Colt Express (edycja polska)

Zabawna i ekscytująca gra w napad na pociąg!
103 opinie
 • 2 - 6 osób
 • od 10 lat
 • 40 - 60 minut
 • wydanie polskie
Czy bandytom uda się zachować zimną krew i uniknąć świstających dookoła kul? Czy zdołają wykraść pieniądze przeznaczone na wypłaty dla pracowników Kompanii Węglowej Nice Valley? Czy przechytrzą dzielnego szeryfa, Samuela Forda? Bądź tym, który na koniec gry zostanie najbogatszym członkiem gangu.W grze Colt Express wcielasz się w rolę bandyty próbującego obrabować pociąg... przypadkiem w tym samym czasie co inni bandyci. Twoim celem jest zebranie jak największych bogactw, zanim zgarną je inni. Rozgrywka trwa 5 Rund. Każda Runda składa się z 2 faz:Faza 1: Planowanie! Każdy z graczy zagrywa od 2 do 5 kart na jeden stos, rewersem do góry lub na dół, w zależności od rundy. Gracz zamiast zagrania karty może dociągnąć 3 karty z swojej talii. Faza 2: Napad! Karty są rozgrywane w kolejności ich położenia, z groźbą niepowodzenia w realizacji planów. Nie zawsze uda się przewidzieć ruchy przeciwników i zapamiętać co samemu się uknuło...!Rozgrywka się toczy na trójwymiarowym modelu pociągu, na którym bandyci mogą przemieszczać się między wagonami, biegać po dachach, bić się z innymi bandytami, strzelać do nich, rabować pasażerów lub przemieszczać szeryfa. Pociąg ma tyle wagonów ile jest osób grających, każdy wagon jest pełen pasażerów, a Ci mają przy sobie klejnoty, walizki i torby z cenną zawartością.W trakcie rozgrywki wydarzenia w jej trakcie będą determinowane przez karty rund, które wskażą ile kart akcji zostanie zagranych. Dodatkowo zawierają także ikony wydarzeń specjalnych, na których widać czy będziemy jechać przez tunele (wtedy zagrywamy kartę jako zakrytą, co może wprowadzić jeszcze więcej zamieszania), czy pociąg przyspiesza, czy hamuje (postacie na dachu przesuwamy do tyłu, lub do przodu), może wskazywać, że zbuntują się pasażerowie rozpoczynając bójkę z bandytami, albo szeryf zacznie strzelać do postaci znajdujących się na dachu, itp.Gra kończy się po 5 Rundach, następnie każdy gracz sumuje wartość żetonów Łupu zebranych na swojej karcie Postaci oraz zostaje przydzielona nagroda dla Najlepszego Rewolwerowca. Przypada ona temu graczowi lub graczom, którzy wystrzelili najwięcej pocisków w trakcie gry.Grę wygrywa najbogatszy z bandytów, a w przypadku remisu ten najmniej poturbowany.Wsiadaj na swojego mustanga, dogoń pociąg i wskocz na dach, a pieniądze i sława (niekoniecznie ta dobra) będą na wyciągnięcie ręki!
Autor:
Christophe Raimbault
Ilustracje:
Jordi Valbuena
Wydawca:
Rebel
13995

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka we wtorek


Dostawa (Przesyłka kurierska) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Czy bandytom uda się zachować zimną krew i uniknąć świstających dookoła kul? Czy zdołają wykraść pieniądze przeznaczone na wypłaty dla pracowników Kompanii Węglowej Nice Valley? Czy przechytrzą dzielnego szeryfa, Samuela Forda? Bądź tym, który na koniec gry zostanie najbogatszym członkiem gangu.

W grze Colt Express wcielasz się w rolę bandyty próbującego obrabować pociąg... przypadkiem w tym samym czasie co inni bandyci. Twoim celem jest zebranie jak największych bogactw, zanim zgarną je inni. Rozgrywka trwa 5 Rund. Każda Runda składa się z 2 faz:

 • Faza 1: Planowanie! Każdy z graczy zagrywa od 2 do 5 kart na jeden stos, rewersem do góry lub na dół, w zależności od rundy. Gracz zamiast zagrania karty może dociągnąć 3 karty z swojej talii. 
 • Faza 2: Napad! Karty są rozgrywane w kolejności ich położenia, z groźbą niepowodzenia w realizacji planów. Nie zawsze uda się przewidzieć ruchy przeciwników i zapamiętać co samemu się uknuło...!

Rozgrywka się toczy na trójwymiarowym modelu pociągu, na którym bandyci mogą przemieszczać się między wagonami, biegać po dachach, bić się z innymi bandytami, strzelać do nich, rabować pasażerów lub przemieszczać szeryfa. Pociąg ma tyle wagonów ile jest osób grających, każdy wagon jest pełen pasażerów, a Ci mają przy sobie klejnoty, walizki i torby z cenną zawartością.

W trakcie rozgrywki wydarzenia w jej trakcie będą determinowane przez karty rund, które wskażą ile kart akcji zostanie zagranych. Dodatkowo zawierają także ikony wydarzeń specjalnych, na których widać czy będziemy jechać przez tunele (wtedy zagrywamy kartę jako zakrytą, co może wprowadzić jeszcze więcej zamieszania), czy pociąg przyspiesza, czy hamuje (postacie na dachu przesuwamy do tyłu, lub do przodu), może wskazywać, że zbuntują się pasażerowie rozpoczynając bójkę z bandytami, albo szeryf zacznie strzelać do postaci znajdujących się na dachu, itp.

