Dinokalipsa

Uśmiechnij się, to prawie koniec!
19 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • 30 - 60 minut
 • wydanie polskie
Czasem wszyscy czujemy się jak dinozaury chowające się przed deszczem meteorytów. Ale wciąż możemy działać, aby uniknąć katastrof! Może wpadniesz do gorącej lawy, zaatakują Cię szablozębne wiewiórki albo wystawi Cię Twoja dino randka? Pamiętaj, że jesteś w stanie znieść naprawdę wiele strasznych zdarzeń! Dinokalipsa to strategiczna gra karciana twórcy Odjechanych Jednorożców! Podczas zabawy jesteś dinozaurem, a życie co chwilę daje Ci w kość. Zrobisz wszystko, co w Twojej mocy, aby uniknąć katastrof naturalnych, drapieżnych i emocjonalnych, wymijając przy tym meteoryty i, tak jak w prawdziwym życiu, zapewne poniesiesz porażkę. Ale nie poddawaj się, bo pierwszy dinozaur, który zdobędzie 50 punktów (albo ostatni dinozaur w grze), zwycięży! Hura! Na czym to polega? W każdej rundzie gracze zagrywają karty punktów, które mają na ręce w nadziei, że unikną katastrof.  Aby zacząć rundę, odkryj wierzchnią kartę z talii katastrof i przeczytaj ją na głos. Każde z Was musi wybrać kartę punktów z ręki i położyć ją zakrytą na stole. Odkryjecie je dopiero wszyscy razem, w tym samym momencie. Przyznawanie punktów odbywa się po odkryciu wszystkich kart. Gracz z najwyższym wynikiem zdobywa równą mu liczbę punktów i przemieszcza się swoim dinozaurowym pionkiem odpowiednią liczbę pól na drodze ucieczki na swojej dinozaurowej planszy. Gracz z najniższym wynikiem dobiera odkrytą kartę katastrofy i kładzie na swoim obszarze katastrof.  Jeśli zdobędziesz 3 karty katastrof tego samego rodzaju albo 3 różne rodzaje kart, odpadasz z gry. Ale żeby nie było tak smutno, na koniec rundy za każdą posiadaną kartę katastrofy, przesuwasz swój dionazurowy pionek o 1 pole do przodu na drodze ucieczki. Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni! Zwycięża dinozaur, który jako pierwszy osiągnie 50 punktów na torze ucieczki lub jako jedyny pozostanie na arenie walki z życiem! Dlaczego pokochasz tę grę?  Któż z nas nie musi się mierzyć z małymi i dużymi katastrofami dnia codziennego? Agresywny liść atakujący znienacka, smutna prawda o własnej beznadziei czy wpadniecie w potrzask - między innymi takie pułapki czekają na nas w Dinokalipsie! To ciekawa gra z gatunku push your luck, w której staramy się przewidzieć, co mogą zrobić nasi przeciwnicy.  Perspektywa bycia wyeliminowanym dodatkowo podkręca atmosferę i nakłada na uczestników presję! Autorem gry oraz ilustracji jest Ramy Badie znany chociażby z Odjechanych Jednorożców. Szykujcie się na dużą dawkę gorzkiego humoru!
Autor:
Ramy Badie
Ilustracje:
Ramy Badie
Wydawca:
Rebel
Kod producenta:
TEEHLD01
119,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Darmowa dostawa (tydzień darmowej dostawy)


Opis

Czasem wszyscy czujemy się jak dinozaury chowające się przed deszczem meteorytów. Ale wciąż możemy działać, aby uniknąć katastrof! Może wpadniesz do gorącej lawy, zaatakują Cię szablozębne wiewiórki albo wystawi Cię Twoja dino randka? Pamiętaj, że jesteś w stanie znieść naprawdę wiele strasznych zdarzeń!

Dinokalipsa to strategiczna gra karciana twórcy Odjechanych Jednorożców! Podczas zabawy jesteś dinozaurem, a życie co chwilę daje Ci w kość. Zrobisz wszystko, co w Twojej mocy, aby uniknąć katastrof naturalnych, drapieżnych i emocjonalnych, wymijając przy tym meteoryty i, tak jak w prawdziwym życiu, zapewne poniesiesz porażkę. Ale nie poddawaj się, bo pierwszy dinozaur, który zdobędzie 50 punktów (albo ostatni dinozaur w grze), zwycięży! Hura!

Na czym to polega?

W każdej rundzie gracze zagrywają karty punktów, które mają na ręce w nadziei, że unikną katastrof. 

 1. Aby zacząć rundę, odkryj wierzchnią kartę z talii katastrof i przeczytaj ją na głos. Każde z Was musi wybrać kartę punktów z ręki i położyć ją zakrytą na stole. Odkryjecie je dopiero wszyscy razem, w tym samym momencie.
 2. Przyznawanie punktów odbywa się po odkryciu wszystkich kart. Gracz z najwyższym wynikiem zdobywa równą mu liczbę punktów i przemieszcza się swoim dinozaurowym pionkiem odpowiednią liczbę pól na drodze ucieczki na swojej dinozaurowej planszy. Gracz z najniższym wynikiem dobiera odkrytą kartę katastrofy i kładzie na swoim obszarze katastrof. 
 3. Jeśli zdobędziesz 3 karty katastrof tego samego rodzaju albo 3 różne rodzaje kart, odpadasz z gry. Ale żeby nie było tak smutno, na koniec rundy za każdą posiadaną kartę katastrofy, przesuwasz swój dionazurowy pionek o 1 pole do przodu na drodze ucieczki. Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni!
 4. Zwycięża dinozaur, który jako pierwszy osiągnie 50 punktów na torze ucieczki lub jako jedyny pozostanie na arenie walki z życiem!

Dlaczego pokochasz tę grę? 

 • Któż z nas nie musi się mierzyć z małymi i dużymi katastrofami dnia codziennego? Agresywny liść atakujący znienacka, smutna prawda o własnej beznadziei czy wpadniecie w potrzask - między innymi takie pułapki czekają na nas w Dinokalipsie!
 • To ciekawa gra z gatunku push your luck, w której staramy się przewidzieć, co mogą zrobić nasi przeciwnicy. 
 • Perspektywa bycia wyeliminowanym dodatkowo podkręca atmosferę i nakłada na uczestników presję!
 • Autorem gry oraz ilustracji jest Ramy Badie znany chociażby z Odjechanych Jednorożców. Szykujcie się na dużą dawkę gorzkiego humoru!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 97 kart
 • 4 dinozaurowe pionki
 • 4 dinozaurowe plansze
 • instrukcja
Waga:
488 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.26
na podstawie 19 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń DinokalipsaNajbardziej przydatne recenzje

Anna

Liczba recenzji: 5

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Ciekawa gra ale jednak ,,here to slay'' tego samego wydawnictwa ma ciekawsza dynamikę. Karty urocze i śmieszne.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Monika

Liczba recenzji: 2

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Grafiki bardzo ładne, jakość wykonania również bez zarzutu. Mogę polecić do gry w zgranym towarzystwie :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Sebastian

Liczba recenzji: 6

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Bardzo sympatyczna gra, ciekawie wydana. Mechanicznie nie ma tu nic zaskakującego dla fanów twórców, jedynie szkoda, że podstawowa wersja jest dla tylko 4 graczy


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 4
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 2

Mam pytanie odnośnie korzystania z efektów. Czy użycie efektu z karty punktów zagranej w danej rundzie jest obowiązkowe czy opcjonalne?

~ Marta 02.12.2023 18:19

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czy planujecie wydać wersję exclusive edition, która zawiera od razu większe pudełko oraz dodatek na 5-6 graczy? Taka wersja pojawiła się po angielsku.

~ Adrian 14.02.2023 14:04

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Rozszerzenie do 6 graczy też będzie?

~ Joker 17.01.2022 10:07

Będzie, pewnie że tak. Jak najbardziej, a co!

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 26.08.2022 11:32

Mam pytanie czy planszetki zostaną w takiej wersji jak na zdjęciach czy będą jak w angielskiej wersji ?

~ Maciej 07.10.2021 11:30

Z tego co widzę galeria Dinokalipsy przedstawia rzeczywistą zawartość polskiej edycji gry.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 26.08.2022 11:31

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

To ja go tnę!

To ja go tnę!

Zaklinacze cienia

Zaklinacze cienia


Klienci, którzy kupili Dinokalipsa, kupili również: