Metallum (edycja polska)

6 opinii
 • 2 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie polskie
Ogromne Statki-Fabryki przemierzają przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu Metallum – nowo odkrytego, lecz bardzo pożądanego surowca. Gracze wcielają się w korporacyjnych pilotów, których zadaniem jest takie kierowanie Statkami-Fabrykami aby stworzyć bardziej wydajną infrastrukturę wydobywczą na planetach opuszczonego systemu.Czy uda ci się umieścić na planetach swoje Roboty Wydobywcze i w tym samym czasie pokrzyżować plany przeciwnika? Pomimo tego, że rywalizacja jest oficjalnie tylko ekonomiczna, zdolny pilot wie, kiedy uderzyć w infrastrukturę wydobywczą przeciwnika, lub dokonać jej „drobnych poprawek”. Po wszystkim nikt nie będzie pamiętał szczegółów zmagań… za to wszyscy zapamiętają imię najlepszego pilota w historii galaktyki!
Autor:
Wojtek Krupnik, Wojtek Wojcik
Wydawca:
Galakta
7995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Ogromne Statki-Fabryki przemierzają przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu Metallum – nowo odkrytego, lecz bardzo pożądanego surowca. Gracze wcielają się w korporacyjnych pilotów, których zadaniem jest takie kierowanie Statkami-Fabrykami aby stworzyć bardziej wydajną infrastrukturę wydobywczą na planetach opuszczonego systemu.

Czy uda ci się umieścić na planetach swoje Roboty Wydobywcze i w tym samym czasie pokrzyżować plany przeciwnika? Pomimo tego, że rywalizacja jest oficjalnie tylko ekonomiczna, zdolny pilot wie, kiedy uderzyć w infrastrukturę wydobywczą przeciwnika, lub dokonać jej „drobnych poprawek”. Po wszystkim nikt nie będzie pamiętał szczegółów zmagań… za to wszyscy zapamiętają imię najlepszego pilota w historii galaktyki!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 9 kafli planet
 • 2 zasłonki
 • 2 pionki statków fabryk wraz z podstawkami
 • 21 kart modułów
 • 2 żetony punktacji
 • 24 podprogramy
 • 2 liczniki punktacji
 • 50 robotów wydobywczych
 • instrukcja
 • 7 znaczników bogatych/ubogich złóż
 • listwa rynku modułów


Recenzje

4.67
na podstawie 6 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Metallum (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Bartłomiej

Liczba recenzji: 1

Istne szachy, gra po prostu przednia.

Plusy:
-zgrabne pudełko
-kafle planet i podprogramów wykonane z grubej tektury
-świetna grafika
-proste zasady umieszczone w skrócie na kafelkach
-niska cena
-dobre wykonanie wszystkich pozostałych elementów
-bardzo ciekawy mechanizm gry owiany fajną fabułą
-mała ilość RW po wyczerpaniu których gracz musi myśleć nad lepszym ich rozdysponowaniem
-gra zmusza do myślenia, kombinowania i pozwala legalnie dokopać dziewczynie :P

Minusy:
-mała ilość kart
-niski koszt wykupu kart z rynku (modyfikatory rynku -1, 0, 0, +1 praktycznie nic nie zmieniają)
-zły ruch na samym początku praktycznie skreśla wygraną

Gra ogólnie w porządku. Wraz z dziewczyną zmodyfikowaliśmy kilka zasad, bardzo pomaga niepokazywanie stanu kredytów żeby druga osoba (która na początku popełniła kilka błędnych ruchów) nie była zrezygnowana, wyniki pokazujemy na końcu. Po wyborze podprogramu w którym można rozpatrzyć kupno modułów, kupujemy maksymalnie do 4 dostępnych w każdej rundzie. Inna nasza modyfikacja to możliwość "zwrotów statków" w innym kierunku podczas ruchu.
Podsumowując gra jest zgrabna i bardzo miodna. Polecam ją wszystkim strategom bo warta jest swojej niskiej ceny. Z niecierpliwością czekam na dodatek (oby się ukazał :).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Paweł Kna

Liczba recenzji: 11

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Naprawdę świetna gra, aż chciałoby się, żeby była na więcej niż dwie osoby. Wygląda dobrze, jakość komponentów jest zadowalająca. Sama gra jest wciągająca i przebiega bardzo sprawnie. Gra jak przystało na area control jest odpowiednio złośliwa, a składanie akcji z "programów" to świetna mechanika. Bardzo miłe zaskoczenie - spodziewałem się porządnej gry, a dostałem grę fenomenalną. Dodatkową zaletą jest cena i lokalny design.


Szymon

Liczba recenzji: 64

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Właśnie czegoś takiego poszukiwałem. Niewielka stosunkowo prosta gra, na dwie osoby. Klimat kosmosu jest tu dodatkowym atutem, jak dla mnie :)
Metallum jest bardzo ładnie wydane- Galakta stanęła na wysokości zadania, jak zwykle z resztą.
Zasady są proste, ale sama rozgrywka dostarcza sporo emocji- jest to w końcu pojedynek w kosmosie, czyli czysta interakcja pomiędzy dwoma pilotami kierującymi swoje roboty wydobywcze na poszczególne planety celem pozyskania pożądanych surowców.
A to wszystko polskiego autorstwa, super! Tak trzymać! Polecam.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie