Niedźwiedzie vs Bobasy

Gra twórców gry Eksplodujące Kotki
3 opinie
 • 2 - 5 osób
 • od 10 lat
 • 15 - 20 minut
 • wydanie polskie
Twórz niezwykłe niedźwiedzie i inne potwory. Muszą być na tyle silne, by pożreć wredne bobasy, gdy te zaatakują. Wygrywa ten, kto zje najwięcej bobasów!Jak to działa?W swojej turze każdy z graczy wykonuje dwie akcje: zagrywa karty lub dobiera je z jednego z trzech dostępnych stosów.Zagrywanie kart z ręki ma na celu budowanie jak najsilniejszych potworów. Każdy potwór składa się z maksymalnie 5 części ciała, z których każda ma określoną wartość wyrażoną w punktach siły. Naszym celem jest stworzenie jak najsilniejszej armii.Uczestnicy mogą również dobierać karty na rękę. Jeśli podczas dobierania wejdą w posiadanie bobasa, odkładają go w odpowiednie miejsce, wzmacniając tym samym armię dzieciaków.Zarówno armie bobasów, jak i potworów, mogą należeć do jednego z trzech typów. Ma to znaczenie w momencie walki – rywalizować mogą wyłącznie armie tego samego typu.Aby rozpocząć bitwę, gracz musi sprowokować wybraną armię dzieci. W tym celu pomija swoją akcję i mówi głośno “Prowokuję”. Następnie zliczana jest siła wybranej armii dzieci oraz siła armii potworów danego koloru u każdego z graczy. Gracz z najsilniejszą armią potworów, która może pokonać bobasy, wygrywa bitwę i zbiera karty bobasów. Jeśli żaden z graczy nie jest w stanie pokonać armii bobasów, bobasy wygrywają. UWAGA! Wszystkie potwory i bobasy walczą tylko raz! Po walce są odrzucane, niezależnie od wyniku.Gra kończy się w momencie, gry wyczerpią się karty. Wygrywa uczestnik z najwyższą sumą siły pokonanych bobasów.Dlaczego pokochasz tę grę?Jeśli Eksplodujące Kotki Cię zachwyciły, zdecydowanie musisz sięgnąć po Niedźwiedzie vs bobasy! To ten sam humor i luz pod płaszczykiem zupełnie innego tematu.Ta gra, choć wygląda na całkiem prostą, wymaga sporo planowania i strategicznego myślenia! Kluczem do zwycięstwa jest odpowiednie przygotowanie, dostosowanie do warunków i umiejętność zaskoczenia przeciwnika.A wspominaliśmy już o tym, że gra ma futrzaste pudełko? :-)
Autor:
Matthew Inman, Elan Lee
Ilustracje:
Matthew Inman
Wydawca:
Rebel
9995

Dostępnych 11 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Twórz niezwykłe niedźwiedzie i inne potwory. Muszą być na tyle silne, by pożreć wredne bobasy, gdy te zaatakują. Wygrywa ten, kto zje najwięcej bobasów!

Jak to działa?

 • W swojej turze każdy z graczy wykonuje dwie akcje: zagrywa karty lub dobiera je z jednego z trzech dostępnych stosów.
 • Zagrywanie kart z ręki ma na celu budowanie jak najsilniejszych potworów. Każdy potwór składa się z maksymalnie 5 części ciała, z których każda ma określoną wartość wyrażoną w punktach siły. Naszym celem jest stworzenie jak najsilniejszej armii.
 • Uczestnicy mogą również dobierać karty na rękę. Jeśli podczas dobierania wejdą w posiadanie bobasa, odkładają go w odpowiednie miejsce, wzmacniając tym samym armię dzieciaków.
 • Zarówno armie bobasów, jak i potworów, mogą należeć do jednego z trzech typów. Ma to znaczenie w momencie walki – rywalizować mogą wyłącznie armie tego samego typu.
 • Aby rozpocząć bitwę, gracz musi sprowokować wybraną armię dzieci. W tym celu pomija swoją akcję i mówi głośno “Prowokuję”. Następnie zliczana jest siła wybranej armii dzieci oraz siła armii potworów danego koloru u każdego z graczy. Gracz z najsilniejszą armią potworów, która może pokonać bobasy, wygrywa bitwę i zbiera karty bobasów. Jeśli żaden z graczy nie jest w stanie pokonać armii bobasów, bobasy wygrywają. UWAGA! Wszystkie potwory i bobasy walczą tylko raz! Po walce są odrzucane, niezależnie od wyniku.
 • Gra kończy się w momencie, gry wyczerpią się karty. Wygrywa uczestnik z najwyższą sumą siły pokonanych bobasów.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Jeśli Eksplodujące Kotki Cię zachwyciły, zdecydowanie musisz sięgnąć po Niedźwiedzie vs bobasy! To ten sam humor i luz pod płaszczykiem zupełnie innego tematu.
 • Ta gra, choć wygląda na całkiem prostą, wymaga sporo planowania i strategicznego myślenia! Kluczem do zwycięstwa jest odpowiednie przygotowanie, dostosowanie do warunków i umiejętność zaskoczenia przeciwnika.
 • A wspominaliśmy już o tym, że gra ma futrzaste pudełko? :-)

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 107 kart
 • instrukcja
Waga (kg):
0.453
Pliki do pobrania:

3.33
na podstawie 3 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Niedźwiedzie vs BobasyNajbardziej przydatne recenzje

Sapphire101

Liczba recenzji: 143

W porządku, bez rewelacji

Mam wrażenie, że grze jednak czegoś brakuje - humor, owszem jest przyjemny (zwłaszcza dla oka), ale dość specyficzny. Poza tym gra jest bardzo prosta i we znaki daje się losowość - na dwie osoby raczej przeciętna, lepiej działa w większej grupie. Polecam wyłącznie zagorzałym fanom "Eksplodujących Kotków" (i ewentualnie puszystych pudełek), inni gracze będą się przy "Bobasach" zwyczajnie nudzić.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kasiatarzyna

Liczba recenzji: 25

Świetna grafika, jeśli ktoś lubi takie klimaty. Pomimo małego rozmiaru gry, rozgrywka jest dość czasochłonna (albo my źle zagraliśmy...). Rywalizacja z przeciwnikiem nie jest aż tak zacięta, jak się wydaje po przeczytaniu instrukcji. Tytuł nie przypał mi do gustu tak, jak Eksplodujące kotki, przy których jest masa śmiechu i duża dynamika gry.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Ra

Liczba recenzji: 157

Dobry, solidny produkt

Świetna gra dla ludzi z poczuciem humoru, ale trochę za prosta rozgrywka i dość szybko się nudzi.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również:

Dylemat wagonika

Dylemat wagonika

10995
Eksplodujące Kotki

Eksplodujące Kotki

8995 7640