Colt Express: Konie i dyliżans

Czas na napad z siodła!
28 opinii
 • 2 - 6 osób
 • od 10 lat
 • 30 - 60 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Colt Express (edycja polska).
Colt Express (edycja polska)
Przez równiny, wzdłuż linii kolejowej biegnie droga z Des Moines do Bismark. Obok Żelaznego Konia pędzą dyliżanse, zostawiając za sobą chmurę pyłu widoczną z odległości wielu mil. Pasażerowie dyliżansu Wells Fargo & Company smacznie śpią, gdy dogania ich Colt Express. Nie wiedzą jeszcze, że po drugiej stronie grubych skórzanych zasłon dochodzi do napadu – torami i drogą podróżuje sześciu bezwzględnych bandytów. Nie wiedzą… ale niedługo przekonają się o tym na własnej skórze. Dzięki rozszerzeniu Colt Express: Konie i dyliżans bandyci zyskują dodatkowe możliwości poruszania się. Napad na pociąg odbywa się konno, a więc każdy gracz będzie mógł wybrać, w którym wagonie rozpocznie grę. Co więcej, w trakcie planowania możemy skorzystać z nowej akcji jazdy, która pozwala spektakularnie przeskoczyć na grzbiet swojego wierzchowca i z jego pomocą przedostać się w inne miejsce. To szczególnie cenne gdy weźmiemy pod uwagę, że od tej pory równolegle do pociągu pędzi też dyliżans pełen kosztowności. Kuszący, o ile uda Ci się zneutralizować czekającego wewnątrz konwojenta. Dodatek wprowadza również dodatkowe karty rundy, nowy rodzaj łupów w postaci manierek whiskey oraz możliwość brania zakładników. Ci ostatni nieco ograniczają nasze możliwości, ale okup za nich może skusić niejednego bandytę… Czym jest Colt Express? To zabawna i ekscytująca gra rodzinna o klimacie rodem z Dzikiego Zachodu. Podczas zabawy wcielamy się w bandytów napadających na pociąg pełen pasażerów, ich bagaży i cennych ładunków, z których staramy się zdobyć jak najwięcej. Sercem gry jest programowanie akcji: uczestnicy kolejno zagrywają karty, wskazujące co będą chcieli zrobić, jednak nigdy nie mogą mieć pewności, że ich plan się powiedzie, bo scenariusz składany przez kilka osób potrafi okazać się bardzo zaskakujący.
Autor:
Christophe Raimbault
Ilustracje:
Jordi Valbuena
Wydawca:
Rebel
69,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Przez równiny, wzdłuż linii kolejowej biegnie droga z Des Moines do Bismark. Obok Żelaznego Konia pędzą dyliżanse, zostawiając za sobą chmurę pyłu widoczną z odległości wielu mil. Pasażerowie dyliżansu Wells Fargo & Company smacznie śpią, gdy dogania ich Colt Express. Nie wiedzą jeszcze, że po drugiej stronie grubych skórzanych zasłon dochodzi do napadu – torami i drogą podróżuje sześciu bezwzględnych bandytów. Nie wiedzą… ale niedługo przekonają się o tym na własnej skórze.

Dzięki rozszerzeniu Colt Express: Konie i dyliżans bandyci zyskują dodatkowe możliwości poruszania się. Napad na pociąg odbywa się konno, a więc każdy gracz będzie mógł wybrać, w którym wagonie rozpocznie grę. Co więcej, w trakcie planowania możemy skorzystać z nowej akcji jazdy, która pozwala spektakularnie przeskoczyć na grzbiet swojego wierzchowca i z jego pomocą przedostać się w inne miejsce. To szczególnie cenne gdy weźmiemy pod uwagę, że od tej pory równolegle do pociągu pędzi też dyliżans pełen kosztowności. Kuszący, o ile uda Ci się zneutralizować czekającego wewnątrz konwojenta.

Dodatek wprowadza również dodatkowe karty rundy, nowy rodzaj łupów w postaci manierek whiskey oraz możliwość brania zakładników. Ci ostatni nieco ograniczają nasze możliwości, ale okup za nich może skusić niejednego bandytę…

Czym jest Colt Express?

To zabawna i ekscytująca gra rodzinna o klimacie rodem z Dzikiego Zachodu. Podczas zabawy wcielamy się w bandytów napadających na pociąg pełen pasażerów, ich bagaży i cennych ładunków, z których staramy się zdobyć jak najwięcej. Sercem gry jest programowanie akcji: uczestnicy kolejno zagrywają karty, wskazujące co będą chcieli zrobić, jednak nigdy nie mogą mieć pewności, że ich plan się powiedzie, bo scenariusz składany przez kilka osób potrafi okazać się bardzo zaskakujący.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 Dyliżans
 • 1 pionek Konwojenta
 • 6 pionków koni
 • 1 żeton Walizki (z 1000$ w środku)
 • 5 manierek Whiskey
 • 1 manierka Starej Whiskey
 • 6 kart akcji „Jazda”
 • 8 kart Zakładników
 • 3 karty Neutralnych Pocisków
 • 13 kart Rundy
Waga:
420 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
LUCOEX02PL
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.64
na podstawie 28 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Colt Express: Konie i dyliżansNajbardziej przydatne recenzje

ZimnyLech

Liczba recenzji: 2

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Ciekawe rozszerzenie (i tak już bardzo oryginalnej) idei Colt Express.

Spośród wszystkich nowych mechanizmów zwłaszcza konie spotkały się w mojej grupce z dużym entuzjazmem - możliwość szybkiego poruszania się wzdłuż pociągu, jak i fakt, że zwierzaki można sobie nawzajem podkradać (ach, jakaż złośliwość siedzi w każdym z nas...) dodają dodatkowego wymiaru taktycznego rozgrywce.

Z dodatkiem są jedynie dwa małe problemy:
1) nowych kart, pionków i dyliżansu nijak nie idzie upchnąć do pudełka z podstawką, tak więc transport sprowadza się teraz do tachania dwóch (niezbyt małych) pudełek.
2) dodaje on tyle nowych elementów, że nowi gracze mogą się w tym łatwo pogubić. Polecam wprowadzić ich najpierw w tajniki podstawki, a dopiero przy drugiej lub trzeciej partii dorzucić "nowości".

Mimo to gorąco polecam wszystkim, którzy (jak ja) zakochali się w podstawce.


Wazka

Liczba recenzji: 148

Bardzo dobry dodatek, czuć że w pierwotnej wersji być może nie był dodatkiem, a podstawowym elementem gry (przynajmniej jeśli chodzi o konie- dzięki nim początkowe ustawienie jest bardzo sprawiedliwe,a dodatkowo wprowadza pewien stopień zaskoczenia ;) ). Zakładnicy wzbogacają rozgrywkę (dosłownie ;), choć niektórzy potrafią przynieść solidne straty). Co tu dużo mówić- dla fanów Colt Expresu- pozycja obowiązkowa! :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Posia

Liczba recenzji: 32

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Tak, jak Colt Express potrafił co chwilę zaskakiwać nagłą zmiana sytuacji i pokrzyżowaniem planów.. to z dodatkiem będzie tych sytuacji 3 razy więcej... dużo więcej neutralnych pocisków i strzałów / uderzeń do kogoś kogo się nie planowało. Pojawiły się również nowe warianty zdobywania hajsu oraz nowe warianty dobierania dodatkowych kart w postaci manierek whiskey.. Więc można jakos dać rade nawet przy multum nabojów w talii.
Jeśli lubiłeś kllimat podstawki i jej trochę imprezowy charakter (nieprzewidywalność sytuacji, śmiechy) to tutaj znajdziesz tego jeszcze więcej... polecam!Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 0

Ponawiam pytanie o dodruk - czy jest planowany w najbliższym czasie?

~ Michał 03.02.2024 15:23

Aktualnie nie jest planowany

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 12.02.2024 14:43

Witam. Czy planuje się dodruk tego dodatku? Pozdrawiam

~ Rafał 21.08.2022 10:31

Aktualnie nie jest planowany

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 06.07.2023 14:13

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również