Gra kończy się po 5 Rundach, następnie każdy gracz sumuje wartość żetonów Łupu zebranych na swojej karcie Postaci oraz zostaje przydzielona nagroda dla Najlepszego Rewolwerowca. Przypada ona temu graczowi lub graczom, którzy wystrzelili najwięcej pocisków w trakcie gry.

Grę wygrywa najbogatszy z bandytów, a w przypadku remisu ten najmniej poturbowany.

Wsiadaj na swojego mustanga, dogoń pociąg i wskocz na dach, a pieniądze i sława (niekoniecznie ta dobra) będą na wyciągnięcie ręki!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 132 karty
 • 26 żetonów
 • 10 elementów terenu
 • 6 wagonów (do złożenia)
 • 6 pionków bandytów
 • pionek szeryfa
 • lokomotywa (do złożenia)
 • instrukcja
Waga:
1,265 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:

Spiel des JahresGra została laureatem prestiżowej nagrody Spiel des Jahres 2015.

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.57
na podstawie 103 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Colt Express (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

CMDR_Blue_R

Liczba recenzji: 456

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Zacznę od tego, że te skałki i kaktusy, które służą za dekorację mnie ujęły. Nie ma to jak gra 3D :D
Napad na pociąg w klimacie filmowym. Bieganie po dachu, strzelanie do siebie, a całość w bardzo prostej mechanice. Fazę planowania opanowują nawet dzieci (choć dla nich można ją czasami na 2 fazy rozbić), a potem jest wykonanie zadania. Nie wiesz, czy przeciwnik ruchem wejdzie do twojego wagonu, czy oddali się. Dać mu po mordzie, czy też łupić pasażerów.... A dokąd gracze ruszą szeryfa? Czy mogę wejść na dół?
Raz ja i kumpel w turze, gdzie na koniec szeryf strzela do znajdujących się na dachu... skończyliśmy z 3 postrzałami... 1 za wejście do wagonu szeryfa... 2 za wejście z dachu do wagonu szeryfa (chcieliśmy karty użyć, aby wyjść z niego na dach) i 3 za koniec tury na wagonie z szeryfem....
Genialna i prosta gra. Jedyna wada, że wagony po złożeniu są ciut wyższe od pudełka, przez co nie można pudełka trzymać na stosie z innymi, aby nie uszkodzić wagonów (i lokomotywy).

Kolejną zaletą jest fakt, że nie ma napisów na kartach. Tylko symbole. Przez to jak wyjdzie angielski dodatek można go kupić, bo tylko instrukcja będzie wymagać tłumaczenia.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Agasia

Liczba recenzji: 103

Tytuł dla miłośników gier towarzyskich. Do dobrej zabawy wymaga przynajmniej 4 osób, a najlepiej gra się w komplecie czyli w szóstkę. Naszym celem jest zdobycie największego łupu, rabując pędzący pociąg. Wykorzystujemy do tego karty (każdy na starcie ma takie same), które zagrywane są kolejno przez graczy zgodnie z wytycznymi dla danej tury (czyli czasami jako karty odkryte - wtedy można coś przewidzieć i pokombinować, jako zakryte, dwie jednocześnie, w odwrotnej kolejności itp.). Co ciekawe - akcje z kart rozgrywane są po skończeniu dokładania kart, w kolejności od pierwszej do ostatniej. I wtedy wychodzi jak dobrą mamy pamięć i co udało nam się przewidzieć. Bo możemy strzelić do osoby, która dawno już sobie gdzieś poszła, próbować podnieść łup, który przed chwilą został już zabrany itp. Bardzo dużo tu chaosu, ale też i śmiechu.
Rozgrywka jest bardzo losowa i dość przypadkowa. Wygrana w sporej mierze zależy od szczęścia, więc jeśli nastawiacie się na zagrywki taktyczno-strategiczne, to nie tu. Jeśli lubicie klimat Dzikiego Zachodu, podoba Wam się :Bang!" (zwłaszcza kościany) i nie przeszkadza Wam losowość, to pewnie "Colt Express" Wam się spodoba.
To typowa, pięknie wydana gra imprezowa - więcej tu zabawy i przypadkowości niż prawdziwego kombinowania - za to w swojej roli sprawdza się doskonale.


Neoptolemos

Liczba recenzji: 309

Colt Express jest z jednej strony tytułem prostym i lekkim, a z drugiej generującym duże emocje z uwagi na ogromną ilość negatywnej interakcji. Posiada bardzo lubiane przez mnie cechy - asymetrię wśród dostępnych postaci, połączenie strategii (faza planowania) i taktyki (...wcielanie swoich zamiarów w życie ;)) oraz jasny cel - zostanie najbogatszym rewolwerowcem. Do tego dochodzi fenomenalna oprawa graficzna (elementy 3D i kreskówkowa grafika). Tytuł, który trzeba wypróbować - choć niekoniecznie z dziećmi i graczami obrażalskimi :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

Ktoś wie, czy Rebel planuje polską edycję dodatków "Colt Express: 2 Trains & 1 Mission" i "Silk", które mają wyjść w tym roku?... Tudzież Big Boxa wydanego w zeszłym roku?

~ P 04.01.2022 13:19

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również


Klienci, którzy kupili Colt Express (edycja polska), kupili również: