Nagaraja

Wyścig najwybitniejszych archeologów!
11 opinii
 • 2 osoby
 • od 9 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie międzynarodowe
 • instrukcja polska
Na terenie Indii odkryto bliźniacze świątynie dwóch zapomnianych bóstw. Wszystko wskazuje na to, że znajdują się w nich bezcenne artefakty! Zarówno Ty, jak i Twój przeciwnik, wyruszyliście na poszukiwanie skarbów, zaczynając tym samym wyścig o wielką stawkę. Nie będzie łatwo - czeka Was poruszanie się w labiryncie dróg, a także... klątwa złego boga Garudy! Nagaraja to dwuosobowa gra, w której eksplorujemy świątynie w poszukiwaniu cennych relikwii. Naszym zadaniem będzie pozyskiwanie i umieszczanie na planszy odpowiednich kafelków z drogami w taki sposób, by dostać się do artefaktów. Aby wygrać, musimy zebrać 25 punktów (sumowanych z wartości zdobytych przedmiotów). Chyba że ktoś z nas odkryje 3 relikwie oznaczone jako przeklęte – taka osoba automatycznie przegrywa pojedynek, a klątwa zapewni jej zmartwienia znacznie większe i ważniejsze niż poszukiwanie skarbu. Na czym to polega? Podczas rozgrywki w Nagaraję każdy z uczestników porusza się po własnej planszy świątyni. Na środku znajdują się miejsca na kafelki pomieszczeń, a dookoła jej krawędzi można znaleźć 9 skrytek, w których umieszczono święte i przeklęte relikwie. Artefakty rozmieszczane są losowo na początku gry, oczywiście w tajemnicy. W każdej rundzie na stole będzie pojawiał się jeden kafelek pomieszczenia – aby go zdobyć, należy pokonać drugiego gracza. W tym celu będziemy rzucali specjalnymi kolumnami o różnej wartości oraz wykorzystywali efekty kart z ręki. Gracz, który ostatecznie będzie miał więcej punktów przeznaczenia, zdobędzie kafelek i umieści go w swojej świątyni, torując sobie drogę do skarbu. Gra kończy się automatycznie w momencie, gdy któryś z graczy zdobędzie 25 punktów lub kiedy ktoś odkryje 3. przeklętą relikwię. Jeśli któryś z uczestników położy 9. kafelek pomieszczeń, a żaden z warunków końca gry nie zostanie spełniony, zwycięża osoba, która do tej pory uzbierała najwięcej punktów. Dlaczego pokochasz tę grę? Choć wydawać by się mogło, że główne zasady są bardzo proste, Nagaraja oferuje nam naprawdę wiele możliwości. Podczas rozgrywki będziemy opracowywali własne strategie w oparciu o dostępne kolumny, zdolności specjalne potężnych amuletów, a także karty, które trafią na naszą rękę. Mnogość dostępnych efektów sprawia, że kolejne partie są całkowicie różne.  Bruno Cathala niezwykle umiejętnie wykorzystuje elementy losowe, jednocześnie nie podporządkowując im całej gry. Dzięki wykorzystaniu kolumn i kart, nigdy nie możemy być pewni, czy uda nam się osiągnąć zamierzony efekt, musimy więc zatem przygotowywać się na różne ewentualności.  Poszczególne zdolności kart pozwalają na przeszkadzanie drugiemu graczowi w realizowaniu planów, co powinno usatysfakcjonować fanów interakcji.
Autor:
Bruno Cathala, Théo Rivire
Ilustracje:
Vincent Dutrait
Wydawca:
Rebel
109,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Na terenie Indii odkryto bliźniacze świątynie dwóch zapomnianych bóstw. Wszystko wskazuje na to, że znajdują się w nich bezcenne artefakty! Zarówno Ty, jak i Twój przeciwnik, wyruszyliście na poszukiwanie skarbów, zaczynając tym samym wyścig o wielką stawkę. Nie będzie łatwo - czeka Was poruszanie się w labiryncie dróg, a także... klątwa złego boga Garudy!

Nagaraja to dwuosobowa gra, w której eksplorujemy świątynie w poszukiwaniu cennych relikwii. Naszym zadaniem będzie pozyskiwanie i umieszczanie na planszy odpowiednich kafelków z drogami w taki sposób, by dostać się do artefaktów. Aby wygrać, musimy zebrać 25 punktów (sumowanych z wartości zdobytych przedmiotów). Chyba że ktoś z nas odkryje 3 relikwie oznaczone jako przeklęte – taka osoba automatycznie przegrywa pojedynek, a klątwa zapewni jej zmartwienia znacznie większe i ważniejsze niż poszukiwanie skarbu.

Na czym to polega?

Podczas rozgrywki w Nagaraję każdy z uczestników porusza się po własnej planszy świątyni. Na środku znajdują się miejsca na kafelki pomieszczeń, a dookoła jej krawędzi można znaleźć 9 skrytek, w których umieszczono święte i przeklęte relikwie. Artefakty rozmieszczane są losowo na początku gry, oczywiście w tajemnicy.

W każdej rundzie na stole będzie pojawiał się jeden kafelek pomieszczenia – aby go zdobyć, należy pokonać drugiego gracza. W tym celu będziemy rzucali specjalnymi kolumnami o różnej wartości oraz wykorzystywali efekty kart z ręki. Gracz, który ostatecznie będzie miał więcej punktów przeznaczenia, zdobędzie kafelek i umieści go w swojej świątyni, torując sobie drogę do skarbu.

Gra kończy się automatycznie w momencie, gdy któryś z graczy zdobędzie 25 punktów lub kiedy ktoś odkryje 3. przeklętą relikwię. Jeśli któryś z uczestników położy 9. kafelek pomieszczeń, a żaden z warunków końca gry nie zostanie spełniony, zwycięża osoba, która do tej pory uzbierała najwięcej punktów.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Choć wydawać by się mogło, że główne zasady są bardzo proste, Nagaraja oferuje nam naprawdę wiele możliwości. Podczas rozgrywki będziemy opracowywali własne strategie w oparciu o dostępne kolumny, zdolności specjalne potężnych amuletów, a także karty, które trafią na naszą rękę. Mnogość dostępnych efektów sprawia, że kolejne partie są całkowicie różne. 
 • Bruno Cathala niezwykle umiejętnie wykorzystuje elementy losowe, jednocześnie nie podporządkowując im całej gry. Dzięki wykorzystaniu kolumn i kart, nigdy nie możemy być pewni, czy uda nam się osiągnąć zamierzony efekt, musimy więc zatem przygotowywać się na różne ewentualności. 
 • Poszczególne zdolności kart pozwalają na przeszkadzanie drugiemu graczowi w realizowaniu planów, co powinno usatysfakcjonować fanów interakcji.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 2 plansze świątyni
 • 18 relikwii
 • 2 karty pomocy
 • 18 kafelków pomieszczeń
 • 12 amuletów
 • 36 kolumn przeznaczenia
 • 48 kart
 • instrukcja
Waga:
780 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
LFCABJ218
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.64
na podstawie 11 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń NagarajaNajbardziej przydatne recenzje

Marcin Bednarski

Liczba recenzji: 5

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Najlepsza gra dla dwóch osób w jaką grałem. Dynamiczna, taktyczna. Walka do samego końca. Nie da się zdobyć znaczącej przewagi, której drugi gracz nie ma szans zniwelować. No i "patyczki losu" zamiast kostek - super pomysł. Można grać zarówno z dzieciakami jak i dorosłymi. Po około 20 partiach w weekend wciąż chcemy w nią grać.


Sapphire101

Liczba recenzji: 167

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Nagaraja to gra o dość nieskomplikowanych zasadach, która oferuje przy tym sporo przyjemnej, dwuosobowej rozrywki. Innowacyjne rozwiązanie z wykorzystaniem "kolumn przeznaczenia" jest urzekające, chociaż nie do końca wygodnie jest rzucać kolumnami, zwłaszcza jeśli rozgrywkę prowadzimy na twardym podłożu. Niemniej jednak "kolumny przeznaczenia" zasługują na duży plus, są świetnie wykonane i unikalne w swej prostocie. Do samego końca nie da się przewidzieć wyniku gry, wszystko zależy od wylosowanych kart i tego, w jaki sposób je wykorzystamy. Na uwagę zasługuje również fakt, że "Nagaraja" jest grą faktycznie niezależną językowo - wewnątrz znajdziemy instrukcję w kilku językach, podobnie jest z opisami na pudełku, elementy gry zaś pozbawione są jakichkolwiek tekstów, opatrzone są jedynie symbolami, zatem gra może stanowić dobry prezent dla graczy innej narodowości. Doliczając do tego bardzo dobrze wykonaną wypraskę, estetyczne karty, plansze graczy oraz żetony relikwii - jest to dla mnie po prostu dobry, solidny produkt :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Patrycja

Liczba recenzji: 47

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Po pierwszej rozgrywce jesteśmy zachwyceni! Dynamiczna gra z dozą negatywnej interakcji. Świetne rozwiązanie z podwójną funkcją kart i oryginalny pomysł z kolumnami zamiast kości (kolumny są pięknie wykonane, choć mniej praktyczne ;)) Jestem szczególnie zachwycona wypraską, wszystko ma swoje miejsce w pudełku i po otwarciu elementy są gotowe do gry.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

K2 (nowa edycja)

K2 (nowa edycja)