Opowieści z Pryncypii: Królewna Łucja i obrońcy królestwa

Historia, którą tworzysz Ty!
7 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • ok. 45 minut
 • wydanie polskie
W dalekim królestwie Pryncypii siły ciemności zniszczyły rodzinę królewską. Jej członkowie kolejno ulegali wypadkom, aż ostała się jedna pretendentka do tronu – maleńka dziewczynka. Mieszkańcy królestwa z niepokojem spoglądają w przyszłość. Tylko od grupy ukochanych chowańców pewnego czarodzieja zależy, czy niewinne niemowlę trafi w ręce złowrogiego uzurpatora. Opowieści z Pryncypii: Królewna Łucja i obrońcy królestwa to ekscytująca gra narracyjna oparta na współpracy. Uczestnicy wcielają się w niej w chowańce – ich zadaniem będzie ocalenie i wychowanie następczyni tronu. Muszą ją chronić przed siłami zła, które pragną jej śmierci, ale przecież dziecku potrzeba czegoś więcej aniżeli tylko ocalenia! Chowańce wiedzą, że każda decyzja, którą podejmą, wpłynie na przyszłość powierzonej im dziewczynki oraz na to, jaką będzie władczynią, jeśli odzyska tron. UWAGA! Do gry wymagana jest bezpłatna aplikacja. Możesz ją pobrać z tej strony. Na czym to polega? Opowieści z Pryncypii składają się z kilku rozdziałów tworzących jedną historię. Decyzje podejmowane przez graczy mogą wpłynąć na jej przebieg w późniejszych rozdziałach.  Jest to gra kooperacyjna, co oznacza, że uczestnicy muszą współpracować, by osiągnąć cel – w tym przypadku jest nim ukończenie kolejnych rozdziałów opowieści z jak najmniejszą liczbą punktów pecha.  Każdy z graczy wciela się w jednego z chowańców o unikalnej zdolności, specjalnym zestawie umiejętności i własnej broni. W kolejnych rozdziałach nasi bohaterowie będą się rozwijali, zdobywając nowe przedmioty i umiejętności.  Spora część akcji gry będzie się rozgrywała na kartach specjalnej księgi miejsc. To tam gracze będą naprzemiennie rozgrywać tury, w czasie których będą badać okolicę, oddziaływać na nią, szukać zasobów, a często także walczyć ze złem.  Dlaczego pokochasz tę grę? Z Opowieściami z Pryncypii zanurzycie się w fantastyczną historię, która rozgrywa się na przestrzeni dekad. Czeka na Was ogromny świat pełen rozstajnych dróg i niezapomnianych postaci.  Będziecie mieli okazję zaobserwować, jak Wasze decyzje wpływają na dziecko, którym się opiekujecie. Na kogo wyrośnie mała królewna? Łatwo zapiszecie postępy w grze, dzięki czemu możecie dostosować czas rozgrywki tak, by przerwy robić w najdogodniejszych momentach. Dedykowana aplikacja poprowadzi Was przez całą przygodę, zadba o śledzenie kolejności rozgrywanych tur i poziomu zagrożenia, zapisze też Wasze decyzje. W grze traficie na kody, które należy wpisać do aplikacji, aby uzyskać dostęp do kolejnych fragmentów opowieści.
Autor:
Jerry Hawthorne
Ilustracje:
JJ Ariosa, Vanessa Morales, Fajareka Setiawan, Dan Smith, Tregis
Wydawca:
Rebel
329,95
197,90
-40%
(najniższa cena w ciągu 30 dni przed promocją: 329,95 zł)

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w piątek


Dostawa (Poczta Polska) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

W dalekim królestwie Pryncypii siły ciemności zniszczyły rodzinę królewską. Jej członkowie kolejno ulegali wypadkom, aż ostała się jedna pretendentka do tronu – maleńka dziewczynka. Mieszkańcy królestwa z niepokojem spoglądają w przyszłość. Tylko od grupy ukochanych chowańców pewnego czarodzieja zależy, czy niewinne niemowlę trafi w ręce złowrogiego uzurpatora.

Opowieści z Pryncypii: Królewna Łucja i obrońcy królestwa to ekscytująca gra narracyjna oparta na współpracy. Uczestnicy wcielają się w niej w chowańce – ich zadaniem będzie ocalenie i wychowanie następczyni tronu. Muszą ją chronić przed siłami zła, które pragną jej śmierci, ale przecież dziecku potrzeba czegoś więcej aniżeli tylko ocalenia! Chowańce wiedzą, że każda decyzja, którą podejmą, wpłynie na przyszłość powierzonej im dziewczynki oraz na to, jaką będzie władczynią, jeśli odzyska tron.

UWAGA! Do gry wymagana jest bezpłatna aplikacja. Możesz ją pobrać z tej strony.

Na czym to polega?

