Star Wars: Zewnętrzne Rubieże - Niedokończone sprawy

Rozgrzej silniki i bierz się do roboty!
19 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 12 lat
 • 120 - 180 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Star Wars: Zewnętrzne Rubieże.
Star Wars: Zewnętrzne Rubieże
Twoje imię jest znane na całych Zewnętrznych Rubieżach, ale wciąż masz Niedokończone sprawy. Trasy nadprzestrzenne prowadzące przez Światy Jądra kuszą nieograniczonymi możliwościami. Na rynku pojawiło się mnóstwo nowych towarów, począwszy od cennych ładunków, po rozmaite narzędzia pracy. Najnowsze zlecenia są jeszcze bardziej zabójcze, a Twoi rywale zrobią wszystko, by Cię zniszczyć. Miej się na baczności!Star Wars: Zewnętrzne Rubieże - Niedokończone sprawy to rozszerzenie, w którym aspirujący przemytnicy i łowcy nagród znajdą nowe postaci, sprzęty, statki, misje, ładunki i członków załogi, a także będą mogli odbywać szybkie podróże po galaktyce przez Światy Jądra. Dodatek podwaja też liczbę kart w taliach spotkań, zapewniając unikalność każdej rozgrywki, a także wprowadza 2 dodatkowe warianty rozgrywki: Przysługi i Ambicje.Co wprowadza dodatek?Światy Jądra, czyli nowe miejsca na planszy, zastępujące końce mapy z gry podstawowej. Możemy je odwiedzać, a także podróżować przez nie, aby dotrzeć na przeciwną stronę galaktyki. 2 dodatkowe warianty rozgrywki. Przysługi pozwalają graczom udzielać sobie wsparcia w różnych formach, co otwiera nowe możliwości negocjacji i zwiększa poziom interakcji w czasie gry. Ambicje wprowadzają dodatkowe cele, których zrealizowanie jest warunkiem zwycięstwa, co ukierunkowuje długofalową strategię gracza.Urozmaicenie rozgrywki jednoosobowej dzięki możliwości rywalizowania z łowcami nagród i specjalne karty SI, dzięki którym każdy przeciwnik stanowi wyjątkowe wyzwanie.Nowe postaci, sprzęty, statki, misje, ładunki i członków załogi.Czym jest Star Wars - Zewnętrzne Rubieże?To gra przygodowa, w której wraz z przyjaciółmi wcielasz się w przemytników, łowców nagród i najemników, by wyruszyć na podbój galaktyki. Jako dowódca statku najmujesz do załogi legendarne postacie z Gwiezdnych Wojen i przemierzasz Zewnętrzne Rubieże wzdłuż i wszerz. To od Ciebie zależy, czy dorobisz się na zleceniach dla Huttów, kradnąc dla syndykatów przestępczych, czy przemycając towary pod nosem imperialnych patroli. Jednak Twój cel jest jasny: zdobyć sławę (lub niesławę) jako najbardziej rozpoznawalny banita w galaktyce!
Autor:
Tony Fanchi, Corey Konieczka
Wydawca:
Rebel
18995

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Przesyłka kurierska DHL) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Twoje imię jest znane na całych Zewnętrznych Rubieżach, ale wciąż masz Niedokończone sprawy. Trasy nadprzestrzenne prowadzące przez Światy Jądra kuszą nieograniczonymi możliwościami. Na rynku pojawiło się mnóstwo nowych towarów, począwszy od cennych ładunków, po rozmaite narzędzia pracy. Najnowsze zlecenia są jeszcze bardziej zabójcze, a Twoi rywale zrobią wszystko, by Cię zniszczyć. Miej się na baczności!

Star Wars: Zewnętrzne Rubieże - Niedokończone sprawy to rozszerzenie, w którym aspirujący przemytnicy i łowcy nagród znajdą nowe postaci, sprzęty, statki, misje, ładunki i członków załogi, a także będą mogli odbywać szybkie podróże po galaktyce przez Światy Jądra. Dodatek podwaja też liczbę kart w taliach spotkań, zapewniając unikalność każdej rozgrywki, a także wprowadza 2 dodatkowe warianty rozgrywki: Przysługi i Ambicje.

Co wprowadza dodatek?

 • Światy Jądra, czyli nowe miejsca na planszy, zastępujące końce mapy z gry podstawowej. Możemy je odwiedzać, a także podróżować przez nie, aby dotrzeć na przeciwną stronę galaktyki. 
 • 2 dodatkowe warianty rozgrywki. Przysługi pozwalają graczom udzielać sobie wsparcia w różnych formach, co otwiera nowe możliwości negocjacji i zwiększa poziom interakcji w czasie gry. Ambicje wprowadzają dodatkowe cele, których zrealizowanie jest warunkiem zwycięstwa, co ukierunkowuje długofalową strategię gracza.
 • Urozmaicenie rozgrywki jednoosobowej dzięki możliwości rywalizowania z łowcami nagród i specjalne karty SI, dzięki którym każdy przeciwnik stanowi wyjątkowe wyzwanie.
 • Nowe postaci, sprzęty, statki, misje, ładunki i członków załogi.

Czym jest Star Wars - Zewnętrzne Rubieże?

To gra przygodowa, w której wraz z przyjaciółmi wcielasz się w przemytników, łowców nagród i najemników, by wyruszyć na podbój galaktyki. Jako dowódca statku najmujesz do załogi legendarne postacie z Gwiezdnych Wojen i przemierzasz Zewnętrzne Rubieże wzdłuż i wszerz. To od Ciebie zależy, czy dorobisz się na zleceniach dla Huttów, kradnąc dla syndykatów przestępczych, czy przemycając towary pod nosem imperialnych patroli. Jednak Twój cel jest jasny: zdobyć sławę (lub niesławę) jako najbardziej rozpoznawalny banita w galaktyce!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 6 plansz statków
 • 8 plansz ambicji
 • 2 końce mapy „Światy Jądra”
 • 11 pomarańczowych żetonów kontaktów
 • 4 żetony zobowiązań
 • 3 kości
 • 8 kart postaci
 • 45 kart handlu
 • 91 kart spotkań
 • 52 karty danych
 • 21 kart SI
 • 4 karty pomocy
 • 8 znaczników postaci
 • 8 podstawek
 • 4 żetony obrażeń
 • 4 żetony kredytów
 • 12 żetonów celu
 • instrukcja
Waga:
1,62 kg
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.89
na podstawie 19 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Star Wars: Zewnętrzne Rubieże - Niedokończone sprawyNajbardziej przydatne recenzje

Angus74

Liczba recenzji: 13

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

"Znowu się spotykamy Obi-Wan" ... a nie to nie to - to szumowiny kosmosu i tak miło było wrócić - do nowych przygód i nowych zadań - jest tego trochę co razem pomieszane z podstawką daje już niezłą ilość przygody, tym bardziej że stare zrobiły się już ... no właśnie stare. Podoba mi się dodanie kooperacji ... głównie do grania z młodszymi dziećmi - fajnie widzieć ich banany na twarzy jak w tle leci muzyka z SW a my popylamy po planszy statkami z X-Winga...
Dodatek który ładnie dopełnia podstawkę ... ciekawe czy będzie kolejny ... cyferki jeszcze są wolne ...


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Aleksandra

Liczba recenzji: 4

Jak dla mnie ideał :)

Rozszerzenie Niedokończone sprawy okazało się... naprawdę miłym dodatkiem!

Otrzymaliśmy w nim nowych bohaterów do gry, nowe statki, karty misji i nie tylko, ułatwienie w podróżowaniu z jednego końca planszy na drugi poprzez światy jądra galaktycznego, nowe żetony postaci oraz pewne zupełnie nowe elementy - żetony przysługi i karty ambicji, które potrafią jeszcze bardziej rozbudować rozgrywkę. Pudełko jest wypełnione naprawdę wieloma elementami.

Dodatkowo, wprowadzono więcej interakcji między graczami, która wcześniej była znikoma. A lepszym określeniem będzie - więcej okazji do interakcji, bo wciąż, jeśli gracze nie zechcą z niej skorzystać, to nie będą do niej zmuszani. Mi akurat wspólne misje czy żetony przysług bardzo się spodobały i faktycznie sprawiły, że poczułam się bardziej związana ze współgraczami 😍 Jakość elementów nie odbiega od tych zaprezentowanych w grze podstawowej i we mnie oraz moich współgraczach nie budzi ona zastrzeżeń.

Poprzez karty ambicji gracze otrzymują namiastkę gry fabularnej, która może, choć nie musi, wydłużyć czas rozgrywki, który i tak jest dość spory. Nie jest to szybka gra. Z tego powodu i dużej liczby elementów jej rozłożenie również jest czasochłonne.

Bardzo ucieszyłam się z nowych postaci do gry oraz możliwych członków załogi - odkrywanie ich akcji specjalnych oraz najlepszej strategii do gry konkretnym bohaterem dawało mi mnóstwo frajdy 😍

Moje wrażenia z gry nie zmieniły się jakoś szczególnie, nadal uwielbiam ją za jej klimat, elementy losowe, bo ryzyko to chleb powszedni dla przemytników i łowców nagród! Podczas gry człowiek czuje się, że faktycznie przeżywa swoje przygody w tym uniwersum, co chyba jest najlepsze 😍

Mimo sporej losowości, to gracz na też wiele decyzji do podjęcia - na jaki statek uzbierać kredyty, kogo przyjąć do swojej załogi, jakie zlecenia, misje czy towary przyjąć. Gra swoje kosztuje, ale pudełko jest wypełnione elementami i zapewnia rozgrywkę na długie godziny. Jest to gra typu pick-and-delivery, więc jeśli ktoś lubi takie klimaty, a do tego jest fanem Gwiezdnych Wojen, to wydaje mi się, że ta gra mogłaby się bardzo spodobać :D


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Artur

Liczba recenzji: 135

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

dodatek nie tylko zwiększa liczbę kart , ale także powiększa flotę statków i bohaterów którymi można grać, a dodatkowo dzięki dwóm końcówką planszy "Światy Jądra" lot z jednego końca na drugi jest prostszy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Witam! Czyw przypadku zakupu dodatku do Zewnętrznych Rubieży bezpośrednio u Was istnieje możliwość otrzymania poprawionych kart do pierwszej edycji podstawki? Pozdrawiam, Maciej.

~ Maciej. 05.05.2022 11:20

Rebel (a w zasadzie FFG) nie drukowało poprawionych kart. Jeśli chcesz mieć grę bez błędów, to sprzedaj pierwszy druk i kup dodruk - ja tak zrobiłem, bo brak tego słowa na kartach Misji powodował za dużo problemów...

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Tomasz 21.06.2022 12:00

Odebrałem właśnie dodatek i zawiera on poprawione karty. Są opisane w instrukcji, więc to raczej domyślne rozwiązanie. Dodatkowo za przedsprzedaż ulepszone żetony reputacji.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ B_Achus 22.06.2022 12:16

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również