Gra o Tron: Sojusze

Zawiłe rozgrywki polityczne i nieprzewidywalna walka o władzę!
5 opinii
 • 3 - 6 osób
 • od 14 lat
 • ok. 90 minut
 • wydanie polskie
Wciel się w słynnego bohatera albo złoczyńcę z Westeros i snuj intrygi, aby przejąć kontrolę. Zawieraj korzystne sojusze, a w odpowiednim momencie wbij przyjaciołom nóż w plecy. Pamiętaj jednak, że wraz z upływem pór roku czeka na Ciebie śmiertelne niebezpieczeństwo!  Gra o Tron: Sojusze to dynamiczna gra karciana, w której wcielasz się w jednego głównych bohaterów „Pieśni lodu i ognia” George’a R.R. Martina. Zagrywaj karty wpływu i pozyskuj znanych z powieści sojuszników, nakłaniając ich, aby stanęli po Twojej stronie. Miej się jednak na baczności! Ci, którzy deklarują przyjaźń Tobie, mogą wchodzić w układy ze swoimi sąsiadami. W tym brutalnym świecie nawet najbliższy towarzysz może okazać się zdrajcą! Na czym to polega? Każdy z uczestników wciela się w jednego z wpływowych liderów, którzy będą pozyskiwali sojuszników w walce o władzę. Ci, których uda nam się przeciągnąć na naszą stronę, będą zasiadali w jednej z rad. Każdy z graczy ma do dyspozycji dwie rady: jedną po swojej prawej, a drugą po lewej stronie. Każdą z nich dzieli z graczem sąsiadującym. W każdej rundzie do gry wchodzi nowa karta sojusznika. Uczestnicy będą starali się ją pozyskać na drodze licytacji, korzystając z kart wpływu, które mają na ręce. Zwycięzca licytacji umieszcza sojusznika w jednej ze swoich rad, a następnie przydziela dowolnej radzie żeton władzy o nieznanej wartości punktowej. Na koniec gry suma wartości poszczególnych sojuszników oraz żetonów władzy określi siłę każdej z rad. Celem gry jest zostanie liderem z najsilniejszą małą radą. Małą radą lidera jest ta spośród dwóch, która ma mniejszą władzę.  Dlaczego pokochasz tę grę?  Dzięki temu, że gracze współdzielą rady z sąsiadami, do pewnego stopnia obu stronom zależy na ich wartości punktowej. Ostatecznie jednak jest to gra rywalizacyjna, więc każdy będzie musiał przyjąć własną, brutalną strategię.  Podczas rozgrywki uczestnicy muszą umiejętnie balansować między siłą obu rad, własnymi planami, a paktami, zawieranymi z sąsiadami. Pamiętajcie jednak, że żadna z umów zawartych w tej grze nie jest wiążąca, a Wasi sąsiedzi mogą w odpowiednim momencie wbić Wam nóż w plecy!  To nie lada gratka dla wszystkich fanów książkowej i serialowej „Gry o tron”, ale też dla tych, którzy uwielbiają motyw zdrady i grę nad stołem! Gdy już zaznajomimy się z zasadami, mamy do wyboru kilka modyfikacji i alternatywnych wariantów zabawy, które przygotowali dla nas autorzy (można je znaleźć na końcu instrukcji).
Wydawca:
Rebel
Kod producenta:
PL-BTW01
149,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wciel się w słynnego bohatera albo złoczyńcę z Westeros i snuj intrygi, aby przejąć kontrolę. Zawieraj korzystne sojusze, a w odpowiednim momencie wbij przyjaciołom nóż w plecy. Pamiętaj jednak, że wraz z upływem pór roku czeka na Ciebie śmiertelne niebezpieczeństwo! 

Gra o Tron: Sojusze to dynamiczna gra karciana, w której wcielasz się w jednego głównych bohaterów „Pieśni lodu i ognia” George’a R.R. Martina. Zagrywaj karty wpływu i pozyskuj znanych z powieści sojuszników, nakłaniając ich, aby stanęli po Twojej stronie. Miej się jednak na baczności! Ci, którzy deklarują przyjaźń Tobie, mogą wchodzić w układy ze swoimi sąsiadami. W tym brutalnym świecie nawet najbliższy towarzysz może okazać się zdrajcą!

Na czym to polega?

Każdy z uczestników wciela się w jednego z wpływowych liderów, którzy będą pozyskiwali sojuszników w walce o władzę. Ci, których uda nam się przeciągnąć na naszą stronę, będą zasiadali w jednej z rad. Każdy z graczy ma do dyspozycji dwie rady: jedną po swojej prawej, a drugą po lewej stronie. Każdą z nich dzieli z graczem sąsiadującym.

