Colt Express (edycja polska)

Zabawna i ekscytująca gra o napadzie na pociąg!
118 opinii
 • 2 - 6 osób
 • od 10 lat
 • 40 - 60 minut
 • wydanie polskie
11 lipca 1899 roku, o godzinie 10:00 rano pociąg ekspresowy Union Pacific wyjechał ze stacji Folsom w Nowym Meksyku, zabierając ze sobą 47 pasażerów. Po kilku minutach usłyszeli oni szybkie kroki dochodzące z dachu pociągu, a chwilę później rozległy się strzały. Grupa uzbrojonych i bezlitosnych bandytów napadła na podróżnych i pozbawiła ich pieniędzy oraz biżuterii. Czy bandytom uda się zachować zimną krew i uniknąć kul? Czy przechytrzą dzielnego szeryfa, Samuela Forda? Wszystko zależy od Ciebie! Colt Express to zwariowana gra blefu, w której wspólnie tworzymy scenariusz napadu na pociąg. Każdy z graczy wciela się w jednego z bandytów, którzy będą próbowali jak najbardziej się wzbogacić, zagarniając rozmaite kosztowności spod nosa szeryfa i przeciwników. Aby tego dokonać, w każdej rundzie będziemy zagrywali karty akcji. Problem w tym, że nigdy nie możemy być pewni, jak przebiegnie scenariusz i gdzie będziemy się w danej chwili znajdowali… Na czym to polega? Rozgrywka w Colt Express trwa 5 rund, a każda z nich składa się z dwóch faz: planowania (gry naprzemiennie zagrywamy karty akcji na wspólny stos) i napadu (kiedy rozgrywamy zagrane wcześniej karty).  Karty akcji pozwalają nam poruszać się po pociągu, rabować znalezione kosztowności oraz walczyć (zarówno wręcz, jak i z pomocą broni).  W fazie planowania każdy z graczy kolejno dokłada kartę do wspólnego stosu. Nie zawsze robimy to jawnie! Mimo wszystko warto zapamiętywać kolejność i rodzaj kart zagrywanych przez innych, by mieć w miarę dobry obraz sytuacji i umiejętnie zaplanować kolejne ruchy. Gdy wszystkie karty zostaną wyłożone, aktywny gracz bierze cały stos, odwraca bez zmieniania kolejności, a następnie odczytuje każdą kartę po kolei. Gracze muszą wykonać akcje, które wybrali (o ile to możliwe), jednak mogą na bieżąco wybierać kierunek poruszania się, przedmioty, które podnoszą czy cele ataków. Zwycięża bandyta, który po 5 rundach zgromadzi łupy o najwyższej wartości. Dlaczego pokochasz tę grę? To świetna propozycja dla osób, które uwielbiają luźne i zabawne gry łączące element strategiczny z mnóstwem dobrego humoru.  Rozgrywka w Colt Express jest nie lada wyzwaniem dla naszej pamięci! Aby skutecznie działać, musimy wiedzieć, jakie karty zagraliśmy, ale też jakie ruchy mogą wykonać przeciwnicy. Polem gry jest trójwymiarowy model pociągu, co doskonale buduje klimat. Nasze figurki naprawdę poruszają się między wagonami, mogą też znaleźć się… na dachu!
Autor:
Christophe Raimbault
Ilustracje:
Jordi Valbuena
Wydawca:
Rebel
149,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

11 lipca 1899 roku, o godzinie 10:00 rano pociąg ekspresowy Union Pacific wyjechał ze stacji Folsom w Nowym Meksyku, zabierając ze sobą 47 pasażerów. Po kilku minutach usłyszeli oni szybkie kroki dochodzące z dachu pociągu, a chwilę później rozległy się strzały. Grupa uzbrojonych i bezlitosnych bandytów napadła na podróżnych i pozbawiła ich pieniędzy oraz biżuterii. Czy bandytom uda się zachować zimną krew i uniknąć kul? Czy przechytrzą dzielnego szeryfa, Samuela Forda? Wszystko zależy od Ciebie!

Colt Express to zwariowana gra blefu, w której wspólnie tworzymy scenariusz napadu na pociąg. Każdy z graczy wciela się w jednego z bandytów, którzy będą próbowali jak najbardziej się wzbogacić, zagarniając rozmaite kosztowności spod nosa szeryfa i przeciwników. Aby tego dokonać, w każdej rundzie będziemy zagrywali karty akcji. Problem w tym, że nigdy nie możemy być pewni, jak przebiegnie scenariusz i gdzie będziemy się w danej chwili znajdowali…

Na czym to polega?

 1. Rozgrywka w Colt Express trwa 5 rund, a każda z nich składa się z dwóch faz: planowania (gry naprzemiennie zagrywamy karty akcji na wspólny stos) i napadu (kiedy rozgrywamy zagrane wcześniej karty). 
 2. Karty akcji pozwalają nam poruszać się po pociągu, rabować znalezione kosztowności oraz walczyć (zarówno wręcz, jak i z pomocą broni). 
 3. W fazie planowania każdy z graczy kolejno dokłada kartę do wspólnego stosu. Nie zawsze robimy to jawnie! Mimo wszystko warto zapamiętywać kolejność i rodzaj kart zagrywanych przez innych, by mieć w miarę dobry obraz sytuacji i umiejętnie zaplanować kolejne ruchy.
 4. Gdy wszystkie karty zostaną wyłożone, aktywny gracz bierze cały stos, odwraca bez zmieniania kolejności, a następnie odczytuje każdą kartę po kolei. Gracze muszą wykonać akcje, które wybrali (o ile to możliwe), jednak mogą na bieżąco wybierać kierunek poruszania się, przedmioty, które podnoszą czy cele ataków.
 5. Zwycięża bandyta, który po 5 rundach zgromadzi łupy o najwyższej wartości.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To świetna propozycja dla osób, które uwielbiają luźne i zabawne gry łączące element strategiczny z mnóstwem dobrego humoru. 
 • Rozgrywka w Colt Express jest nie lada wyzwaniem dla naszej pamięci! Aby skutecznie działać, musimy wiedzieć, jakie karty zagraliśmy, ale też jakie ruchy mogą wykonać przeciwnicy.
 • Polem gry jest trójwymiarowy model pociągu, co doskonale buduje klimat. Nasze figurki naprawdę poruszają się między wagonami, mogą też znaleźć się… na dachu!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 132 karty
 • 26 żetonów
 • 10 elementów terenu
 • 6 wagonów (do złożenia)
 • 6 pionków bandytów
 • pionek szeryfa
 • lokomotywa (do złożenia)
 • instrukcja
Waga:
1,265 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
LUCOEX01PL
Pasujące koszulki:

Spiel des JahresGra została laureatem prestiżowej nagrody Spiel des Jahres 2015.
A gdyby tak wprowadzić do rozgrywek dodatkowy dreszczyk emocji? Do gry Colt Express udostępniony został specjalny minidodatek halloweenowy w formacie Print & Play! Dzięki uprzejmości Wirtualnego Wydawnictwa MARK6 możesz pobrać i wydrukować jego polską wersję. Plik znajdziesz tutaj!

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.57
na podstawie 118 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Colt Express (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

CMDR_Blue_R

Liczba recenzji: 148

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Zacznę od tego, że te skałki i kaktusy, które służą za dekorację mnie ujęły. Nie ma to jak gra 3D :D
Napad na pociąg w klimacie filmowym. Bieganie po dachu, strzelanie do siebie, a całość w bardzo prostej mechanice. Fazę planowania opanowują nawet dzieci (choć dla nich można ją czasami na 2 fazy rozbić), a potem jest wykonanie zadania. Nie wiesz, czy przeciwnik ruchem wejdzie do twojego wagonu, czy oddali się. Dać mu po mordzie, czy też łupić pasażerów.... A dokąd gracze ruszą szeryfa? Czy mogę wejść na dół?
Raz ja i kumpel w turze, gdzie na koniec szeryf strzela do znajdujących się na dachu... skończyliśmy z 3 postrzałami... 1 za wejście do wagonu szeryfa... 2 za wejście z dachu do wagonu szeryfa (chcieliśmy karty użyć, aby wyjść z niego na dach) i 3 za koniec tury na wagonie z szeryfem....
Genialna i prosta gra. Jedyna wada, że wagony po złożeniu są ciut wyższe od pudełka, przez co nie można pudełka trzymać na stosie z innymi, aby nie uszkodzić wagonów (i lokomotywy).

Kolejną zaletą jest fakt, że nie ma napisów na kartach. Tylko symbole. Przez to jak wyjdzie angielski dodatek można go kupić, bo tylko instrukcja będzie wymagać tłumaczenia.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Agasia

Liczba recenzji: 74

Tytuł dla miłośników gier towarzyskich. Do dobrej zabawy wymaga przynajmniej 4 osób, a najlepiej gra się w komplecie czyli w szóstkę. Naszym celem jest zdobycie największego łupu, rabując pędzący pociąg. Wykorzystujemy do tego karty (każdy na starcie ma takie same), które zagrywane są kolejno przez graczy zgodnie z wytycznymi dla danej tury (czyli czasami jako karty odkryte - wtedy można coś przewidzieć i pokombinować, jako zakryte, dwie jednocześnie, w odwrotnej kolejności itp.). Co ciekawe - akcje z kart rozgrywane są po skończeniu dokładania kart, w kolejności od pierwszej do ostatniej. I wtedy wychodzi jak dobrą mamy pamięć i co udało nam się przewidzieć. Bo możemy strzelić do osoby, która dawno już sobie gdzieś poszła, próbować podnieść łup, który przed chwilą został już zabrany itp. Bardzo dużo tu chaosu, ale też i śmiechu.
Rozgrywka jest bardzo losowa i dość przypadkowa. Wygrana w sporej mierze zależy od szczęścia, więc jeśli nastawiacie się na zagrywki taktyczno-strategiczne, to nie tu. Jeśli lubicie klimat Dzikiego Zachodu, podoba Wam się :Bang!" (zwłaszcza kościany) i nie przeszkadza Wam losowość, to pewnie "Colt Express" Wam się spodoba.
To typowa, pięknie wydana gra imprezowa - więcej tu zabawy i przypadkowości niż prawdziwego kombinowania - za to w swojej roli sprawdza się doskonale.


Neoptolemos

Liczba recenzji: 215

Colt Express jest z jednej strony tytułem prostym i lekkim, a z drugiej generującym duże emocje z uwagi na ogromną ilość negatywnej interakcji. Posiada bardzo lubiane przez mnie cechy - asymetrię wśród dostępnych postaci, połączenie strategii (faza planowania) i taktyki (...wcielanie swoich zamiarów w życie ;)) oraz jasny cel - zostanie najbogatszym rewolwerowcem. Do tego dochodzi fenomenalna oprawa graficzna (elementy 3D i kreskówkowa grafika). Tytuł, który trzeba wypróbować - choć niekoniecznie z dziećmi i graczami obrażalskimi :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy w obecnie sprzedawanej wersji znajduje się plansza po której jeździ pociąg?

~ roza44 16.08.2023 04:00

Jest "mata", na której stawia się pociąg.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 30.08.2023 13:54

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Kids Express (edycja polska)

Kids Express (edycja polska)