Pradawny las

Odpowiedz na wezwanie i zostań najskuteczniejszym obrońcą lasu!
36 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 40 minut
 • wydanie polskie
Cztery Duchy Natury - zimy, wiosny, lata i jesieni - zostały wezwane, aby ocalić Święte Drzewo przed niszczycielskimi płomieniami Onibi. Każdy z nich pragnie uratować swój dom i otrzymać zaszczytny tytuł Wielkiego Strażnika Lasu. Jeśli chcą zwyciężyć, muszą brać się do dzieła!  Pradawny las to przepięknie zilustrowana gra strategiczna, w której wcielamy się w leśne duchy reprezentujące pory roku. Naszym celem jest uratowanie świętego drzewa przed bezwzględnymi atakami Onibi. Aby wygrać, będziemy wykorzystywać wsparcie zwierzęcych sojuszników, którzy dostarczą nam cenną moc żywiołów. Sadzenie drzew obronnych, odpędzanie bezwzględnych płomieni lub zbudzenie Sankiego, Obrońcy Lasu... Jaka strategia okaże się najlepsza? Na czym to polega? W tej grze wcielasz się w Ducha Natury, który próbuje uratować las i Święte Drzewo przed bezwzględnymi atakami Onibi. Możesz tego dokonać na 3 różne sposoby: sadząc 12 różnych drzew obronnych, zbierając 12 świętych kwiatów, aby zbudzić Sankiego, Obrońcę Lasu, gasząc 12 pożarów i na wieczność przepędzając Onibi. W każdej rundzie przywołujesz Strażników, którzy przynoszą Ci żywioły żeby wesprzeć Cię w Twoich zmaganiach. W tym celu odkrywasz karty Strażników z własnej talii jedna za drugą tworząc swoją linię wsparcia. Układ symboli na dostępnych kartach wskaże jakie akcje możesz wykonać i ile ich będzie. Gra kończy się na koniec rundy, w której któryś z Duchów Natury spełni przynajmniej 1 warunek zwycięstwa – to on zyskuje tytuł Wielkiego Strażnika Lasu. Dlaczego pokochasz tę grę? Przepięknie ilustrowany Pradawny las stanowi przykład bardziej rozbudowanej, satysfakcjonującej gry rodzinnej, która będzie doskonałym kolejnym krokiem w planszówkowym świecie. Każda decyzja podejmowana na przestrzeni gry ma wpływ na nasz ostateczny wynik. Z drugiej strony zawsze mamy możliwość zrobienia czegoś, co przybliży nas do zwycięstwa - nawet jeśli nie było to zgodne z pierwotnie przyjętą strategią.
Autor:
Aske Christiansen
Ilustracje:
Apolline Etienne
Wydawca:
Rebel
139,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Cztery Duchy Natury - zimy, wiosny, lata i jesieni - zostały wezwane, aby ocalić Święte Drzewo przed niszczycielskimi płomieniami Onibi. Każdy z nich pragnie uratować swój dom i otrzymać zaszczytny tytuł Wielkiego Strażnika Lasu. Jeśli chcą zwyciężyć, muszą brać się do dzieła! 

Pradawny las to przepięknie zilustrowana gra strategiczna, w której wcielamy się w leśne duchy reprezentujące pory roku. Naszym celem jest uratowanie świętego drzewa przed bezwzględnymi atakami Onibi. Aby wygrać, będziemy wykorzystywać wsparcie zwierzęcych sojuszników, którzy dostarczą nam cenną moc żywiołów. Sadzenie drzew obronnych, odpędzanie bezwzględnych płomieni lub zbudzenie Sankiego, Obrońcy Lasu... Jaka strategia okaże się najlepsza?

Na czym to polega?

W tej grze wcielasz się w Ducha Natury, który próbuje uratować las i Święte Drzewo przed bezwzględnymi atakami Onibi. Możesz tego dokonać na 3 różne sposoby:

 • sadząc 12 różnych drzew obronnych,
 • zbierając 12 świętych kwiatów, aby zbudzić Sankiego, Obrońcę Lasu,
 • gasząc 12 pożarów i na wieczność przepędzając Onibi.

W każdej rundzie przywołujesz Strażników, którzy przynoszą Ci żywioły żeby wesprzeć Cię w Twoich zmaganiach. W tym celu odkrywasz karty Strażników z własnej talii jedna za drugą tworząc swoją linię wsparcia. Układ symboli na dostępnych kartach wskaże jakie akcje możesz wykonać i ile ich będzie.

Gra kończy się na koniec rundy, w której któryś z Duchów Natury spełni przynajmniej 1 warunek zwycięstwa – to on zyskuje tytuł Wielkiego Strażnika Lasu.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Przepięknie ilustrowany Pradawny las stanowi przykład bardziej rozbudowanej, satysfakcjonującej gry rodzinnej, która będzie doskonałym kolejnym krokiem w planszówkowym świecie.
 • Każda decyzja podejmowana na przestrzeni gry ma wpływ na nasz ostateczny wynik. Z drugiej strony zawsze mamy możliwość zrobienia czegoś, co przybliży nas do zwycięstwa - nawet jeśli nie było to zgodne z pierwotnie przyjętą strategią.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • instrukcja
 • plansza kręgu duchów
 • 4 plansze lasu
 • 65 kart Strażników
 • 23 karty Ognistych Waranów
 • 4 pionki Duchów Natury
 • pionek Świętego Drzewa
 • 4 startowe żetony drzew obronnych
 • 2 zasobniki drzew obronnych
 • 45 żetonów pożarów
 • 24 żetony cząsteczek magii,
 • 12 żetonów zwycięstwa
 • plansza Strażników
 • plansza Ognistego Warana
 • 37 żetonów drzew obronnych
Waga:
1,715 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
LULF01PL
Pasujące koszulki:


Pradawny Las otrzymał prestiżową nagrodę Kennerspiel des Jahres 2022 - planszówkowy odpowiednik Oscara.

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.58
na podstawie 36 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Pradawny lasNajbardziej przydatne recenzje

Marzena

Liczba recenzji: 437

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Pięknie wydana gra. Proste zasady. Różne drogi do zwycięstwa. Bardzo polecam.


Tyśka

Liczba recenzji: 301

Jak dla mnie ideał :)

Gra przyciągnęła moją uwagę samym tytułem. Wydana jest bardzo ładnie, żywe kolory, piękne karty, dość sporo elementów. Podoba mi się również to, że można sobie obrać drogę, która doprowadzi do zwycięstwa - gaszenie pożarów, sadzenie drzew lub zbieranie kwiatów. Aby nie było nudno, w łatwy sposób można pokrzyżować plany przeciwnikowi zabierając mu żeton zwycięstwa. Duża dawka kombinowania, zasady dość łatwe, instrukcja czytelna.


Przemysław

Liczba recenzji: 2

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Karty są piękne i pomgają wczuć się w klimat magicznego lasu. Mechanika nest prosta, ale umożliwia granie kilku strategii.
Do końca partii nie wiadomo kto wygra, bo kilka dobrych kart i przeciwnik może nam zabrać jeden z warunków zwycięstwa.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 0

Mam pytanie odnośnie dobierania ognistych waranow. Co robimy w przypadku, gdy jednemu graczowi brakuje powiedzmy 10 kropli do ugaszenia pożaru, kolejnemu 3, a trzeciemu 1. Wczoraj mieliśmy taka sytuację, a w puli 5 waranow. Rozdać każdemu po 1 w takiej sytuacji?

~ Kasia 30.10.2022 14:01

W takiej sytuacji 1. i 2. graczowi zgodnie z kolejnością tur w danej rundzie po 2, a 3. jedną kartę (str.14).

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Piotr 21.11.2022 19:28

Dzień dobry , Czy 7 latka poradzi sobie z tą grą ?

~ Aga 11.11.2021 12:02

Myślę, że 7 latka z doświadczeniem w grach poradzi sobie śmiało

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Tyśka 30.12.2021 22:40

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Na skrzydłach

Na skrzydłach

Łąka

Łąka