Descent: Legendy Mroku

Twoja legenda właśnie się zaczyna!
14 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 14 lat
 • 180 - 240 minut
 • wydanie polskie
Odwieczny wróg powrócił i jest gotów do kolejnej konfrontacji! Zbierz drużynę i zmierz się z siłami ciemności w Descent: Legendy Mroku, przygodowej grze planszowej o przemierzaniu podziemi!Dzięki zintegrowanej z grą aplikacji, która posłuży Wam jako przewodnik, będziecie mogli rozegrać pierwszy akt emocjonującej kampanii. Wspólnie wkroczycie do niezwykłej krainy pełnej mrocznych lasów, opuszczonych pól bitew i stworzeń, kryjących się pod osłoną mgieł. Podczas kolejnych prób będziecie rozwijać swoje umiejętności, by móc sprostać coraz trudniejszym wyzwaniom. Zarówno Wasze doświadczenia, jak i zebrany ekwipunek, zostaną z Wami na dłużej i będą miały znaczenie w przygodach dostępnych w ramach kolejnych aktów.Czym jest nowy Descent?To przygoda złożona z epickich kampanii zamkniętych w 3 aktach. Całość da nam rozbudowaną, w pełni powiązaną opowieść o czwórce śmiałków walczących z siłami ciemności. Przez całą rozgrywkę poprowadzi Was specjalnie przygotowana aplikacja, wyposażona zarówno w informacje dotyczące przebiegu historii, jak i ścieżki rozwoju Waszych postaci. Descent: Legendy Mroku to rozbudowana opowieść, a kolejność podejmowanych przez Was działań i Wasze decyzje będą miały realny wpływ na jej kształt. Sama rozgrywka odbywa się na trójwymiarowej planszy zbudowanej z przestrzennych terenów, z wykorzystaniem plastikowych, pięknie wykonanych figurek bohaterów i przeciwników. Dlaczego pokochasz tę grę?To doskonała okazja, by wziąć udział w epickiej przygodzie i poprowadzić drużynę złożoną z 4 bohaterów, wybieranych spośród sześciu) przez szereg niebezpiecznych misji. Niezależnie od liczby graczy zasiadających do stołu, drużyna będzie miała konkretny skład, a przejście kampanii zajmie około 50 godzin.Każda z pojedynczych misji stanowi nie lada wyzwanie i jest przewidziana na około 3-4 godziny zabawy. Ale nie martwcie się, jeśli będziecie musieli przerwać - gra jest wyposażona w specjalny system zapisu. Dedykowana aplikacja poprowadzi Was płynnie przez kolejne przygody i pozwoli w dowolnym momencie przypomnieć sobie zasady oraz status postaci. Dodatkowo wesprze klimat rozgrywki dopasowaną muzyką oraz animacjami.Rozbudowany świat Descenta da Wam wiele możliwości wyboru, a decyzje, które podejmiecie (zarówno w ramach głównej kampanii, jak i pobocznych questów), będą miały realny wpływ na to, jak potoczą się kolejne akty.
Autor:
Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek
Wydawca:
Rebel
64995

Dostępne powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Przesyłka kurierska UPS) już od 0 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Odwieczny wróg powrócił i jest gotów do kolejnej konfrontacji! Zbierz drużynę i zmierz się z siłami ciemności w Descent: Legendy Mroku, przygodowej grze planszowej o przemierzaniu podziemi!

Dzięki zintegrowanej z grą aplikacji, która posłuży Wam jako przewodnik, będziecie mogli rozegrać pierwszy akt emocjonującej kampanii. Wspólnie wkroczycie do niezwykłej krainy pełnej mrocznych lasów, opuszczonych pól bitew i stworzeń, kryjących się pod osłoną mgieł. Podczas kolejnych prób będziecie rozwijać swoje umiejętności, by móc sprostać coraz trudniejszym wyzwaniom. Zarówno Wasze doświadczenia, jak i zebrany ekwipunek, zostaną z Wami na dłużej i będą miały znaczenie w przygodach dostępnych w ramach kolejnych aktów.

Czym jest nowy Descent?

To przygoda złożona z epickich kampanii zamkniętych w 3 aktach. Całość da nam rozbudowaną, w pełni powiązaną opowieść o czwórce śmiałków walczących z siłami ciemności. 

Przez całą rozgrywkę poprowadzi Was specjalnie przygotowana aplikacja, wyposażona zarówno w informacje dotyczące przebiegu historii, jak i ścieżki rozwoju Waszych postaci. Descent: Legendy Mroku to rozbudowana opowieść, a kolejność podejmowanych przez Was działań i Wasze decyzje będą miały realny wpływ na jej kształt. 

Sama rozgrywka odbywa się na trójwymiarowej planszy zbudowanej z przestrzennych terenów, z wykorzystaniem plastikowych, pięknie wykonanych figurek bohaterów i przeciwników. 

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To doskonała okazja, by wziąć udział w epickiej przygodzie i poprowadzić drużynę złożoną z 4 bohaterów, wybieranych spośród sześciu) przez szereg niebezpiecznych misji. Niezależnie od liczby graczy zasiadających do stołu, drużyna będzie miała konkretny skład, a przejście kampanii zajmie około 50 godzin.
 • Każda z pojedynczych misji stanowi nie lada wyzwanie i jest przewidziana na około 3-4 godziny zabawy. Ale nie martwcie się, jeśli będziecie musieli przerwać - gra jest wyposażona w specjalny system zapisu. 
 • Dedykowana aplikacja poprowadzi Was płynnie przez kolejne przygody i pozwoli w dowolnym momencie przypomnieć sobie zasady oraz status postaci. Dodatkowo wesprze klimat rozgrywki dopasowaną muzyką oraz animacjami.
 • Rozbudowany świat Descenta da Wam wiele możliwości wyboru, a decyzje, które podejmiecie (zarówno w ramach głównej kampanii, jak i pobocznych questów), będą miały realny wpływ na to, jak potoczą się kolejne akty.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • instrukcja
 • przewodnik po świecie
 • schemat składania elementów
 • 12 kości
 • 40 plastikowych figurek
 • 16 plastikowych identyfikatorów
 • 18 kafelków mapy
 • 47 elementów terenu
 • 6 arkuszy podłoży
 • 6 kart bohaterów
 • 40 kart broni
 • 18 kart pancerzy
 • 12 kart akcesoriów
 • 42 karty przedmiotów zużywalnych
 • 42 karty umiejętności
 • 10 kart słabości
 • 4 karty pomocy
 • 4 liczniki zdrowia
 • 12 żetonów oddziaływania/odkrycia
 • 80 żetonów stanów
 • 54 żetony zmęczenia
 • 8 koszulek na karty
Waga:
4 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

3.64
na podstawie 14 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Descent: Legendy MrokuNajbardziej przydatne recenzje

dewodaa

Liczba recenzji: 398

Jak dla mnie ideał :)

Po pierwsze - nie kilo a pewnie z 3 kilo :D. Po drugie, nie rozumiem ludzi, którzy mają coś do aplikacji w grach planszowych. W gra kooperacyjnych to świetne rozwiązanie - ściąga z ciebie cały ten przykry "maintance", to wszystko co trzeba robić za "komputer" :). Więc imho - Apka na PLUS. A jak się oglądało zapowiedź FFG - to ma być RPG bez potrzeby posiadania Mistrza Gry. Do tego te tworzenie przedmiotów i w ogóle wyciąganie z Apki jeszcze więcej niż np. w Podróżach przez Śródziemie. Podsumowując - gra zrobi dużo szumu w świecie planszówek, jeśli nie masz jeszcze gry z trybem kampanii - możesz ostrzyć sobie zęby (i zacząć trochę oszczędzać ;) ).
Jedyny błąd FFG (a raczje Molocha aka Matrixa aka Asmodee) to nazwanie tej gry Descent 3ed - wszyscy fanboye Descenta rozdzierają szaty ;), wystarczyło wymyśleć cokolwiek innego, a może nawet wykupić jakieś cRPGowe IP.
@Sahsi - najśmieszniejsze jest to że wydałeś znaaaaacznie więcej na Descenta 2ed. z dodatkami, a pewnie zebrać ludzi do gry ciężko...A jeszcze znaleźć kogokolwiek innego do bycia MIstrzem Gry... Już nie mówiąc o duuużej wadzie Descenta 2 ed., Imperium Atakuje etc. - "Mistrz Gry" musi dawać często fory graczom aby ci mieli jakieś szanse...


Draciel123

Zamiast apki lub równolegle z nią (wersja off-line ) mogła być księga skryptów a do tego karty zachować przeciwników jak w Sword & Sourcery. (i ewentualnei talia ataków dla bossów.)
Moim zdaniem aby apka miała sens powinna być użyteczna, i przy tym jak najmniej inwazyjna. Crafting spoko, ale jeśli dacie nieskończone możliwości to nei pokryjecie ich kartami ekwipunku, chyba że znich zrezygnujecie. i tak krok po kroczku i stworzycie nową grę Diablo ;) na smarfony zamiast planszówki.


Desaix1800

Liczba recenzji: 4

Hmm ..kupiłem ostatnio taniej 3 podręczniki do D&D..no ale doliczając dodatki matę itp to podobne.. koszty.. ale to nie cena jest tak istotna. Komplet do Lochów i Smoków pozwala mi dowolnie tworzyć sesje kampanie, budować własny klimat, daje nieograniczone możliwości. Niestety jedna osoba musi czerpać radość z bycia Mistrzem Gry. Desent 2 ed było to nieznośne i nie dawało mi zbyt wiele frajdy.. ..aplikacja niestety nie była rozwijana...stąd powrót do RPG. Sama idea aplikacji w grach planszowych jest super mam Posiadłość Szaleństwa 2ed i to kupuje! Lepsze to niż stosy kart, tabelek.. itp.. a potem i tak w lodówce znajdujesz księgę czarów ;) Świat Terrinoth zawsze podobał mi się jako heroic fantasy.... Mam jednak pewne dylematy co do zakupu nowej odsłony:
1.To pudło to 1/3 kampanii.. mają być 3 pudła
2. Nie widzę na razie nic nowego mechanicznie ..tereny 3d co drugi KS wciska...mam sporo makiet z bitewniaków (uzywam w D&D) wystarczyłyby kafle lub żetony lub więcej kafli pomieszczeń. Koszulka na dwie bronie.. robię tak często od dawna w grach...nie nazwałbym tego innowacją. Rozwój broni w aplikacji ok...ale co jeszcze?
3. Figurki wyglądają super to jest na plus.
4. Grafiki trenów mało mi współgrają z kartami postaci i przedmiotów. Tereny wyglądają jak powielone patterny...jakby komuś nie chciało ich się fajnie zrobić.(patrz 2 edycja)
5. Mając D&D..klątwę Stradha..zastanawiam się na razie nad zakupem.
6. Mimo że czas rozgrywki podobny do krótkiej sesji to ten tytuł dla nowych graczy może być bardziej intuicyjny..a MG też sobie czasem pogra ;) nie wiem...

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

gdzie mogę porać apkę na kompa? Byłem na steamie i nie ma jej.

~ piotr 17.09.2021 12:36

Aplikacja jest dostępna na steamie, należy szukać pod hasłem Descent: Legends of the Dark

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Krzysztof 20.09.2021 13:26

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie