Marcin

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Jeżeli chodzi o gry czasu rzeczywistego, to dużo bardziej wolę ucieczkę, albo Zombie'15. Ta gra po 2-3 rozgrywkach jest nudna, schematyczna, pomimo że czas ucieka i trzeba się śpieszyć, czegoś mi brakuje, bo jakoś przestaję czuć tą presję czasu.


6/10. Ta gra to bardziej euro niż walka, jeżeli szukasz gry typu "Area control/The Dudes on a Map", to szukaj dalej. Ta gra nie jest ciekawa w żadnym aspekcie, nie podoba mi się jako typowa gra euro, opcje do wyboru są bardzo ograniczone, rozbudowa jest ograniczona, gra jest porostu nudna, często czekam kolejną turę, żeby ponowić nudną akcję. Walki tu prawie nie ma, bo walka nie jest premiowana, jest to jeden z warunków zwycięstwa, ale robisz to bo musisz, a nie bo chcesz. Za atak zostaniesz ukarany, a nie nagrodzony, spadną ci statystyki, nie tragiczne w skutkach jest rozpędzanie pracowników. Mechy buduje się jak pomniki, albo jakieś pojazdy do przenoszenia swoich jednostek. Tajne misje do wykonania, często stoją w sprzeczności do twoich decyzji militarnych. NUDA!!!! Mój ranking 2019: Scythe: 6/10 < Lords of hellas < Rising Sun < Inis.


Pierwsze parę razy w grę grałem w dwie osoby i jedną kulawą rozgrywkę w trzy. Gra nie porwała mnie, chyba miałem wszystkie zastrzeżenia jakie kiedykolwiek przeczytałem na jej temat. Grę sprzedałem. Międzyczasie pograłem w takie tytuły jak Lord of hellas, Scythe, itd… Obecnie Inis odkupiłem ma bardzo bezpieczne miejsce w kolekcji, raczej już nie gram w dwie osoby, i nie polecam (ale na dwie też działa). Natomiast Lord of hellas i Scythe już w kolekcji nie posiadam. Inis jest szybka, zgrabna, nie wlecze się, szybko się rozkłada, kart jest tyle ile trzeba żeby zaplanować swoją strategie, draft kart super działa, jest tu całe mnóstwo kombinowania i strategii, nie cierpi na syndrom pierwszego czy ostatniego gracza (jak np.: Kemet, czy Small World). Obecnie jest to jedna z moich ulubionych gier typu area control. Nie jest to gra dla każdej grupy, dla kogoś kto nie lubi dużo negatywnej interakcji, nie jest piękna (a przynajmniej dla mnie), ale nie za piękne karty, czy ładne figurki, chce w nią grać.


Gra jest wręcz brzydka, słabo wykonana, jest mnóstwo podobnych gier opartych o tetrisa (Ogródek, Park niedźwiedzi, Patchwork), które są o wiele fajniejsze pod każdym względem, a przede wszystkim samej rozgrywki.


Bardzo fajna gra, dla dzieci. Są dwie strony planszy trudniejsza i łatwiejsza. Są dwa warianty gry, też trudniejszy i łatwiejszy. Gra jest na tyle prosta, że śmiało można grać z 5 latkiem, a może i z młodszymi dziećmi. Grając z dzieciakami, sam się dobrze bawię, pomimo że gra jest dla tak małych dzieci, to jest to jedna z niewielu do których, nie siadam jak za karę. Gra dużo bardziej podoba mi się od takich tytułów jak Rekin, Ślimaki to mięczaki, czy inne warianty wyścigów.


Wizard_Soul

Liczba recenzji: 27

Kroliczek

Liczba recenzji: 10

Kuhaku

Liczba recenzji: 17