 1. Opowieści z Pryncypii składają się z kilku rozdziałów tworzących jedną historię. Decyzje podejmowane przez graczy mogą wpłynąć na jej przebieg w późniejszych rozdziałach. 
 2. Jest to gra kooperacyjna, co oznacza, że uczestnicy muszą współpracować, by osiągnąć cel – w tym przypadku jest nim ukończenie kolejnych rozdziałów opowieści z jak najmniejszą liczbą punktów pecha. 
 3. Każdy z graczy wciela się w jednego z chowańców o unikalnej zdolności, specjalnym zestawie umiejętności i własnej broni. W kolejnych rozdziałach nasi bohaterowie będą się rozwijali, zdobywając nowe przedmioty i umiejętności. 
 4. Spora część akcji gry będzie się rozgrywała na kartach specjalnej księgi miejsc. To tam gracze będą naprzemiennie rozgrywać tury, w czasie których będą badać okolicę, oddziaływać na nią, szukać zasobów, a często także walczyć ze złem. 

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Z Opowieściami z Pryncypii zanurzycie się w fantastyczną historię, która rozgrywa się na przestrzeni dekad.
 • Czeka na Was ogromny świat pełen rozstajnych dróg i niezapomnianych postaci. 
 • Będziecie mieli okazję zaobserwować, jak Wasze decyzje wpływają na dziecko, którym się opiekujecie. Na kogo wyrośnie mała królewna?
 • Łatwo zapiszecie postępy w grze, dzięki czemu możecie dostosować czas rozgrywki tak, by przerwy robić w najdogodniejszych momentach.
 • Dedykowana aplikacja poprowadzi Was przez całą przygodę, zadba o śledzenie kolejności rozgrywanych tur i poziomu zagrożenia, zapisze też Wasze decyzje. W grze traficie na kody, które należy wpisać do aplikacji, aby uzyskać dostęp do kolejnych fragmentów opowieści.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • księga miejsc
 • planszetka boczna
 • 4 planszetki chowańców
 • blok z kartami dziennika kampanii
 • 7 pudełek na talie
 • kość 26 figurek
 • 99 żetonów i znaczników
 • 4 karty chowańców
 • 52 karty mini
 • 108 kart w standardowym rozmiarze
Waga:
2,12 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
PH3700PL
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje


Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 6
Z odpowiedzią 5
Oczekujące na odpowiedź 1

Jak długo aplikacja będzie wspierana i będzie działała?

~ TrollVomit 28.03.2024 10:59

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czy jest w planach nagranie polskiej ścieżki dzwiękowej do aplikacji na stronie? Bardzo się zawiodłem kiedy uświadomiłem sobie że to nie błąd aplikacji.

~ Michał 19.06.2023 07:56

Nie ma i nie ma żadnych informacji żeby lektor miał być dodany. Osobiście nie polecam, są ciekawsze gry o połowę taniej, też bez lektora i bez aplikacji.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marcin 09.08.2023 11:47

Czy istnieje możliwość gry bez użycia aplikacji/ czy tekst czytany w aplikacji jest dostępny w jakiejś książce, etc?

~ #wcogram 01.03.2023 23:03

Nie. Gra bazuje na aplikacji ze strony internetowej. Na stronach podręcznika do gry, który jest w pudełku, mamy zawarte plansze lokacji po których poruszają się figurki. Na stronie obok planszy gry jest opis przygotowania, pole naszych przeciwników (poziom życia, atak, obrona, zasady specjalne itp.) i warunków ukończenia danej strony. Brak jest narracyjnej części, takiej jaka była np. w Pluszowych Opowieściach.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Magda 02.03.2023 22:20

Jakie koszulki pasują do kart z tej gry?

~ GRuBshy 27.02.2023 23:52

Ponawiam pytanie o koszulki - to dosyć ważne, skoro graczami mają być dzieci a na koszulki.rebel.pl nic nie ma.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ GRuBshy 17.03.2023 18:20

52 x Mini American 112 x Classic Card Game Pozdrawiam

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Paweł 17.03.2023 20:13

jest w planach apk-a na telefon? albo wersja na PC do pobrania po polsku?

~ Adam 23.02.2023 21:09

Nie ma i nie ma żadnych informacji żeby lektor miał być dodany. Osobiście nie polecam, są ciekawsze gry o połowę taniej, też bez lektora i bez aplikacji.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marcin 09.08.2023 11:47

Przeglądam aplikacje i nie widzę tam wersji polskiej. Czy będzie ona dostępna wraz z premierą gry planszowej ?

~ Piotr 08.02.2023 18:46

Będzie! Będzie to kinowa wersja, z napisami PL ale bez lokalizacji dźwiękowej.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Maciej 13.02.2023 23:22

Nie ma i nie ma żadnych informacji żeby lektor miał być dodany. Osobiście nie polecam, są ciekawsze gry o połowę taniej, też bez lektora i bez aplikacji.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marcin 09.08.2023 11:48

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Opowiadanki

Opowiadanki

Kroniki zamku Avel

Kroniki zamku Avel