W każdej rundzie do gry wchodzi nowa karta sojusznika. Uczestnicy będą starali się ją pozyskać na drodze licytacji, korzystając z kart wpływu, które mają na ręce. Zwycięzca licytacji umieszcza sojusznika w jednej ze swoich rad, a następnie przydziela dowolnej radzie żeton władzy o nieznanej wartości punktowej. Na koniec gry suma wartości poszczególnych sojuszników oraz żetonów władzy określi siłę każdej z rad.

Celem gry jest zostanie liderem z najsilniejszą małą radą. Małą radą lidera jest ta spośród dwóch, która ma mniejszą władzę. 

Dlaczego pokochasz tę grę? 

 • Dzięki temu, że gracze współdzielą rady z sąsiadami, do pewnego stopnia obu stronom zależy na ich wartości punktowej. Ostatecznie jednak jest to gra rywalizacyjna, więc każdy będzie musiał przyjąć własną, brutalną strategię. 
 • Podczas rozgrywki uczestnicy muszą umiejętnie balansować między siłą obu rad, własnymi planami, a paktami, zawieranymi z sąsiadami. Pamiętajcie jednak, że żadna z umów zawartych w tej grze nie jest wiążąca, a Wasi sąsiedzi mogą w odpowiednim momencie wbić Wam nóż w plecy! 
 • To nie lada gratka dla wszystkich fanów książkowej i serialowej „Gry o tron”, ale też dla tych, którzy uwielbiają motyw zdrady i grę nad stołem!
 • Gdy już zaznajomimy się z zasadami, mamy do wyboru kilka modyfikacji i alternatywnych wariantów zabawy, które przygotowali dla nas autorzy (można je znaleźć na końcu instrukcji).

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • tor czasu
 • 57 żetonów i znaczników
 • 174 karty
 • instrukcja
Waga:
546 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.60
na podstawie 5 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Gra o Tron: SojuszeWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 3
Z odpowiedzią 3
Oczekujące na odpowiedź 0

Jakie koszulki polecacie na karty?

~ Knuciciel 25.07.2022 10:17

Mają dwa wymiary: karty liderów - 70 x 120 karty sojuszników - 70 x 120 karty wpływu - 57 x 89 karty pomocy - 57 x 89

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 25.07.2022 13:25

Czy „gra o tron” jest podstawą tego dodatku

~ Monika 22.12.2021 21:11

Gra o Tron: Sojusze nie jest dodatkiem. To zupełnie nowa wredna licytacyjna marka gier karcianych.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 30.06.2022 17:38

Wygląda to paranoidalnie, ale nigdzie nie jest podany autor gry... Na bgg też. Nie rozumiem jak mozna wypuscić instrukcję i pudełko bez autora???

~ j23 11.09.2021 22:46

Haha również drapiąc się po głowie, gorączkowo szukam info kto to popełnił :)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Hobold 13.09.2021 09:07

Opracowanie Redakcja techniczna: Adam Baker Producent: Molly Glover Redakcja instrukcji angielskiej: Richard A. Edwards Korekta instrukcji angielskiej: Calli Oliverius Tłumaczenie: Agnieszka Chrzanowska Redakcja instrukcji polskiej: zespół Rebel Kierownik projektu: Chris Winebrenner-Palo Projekt graficzny: Shaun Boyke i WiL Springer Kierownik projektu graficznego: Christopher Hosch Okładka: Borja Pindado Autorzy ilustracji: Borja Pindado i ilustratorzy Gry o tron: Gry karcianej Dyrektor artystyczny: Jeff Lee Johnson Główny dyrektor artystyczny: Tony Bradt Kontrola jakości: Zach Tewalthomas Koordynator ds. akceptacji: Jim Cartwright Koordynator ds. licencji: Zach Holmes Kierownik ds. licencji: Sherry Anisi Kierownictwo produkcji: Justin Anger i Tim Najmolhoda Dyrektor kreatywno-wizualny: Brian Schomburg Starszy kierownik projektu: John Franz-Wichlacz Projektant wykonawczy: Nate French Dyrektor studia: Chris Gerber Testerzy Jeromy Auvil, Jade Benies, Line Benies, Nathalie Benies, Samuel Benies, Benjamin Bottorff, Boyd Bottorff, Jasmine Bottorf, Michelle Bottorff, Lachlan „Raith” Conley, Jordan Dixon, Tony Fanchi, Hayden Fetters, Wes Grollmus, Kathrin Grosse, Matt Haddix, Philip D. Henry, Abdullah Jackson, Tess Kean, Paul Klecker, James Kniffen, Adem Kolar, Alia Kahil Moussa, Ayman Saleh Moussa, Fayez Moussa, Andrew Ngo, James Peoples, Ken Peoples, Timothy Peoples, Brandon Perdue, Harold Rappold, Michael Roth, Daniel Schaefer, Thomas Trost, Jason Walden i Aaron Wong

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Piotruś Pan 22.07.2022 13:04

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Odmęty grozy

Odmęty grozy

Fasolki

Fasolki

Cytadela

Cytadela


Klienci, którzy kupili Gra o Tron: Sojusze, kupili również: