Colt Express: Konie i Dyliżans

Pierwsze rozszerzenie do Colt Express, zwycięzcy Spiel Des Jarhes 2015
27 opinii
 • 2 - 6 osób
 • od 10 lat
 • 30 - 60 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Colt Express (edycja polska).
Colt Express (edycja polska)
Przez równiny, wzdłuż linii kolejowej biegnie droga z Des Moines do Bismark. Obok Żelaznego Konia pędzą dyliżanse, zostawiając za sobą chmurę pyłu widoczną z odległości wielu mil. Pasażerowie dyliżansu Wells Fargo & Company smacznie śpią, gdy dogania ich Colt Express. Nie wiedzą jeszcze, że po drugiej stronie grubych skórzanych zasłon dochodzi do napadu - torami i drogą podróżuje sześciu bezwzględnych bandytów. Nie wiedzą... ale niedługo przekonają się o tym na własnej skórze.Dodatek wprowadza trójwymiarowy model dyliżansu, który został wykonany tą samą metodą, co model pociągu. Bandyci w celu szybszego przemieszczania się pomiędzy wagonami mogą teraz użyć koni, a sam dyliżans porusza się równolegle do pociągu.Konie pozwalają również wskakiwać na dyliżans, ale ten jest chroniony przez Konwojenta... Jednakże jeden dobrze wymierzony Cios wystarczy, by posłać go na dach wagonu przejeżdżającego pociągu. Co prawda upuści on cenną Walizkę, ale od tej pory, rozwścieczony, stanie się zmorą dla Bandytów.W dyliżansie, poza Konwojentem i Walizką, są też Zakładnicy, za których na koniec gry będzie można uzyskać Okup. Uwaga! Każdy z zakładników jest na swój sposób irytujący i jeśli Bandyta zdecyduje się porwać któregoś z nich, będzie musiał z nim wytrwać do końca gry. Pudel Staruszki gryzie, co powoduje, że Bandyta na początku każdej rundy musi umieścić w swojej talii nową kartę Neutralnego Pocisku, a Fotograf ciągle błyska lampą i w efekcie Bandyta nie może zagrywać zakrytych kart Akcji.Dodatek wprowadza również nowe karty Rundy oraz nowe wydarzenie, które wprowadzi jeszcze więcej zabawy do rozgrywki. Flaszki Whiskey, które od tej pory będzie można znaleźć w całym pociągu, wpłyną w interesujący sposób na zdolności bandytów.
Autor:
Christophe Raimbault
Ilustracje:
Jordi Valbuena
Wydawca:
Rebel
6995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Przez równiny, wzdłuż linii kolejowej biegnie droga z Des Moines do Bismark. Obok Żelaznego Konia pędzą dyliżanse, zostawiając za sobą chmurę pyłu widoczną z odległości wielu mil. Pasażerowie dyliżansu Wells Fargo & Company smacznie śpią, gdy dogania ich Colt Express. Nie wiedzą jeszcze, że po drugiej stronie grubych skórzanych zasłon dochodzi do napadu - torami i drogą podróżuje sześciu bezwzględnych bandytów. Nie wiedzą... ale niedługo przekonają się o tym na własnej skórze.

Dodatek wprowadza trójwymiarowy model dyliżansu, który został wykonany tą samą metodą, co model pociągu. Bandyci w celu szybszego przemieszczania się pomiędzy wagonami mogą teraz użyć koni, a sam dyliżans porusza się równolegle do pociągu.

Konie pozwalają również wskakiwać na dyliżans, ale ten jest chroniony przez Konwojenta... Jednakże jeden dobrze wymierzony Cios wystarczy, by posłać go na dach wagonu przejeżdżającego pociągu. Co prawda upuści on cenną Walizkę, ale od tej pory, rozwścieczony, stanie się zmorą dla Bandytów.

W dyliżansie, poza Konwojentem i Walizką, są też Zakładnicy, za których na koniec gry będzie można uzyskać Okup. Uwaga! Każdy z zakładników jest na swój sposób irytujący i jeśli Bandyta zdecyduje się porwać któregoś z nich, będzie musiał z nim wytrwać do końca gry. Pudel Staruszki gryzie, co powoduje, że Bandyta na początku każdej rundy musi umieścić w swojej talii nową kartę Neutralnego Pocisku, a Fotograf ciągle błyska lampą i w efekcie Bandyta nie może zagrywać zakrytych kart Akcji.

Dodatek wprowadza również nowe karty Rundy oraz nowe wydarzenie, które wprowadzi jeszcze więcej zabawy do rozgrywki. Flaszki Whiskey, które od tej pory będzie można znaleźć w całym pociągu, wpłyną w interesujący sposób na zdolności bandytów.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 Dyliżans
 • 1 pionek Konwojenta
 • 6 pionków koni
 • 1 żeton Walizki (z 1000$ w środku)
 • 5 manierek Whiskey
 • 1 manierka Starej Whiskey
 • 6 kart akcji „Jazda”
 • 8 kart Zakładników
 • 3 karty Neutralnych Pocisków
 • 13 kart Rundy
Waga:
420 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.67
na podstawie 27 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Colt Express: Konie i DyliżansNajbardziej przydatne recenzje

ZimnyLech

Liczba recenzji: 4

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Ciekawe rozszerzenie (i tak już bardzo oryginalnej) idei Colt Express.

Spośród wszystkich nowych mechanizmów zwłaszcza konie spotkały się w mojej grupce z dużym entuzjazmem - możliwość szybkiego poruszania się wzdłuż pociągu, jak i fakt, że zwierzaki można sobie nawzajem podkradać (ach, jakaż złośliwość siedzi w każdym z nas...) dodają dodatkowego wymiaru taktycznego rozgrywce.

Z dodatkiem są jedynie dwa małe problemy:
1) nowych kart, pionków i dyliżansu nijak nie idzie upchnąć do pudełka z podstawką, tak więc transport sprowadza się teraz do tachania dwóch (niezbyt małych) pudełek.
2) dodaje on tyle nowych elementów, że nowi gracze mogą się w tym łatwo pogubić. Polecam wprowadzić ich najpierw w tajniki podstawki, a dopiero przy drugiej lub trzeciej partii dorzucić "nowości".

Mimo to gorąco polecam wszystkim, którzy (jak ja) zakochali się w podstawce.


Wazka

Liczba recenzji: 237

Bardzo dobry dodatek, czuć że w pierwotnej wersji być może nie był dodatkiem, a podstawowym elementem gry (przynajmniej jeśli chodzi o konie- dzięki nim początkowe ustawienie jest bardzo sprawiedliwe,a dodatkowo wprowadza pewien stopień zaskoczenia ;) ). Zakładnicy wzbogacają rozgrywkę (dosłownie ;), choć niektórzy potrafią przynieść solidne straty). Co tu dużo mówić- dla fanów Colt Expresu- pozycja obowiązkowa! :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Posia

Liczba recenzji: 46

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Tak, jak Colt Express potrafił co chwilę zaskakiwać nagłą zmiana sytuacji i pokrzyżowaniem planów.. to z dodatkiem będzie tych sytuacji 3 razy więcej... dużo więcej neutralnych pocisków i strzałów / uderzeń do kogoś kogo się nie planowało. Pojawiły się również nowe warianty zdobywania hajsu oraz nowe warianty dobierania dodatkowych kart w postaci manierek whiskey.. Więc można jakos dać rade nawet przy multum nabojów w talii.
Jeśli lubiłeś kllimat podstawki i jej trochę imprezowy charakter (nieprzewidywalność sytuacji, śmiechy) to tutaj znajdziesz tego jeszcze więcej... polecam!Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również