Carcassonne: Edycja Jubileuszowa

Świętuj dwudziestolecie serii Carcassonne z edycją jubileuszową gry
17 opinii
  • 2 - 5 osób
  • od 7 lat
  • ok. 35 minut
  • wydanie polskie
Wyjątkowa edycja jubileuszowa to nasz sposób, by świętować dwudziestolecie serii Carcassonne wraz z Tobą. Święto to ma miejsce również na płytkach gry!Carcassonne przyciąga ludzi z całego świata. Nie tylko dobrze znani rycerze, żonglerzy czy kupcy, ale również podróżnicy z Dalekiego Wschodu, dzikie zwierzęta z Afryki i poszukiwacze złota ożywiają tereny wokół średniowiecznego grodu.Na płytkach znajdują się postacie, które przez 20 lat istnienia Carcassonne przewinęły się przez całą serię gry.Ta unikalna wersja Carcassonne pozwala zbudować jeszcze piękniejsze tereny i rozegrać jeszcze bardziej ekscytujące rozgrywki.Gra Carcassonne: Edycja Jubileuszowa jest kompatybilna z dodatkami.
Autor:
Klaus-Jurgen Wrede
Wydawca:
Bard
15495

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Wyjątkowa edycja jubileuszowa to nasz sposób, by świętować dwudziestolecie serii Carcassonne wraz z Tobą. Święto to ma miejsce również na płytkach gry!

Carcassonne przyciąga ludzi z całego świata. Nie tylko dobrze znani rycerze, żonglerzy czy kupcy, ale również podróżnicy z Dalekiego Wschodu, dzikie zwierzęta z Afryki i poszukiwacze złota ożywiają tereny wokół średniowiecznego grodu.

Na płytkach znajdują się postacie, które przez 20 lat istnienia Carcassonne przewinęły się przez całą serię gry.

Ta unikalna wersja Carcassonne pozwala zbudować jeszcze piękniejsze tereny i rozegrać jeszcze bardziej ekscytujące rozgrywki.

Gra Carcassonne: Edycja Jubileuszowa jest kompatybilna z dodatkami.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • plansza punktacji
  • 104 płytek
  • 40 pionków + 5 pionków Opatów
  • arkusz naklejek na pionki
  • instrukcja
Waga:
1 kg

Recenzje

4.65
na podstawie 17 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Carcassonne: Edycja JubileuszowaNajbardziej przydatne recenzje

Iwona

Liczba recenzji: 143

Jak dla mnie ideał :)

Carcassonne to klasyk, którego nawet nie trzeba przedstawiać. W nowszej wersji znane zasady, jednak wizualnie gra baaaardzo na plus. I do tego spersonalizowane meeple dodają uroku. Spokojnie od tej gry można rozpocząć młodsze towarzystwo lub nieograne towarzystwo w świat gier planszowych.


Natalia

Liczba recenzji: 2

Jak dla mnie ideał :)

Carcassonne skusiło nas piękną edycją jubileuszową, obok której ciężko przejść obojętnie. Po przeczytaniu opisu stwierdziliśmy, że dla nas to będzie strzał w dziesiątkę, a użytkownicy portalu Planszeo nas w tym utwierdzili.
Zacznijmy od wyglądu, którym już na początku zaczęliśmy się zachwycać. Pudełko z góry dostaje u mnie 10/10, ponieważ jest w moim ulubionym kolorze oraz ma błyszczące elementy graficzne (OKŁADKOWE SROKI KAŻDEJ MAŚCI ŁĄCZMY SIĘ). Kartoniki również mają połyskujące szczegóły, a pionki w żywych kolorach można ozdobić dołączonym do zestawu naklejkami. Wszystko wygląda jak nowe, mimo iż zagraliśmy już X razy.
Rozgrywka należy do jak najbardziej przyjemnych. Jeżeli zastanawiacie się nad prostą strategią, w którą będziecie mogli zagrać z dziećmi, znajomymi to ta gra jest dla was! Zasady można wytłumaczyć podczas rozgrywki, dokładając kolejne płytki. Do edycji jubileuszowej zostały dołączone 2 dodatki: Opat i rzeka, które zdecydowanie urozmaicają batalię. Carcassonne ma jednak swoje wymagania, takie jak duży, naprawdę duży stół i zapas czasu. Jedna partia potrafiła zająć nam od 30-60 minut, w zależności od tego jak bardzo zależało któremuś z nas na wygranej.
Dla kogo jest ta gra spytacie? Dla każdego kto lubi:
♟Strategię i rywalizację
♟Proste zasady
♟Dużo dodatków
♟Losowość.
Planszówka nie sprawdzi się natomiast dla osób, które nie przepadają za rozkładaniem i składaniem większej ilości elementów oraz dla graczy, którzy nie chcą pozostawiać wygranej losowi.
Uważamy jednak, że Carcassonne to taki klasyk, który każdy powinien mieć na swojej półce lub ograć go chociaż raz.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bzdziong

Liczba recenzji: 90

Jak dla mnie ideał :)

Carcassonne to jedna z gier która nigdy mi się nie nudzi. Ta wersja jubileuszowa ma nową szatę graficzną. I ta właśnie nowa kolorystyka podoba mi się bardziej niż poprzednie wersje. A w tej wersji na kafelkach dziej się mnóstwo rzeczy. Jak dla mnie jest to wersja którą z pewnością sobie zatrzymam i liczę na to że następne wersję będą miały kolorystykę z tej wersji. A grę polecam każdemu. Zasady bardzo proste i z pewnością można pograć z każdym od lat kilku do stu kilku:-)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy do tego wydania pasują zwykłe wydania np Księżniczka i smok? Chodzi mi o szatę graficzną.

~ Robert 17.07.2021 18:42

Bard informuje, że gra jest kompatybilna z dodatkami do II edycji gry.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 28.07.2021 12:21

Moim zdaniem ta kompatybilność jest niestety dyskusyjna. Strona z obrazkiem (awers) zadowalająco zlewa się w spójną całość z resztą kafelków i raczej nie razi odmiennością. Problem stanowi rewers, ponieważ deseń jest w zauważalnie innym odcieniu i gdy losujecie kafelki z kilku stosów, bardzo łatwo jest rozpoznać dodatek. Można się ratować losując kafelki z woreczka lub jakiegoś podajnika.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Maciej 13.05.2022 10:54

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanieKlienci, którzy kupili Carcassonne: Edycja Jubileuszowa, kupili również: