Robinson Crusoe: Wyprawa HMS Beagle

Dodatek do niezwykłej gry kooperacyjnej
16 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • 75 - 120 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie (edycja gra roku).
Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie (edycja gra roku)
Kiedy pewnego mroźnego, deszczowego poranka kapitan Robert FitzRoy wkraczał na pokład HMS Beagle, nie spodziewał się, że właśnie rozpoczyna się jedna z najsłynniejszych wypraw morskich w historii ludzkości. Był 27 grudnia 1831 roku. Pierwszy dzień zaplanowanej na dwa lata wyprawy badawczej. Na pokład, prócz 73 członków załogi, zamustrował się – na prywatne zaproszenie kapitana – młody, 22 letni badacz, Karol Darwin. Człowiek, który miał zadziwić cały naukowy świat i na zawsze odmienić nasze życie. Wszystko zaczęło się tu, chłodnego ranka, kiedy HMS Beagle wychodził z portu Plymouth… Wyprawa HMS Beagle to niezwykła kampania do gry Robinson Crusoe. Niezwykła, bo oparta na faktycznych wydarzeniach mających miejsce w latach 1831-1836. To podczas tej właśnie wyprawy Karol Darwin stworzył podwaliny do jednej z najbardziej przełomowych rozpraw naukowych w historii ludzkości – rozprawy „O istnieniu gatunków”. Gracze wcielają się w role członków załogi HMS Beagle i wraz z Darwinem rozpoczynają wielką przygodę. W kolejnych scenariuszach będą musieli stawić wyzwanie przeciwnościom losu i wspierać młodego naukowca w jego badaniach. W pudełku znajdziecie 5 nowych scenariuszy tworzących kampanię: W pierwszym wraz z Darwinem będziecie zbierać niezwykłe okazy przyrody. W drugim będziecie musieli naprawić zniszczony podczas wyprawy statek. Trzeci scenariusz przeniesie was na ocean, gdzie będziecie musieli stawić czoła potężnemu sztormowi. Czwarty scenariusz porwie was na wyspę, gdzie będziecie badali kulturę lokalnych plemion. W finalnym scenariuszu kampanii będziecie musieli przetrwać epidemię, która dziesiątkuje członków załogi oraz okazy flory i fauny zebrane podczas wyprawy.
Autor:
Marion Heuser, Robert Masson, Ignacy Trzewiczek
Wydawca:
Portal Games
109,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Kiedy pewnego mroźnego, deszczowego poranka kapitan Robert FitzRoy wkraczał na pokład HMS Beagle, nie spodziewał się, że właśnie rozpoczyna się jedna z najsłynniejszych wypraw morskich w historii ludzkości. Był 27 grudnia 1831 roku. Pierwszy dzień zaplanowanej na dwa lata wyprawy badawczej. Na pokład, prócz 73 członków załogi, zamustrował się – na prywatne zaproszenie kapitana – młody, 22 letni badacz, Karol Darwin. Człowiek, który miał zadziwić cały naukowy świat i na zawsze odmienić nasze życie. Wszystko zaczęło się tu, chłodnego ranka, kiedy HMS Beagle wychodził z portu Plymouth…

Wyprawa HMS Beagle to niezwykła kampania do gry Robinson Crusoe.

Niezwykła, bo oparta na faktycznych wydarzeniach mających miejsce w latach 1831-1836. To podczas tej właśnie wyprawy Karol Darwin stworzył podwaliny do jednej z najbardziej przełomowych rozpraw naukowych w historii ludzkości – rozprawy „O istnieniu gatunków”. Gracze wcielają się w role członków załogi HMS Beagle i wraz z Darwinem rozpoczynają wielką przygodę. W kolejnych scenariuszach będą musieli stawić wyzwanie przeciwnościom losu i wspierać młodego naukowca w jego badaniach.

W pudełku znajdziecie 5 nowych scenariuszy tworzących kampanię: W pierwszym wraz z Darwinem będziecie zbierać niezwykłe okazy przyrody. W drugim będziecie musieli naprawić zniszczony podczas wyprawy statek. Trzeci scenariusz przeniesie was na ocean, gdzie będziecie musieli stawić czoła potężnemu sztormowi. Czwarty scenariusz porwie was na wyspę, gdzie będziecie badali kulturę lokalnych plemion. W finalnym scenariuszu kampanii będziecie musieli przetrwać epidemię, która dziesiątkuje członków załogi oraz okazy flory i fauny zebrane podczas wyprawy.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • Specjalna kostka
 • 3 żetony wysp
 • plansza statku
 • plansza kajuty Darwina
 • księga kampanii
 • drewniany pion statku
 • drewniany pion Darwina
 • 6 żetonów części statku
 • 16 żetonów przeszkód
 • 6 kart elementów statku
 • 5 kart chorób
 • 9 kart plaży
 • 3 karty morskich przygód
 • 7 kart mięsożernych roślin
 • 20 kart wydarzeń
 • 5 kart członków załogi
 • karta postaci Darwina
 • karta postaci księdza/zakonnicy
 • instrukcja
Waga:
850 g


Recenzje

4.88
na podstawie 16 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Robinson Crusoe: Wyprawa HMS BeagleNajbardziej przydatne recenzje

Szymon

Liczba recenzji: 64

Dla fanów gry Robinson Crusoe, mówiąc w języku lengłydż- must have! :-) Dla pozostałych- lepiej ją kupcie, a nie pożałujecie! ;-) Robinson został dopełniony wspaniałą historią, która rozciąga się fabularnie przez 5 nowych scenariuszy. Dodatek HMS Beagle został wydany z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Samo pudełko zasługuje na najlepsze miejsce na półce!! ;-) Szczerze polecam. 5/5


Urath

Liczba recenzji: 170

Właśnie przeszliśmy tę kampanię (za drugim razem).
Recenzję tego dodatku wypada jednak zacząć od samego pudełka. Jest ono stylizowane na starą książkę i wygląda naprawdę super. Z zawartością pudełka jest już inaczej. Dużo powietrza, masa różnych żetonów, instrukcja i książeczka ze scenariuszami, oprócz tego karty i kilka pionków. Do tego karty postaci Darwina i Misjonarza/Zakonnicy oraz plansza statku i kajuta kapitana. Jakoś wykonania elementów jest na wysokim poziomie.
Sama kampania jest bardzo fajnie zaprojektowana, dodatek wystarcza na około 10-14 godzin ciągłej gry.
Chciałem napisać jeszcze o kilku rzeczach które mi przeszkadzają. Po pierwsze jedyną rzeczą która może wzbogacić grę podstawową jest nowa postać. Druga kwestia to żetony, każda osobna czynność ma swój żeton. Żeton skamieliny, żeton beczki z wodą, żeton wiosła, żeton długiego drzewa, żeton darwina, żeton pułapki, żeton... I wreszcie po trzecie rozbicie scenariuszy i faq, czytamy jedno potem doczytujemy z drugiego, potem wracamy do pierwszego, a na końcu okazuje się że i tak źle graliśmy.
Wyprawa HMS Beagle to dodatek tylko dla chętnych, o ile o podstawowej grze mam bardzo dobre zdanie i uważam ją za jedną z najlepszych gier kooperacyjnych to dodatek jest w mojej opinii w najlepszym razie przeciętny.


Radek

Liczba recenzji: 66

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Za tę cenę otrzymujesz naprawdę soczysty produkt. Btw. pudełko świetnie wygląda na półce z książkami.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

Czy planowane jest wznowienie tego dodatku? Jeśli tak to w jakim czasie?

~ Eli 28.01.2022 10:50

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie