dobieraniu co turę karty i wykonywaniu działania jednej z dwóch posiadanych - duża losowość. Zwycięzcą zostaje gracz który na koniec gry będzie posiadał z największym numerem bądź wyeliminuje pozostałych, do czego potrzeba dużo szczęścia. Karty wykonane solidnie z przyjemnymi grafikami. Polecam jako przerywnik pomiędzy cięższymi tytułami.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra z gatunku "musisz ją mieć". Świetna gra rodzinna na każdą okazję - sprawdza się zarówno w rozgrywce dwuosobowej jak i pięcioosobowej, gdyż ma bardzo proste zasady i dlatego wszyscy z pewnością będą się przy niej wspaniale bawić oraz często do niej wracać. W grze wykorzystano bardzo prosty mechanizm dobierania kart pociągów w odpowiednich kolorach do wcześniej otrzymanych biletów w celu połączenia ze sobą dwóch miast. Czasami trzeba tylko uważać na pozostały graczy aby nie zajęli nam kluczowych połączeń bo wtedy trzeba się nieźle na kombinować aby ostatecznie zrealizować bilety. Samo wykonanie również nie budzi żadnych zastrzeżeń - gruba plansza z dobrym rozmieszczeniem (choć często po dobraniu biletów pada pytanie "ale gdzie to jest?"), solidne plastikowe wagoniki, świetnie wykonane karty oraz bilety, a także drewniane znaczniki punktacji - ogólnie sporo kart i elementów naprawdę porządnie wykonanych - polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Splendor jest tytułem wartym polecenia. Szybka i wciągająca rozgrywka z prostymi zasadami - po rozegraniu jednej partii chce się zagrać jeszcze raz i jeszcze raz - mimo iż sam mechanizm rozgrywki opiera się dosłownie na kolekcjonowaniu odpowiednich kamieni oraz liczeniu co może wydać się nudne. Samo wykonanie stoi na wysokim poziomie - duże pudełko, a we wnętrzu wszystkie elementy mają swoje miejsce, piękne grafiki na kartach oraz samym opakowaniu, grube płytki, solidne, ciężkie żetony z kamieniami. Polecam ten tytuł na długie jesienne wieczory.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Mechanizm rozgrywki bardzo ciekawy, mimo iż na początku sceptycznie podchodziłem do tego tytułu, to ostatecznie skusiłem się na jego zakup i nie żałuję. Mogłoby się wydawać, iż jest to pozycja przeznaczona bardziej dla płci pięknej ale to tylko złudne wrażenie. Szkoda tylko, że gra przeznaczona jest wyłącznie dla dwóch graczy.
Nieduże pudełko, sporo elementów wykonanych solidnie na grubej tekturze, klimatyczne grafiki, jednym słowem świetna gra na zbliżające się długie jesienne wieczory - polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Belfort to gra godna polecenia i warta uwagi. Samo wykonanie poszczególnych elementów stoi na wysokim poziomie - grube i sztywne plansze i żetony a do tego mnóstwo drewnianych solidnie wykonanych elementów, a wszystko to szczelnie wypełnia całą przestrzeń pudełka, gdzie praktycznie nie pozostaje żadne wolne miejsce - świadczy o tym sam ciężar gry. Do tego dochodzą ciekawe i oryginalne grafiki plansz, żetonów, kart, a także samego opakowania. Zasady opisane w prosty i jasny sposób, dające się łatwo przyswoić. Jeśli chodzi o samą rozgrywkę to jest on interesująca, dzięki zastosowaniu ciekawych rozwiązań wprowadzających pewną losowość - jak przystało na solidną grę ekonomiczną z pewnością często będzie gościć na stole, miejmy nadzieję że przez długi czas. Dodatkowo przed pierwszą rozgrywką trzeba włożyć sporo pracy własnej, a mianowicie należy obkleić dość dużo drewnianych elementów, osobiście uważam to za fajny aspekt. Podsumowując - solidny produkt, za stosunkowo niewielkie pieniądze, a tym bardziej w połączeniu z promocją REBEL Lato 2015 - polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Artonius

Liczba recenzji: 59

Urath

Liczba recenzji: 170

Adam Mazurkiewicz

Liczba recenzji: 7

Krzysiek

Liczba recenzji: 388

REBEL

Liczba recenzji: 40

Quaku

Liczba recenzji: 138

Gotrri

Liczba recenzji: 28

Wojciech

Liczba recenzji: 27

grzesznik

Liczba recenzji: 49

Enikon

Liczba recenzji: 101

Grinch

Liczba recenzji: 4

Maciej

Liczba recenzji: 129

Rastula

Liczba recenzji: 100

Neoptolemos

Liczba recenzji: 308

Korek007

Liczba recenzji: 9

NLoriel

Liczba recenzji: 137

Artonius

Liczba recenzji: 59

Korek007

Liczba recenzji: 9

Agu

Liczba recenzji: 44

Czincz

Liczba recenzji: 57

Neoptolemos

Liczba recenzji: 308

Lucas

Liczba recenzji: 10

Arasz

Liczba recenzji: 14