Znak Starszych Bogów - Nieznane Siły

12 opinii
  • wydanie polskie
Nieznane siły to najnowszy dodatek do gry kościanej Znak Starszych Bogów, która przenosi graczy w świat Mitów Cthulhu, znany z prozy H.P.Lovecrafta i gier planszowych takich jak Horror w Arkham czy Posiadłość Szaleństwa.Teraz wszystkie gazety w Arkham o tym piszą... Wieść krąży z ust do ust, mówią o tym wszędzie! Do Muzeum sprowadzono nową kolekcję niezwykłych eksponatów...Dodatek Nieznane siły do gry Znak Starszych Bogów pozwoli urozmaicić rozgrywkę dzięki wprowadzeniu do gry nowych Przedwiecznych i Przygód. Pojawi się również wsparcie dla graczy w postaci kolejnych Badaczy, Sprzymierzeńców, Przedmiotów i Zaklęć.W ramach poprawek do zasad rozgrywki z gry zniknie arkusz Wejścia, który zastąpią cztery specjalne karty Wejścia; pojawią się też nowe miejsca i mechanizmy, z którymi będą zmagać się gracze. Znów nieznane siły będą zsyłać klątwy na zbyt odważnych Poszukiwaczy, jednak najwytrwalsi zdobędą nagrodę...
Wydawca:
Galakta
10995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Nieznane siły to najnowszy dodatek do gry kościanej Znak Starszych Bogów, która przenosi graczy w świat Mitów Cthulhu, znany z prozy H.P.Lovecrafta i gier planszowych takich jak Horror w Arkham czy Posiadłość Szaleństwa.

Teraz wszystkie gazety w Arkham o tym piszą... Wieść krąży z ust do ust, mówią o tym wszędzie! Do Muzeum sprowadzono nową kolekcję niezwykłych eksponatów...

Dodatek Nieznane siły do gry Znak Starszych Bogów pozwoli urozmaicić rozgrywkę dzięki wprowadzeniu do gry nowych Przedwiecznych i Przygód. Pojawi się również wsparcie dla graczy w postaci kolejnych Badaczy, Sprzymierzeńców, Przedmiotów i Zaklęć.

W ramach poprawek do zasad rozgrywki z gry zniknie arkusz Wejścia, który zastąpią cztery specjalne karty Wejścia; pojawią się też nowe miejsca i mechanizmy, z którymi będą zmagać się gracze. Znów nieznane siły będą zsyłać klątwy na zbyt odważnych Poszukiwaczy, jednak najwytrwalsi zdobędą nagrodę...

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacjeRecenzje

4.58
na podstawie 12 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Znak Starszych Bogów - Nieznane SiłyNajbardziej przydatne recenzje

Ojciecfelix

Liczba recenzji: 118

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Nieznane Siły moim zdaniem jest obowiązkowym dodatkiem do gry, gdyż wprowadza wiele ciekawych mechanik. Nowe kości klątwy i błogosławieństw mogą wprowadzić zamęt lub ułatwić wykonywanie zadań. Zawsze uważałem, że gra momentami jest trochę za łatwa a jedyna trudność to losowość w kościach. Teraz dochodzi zestaw bardzo trudnych kart mitów, które mogą stanowić nie lada problem :) Gorąco polecam dla fanów gry i Lovecrafta !

Plusy:
+ nowe zadania
+ nowe kości
+ nowe mechaniki

Minusy:
- część kart wg zasad się zamienia z podstawowymi kartami i te do wymiany z dodatku nie mają oznaczenia dodatku by je łatwo rozpoznać. Poza tym nie dostrzegłem :)


Thunderbolt

Liczba recenzji: 115

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Nieznane Siły moim zdaniem są obowiązkowym dodatkiem do gry. Sama podstawka jest trochę zbyt łatwa, a nowe zasady, szczególnie nowe kości klątwy i błogosławieństwa oraz trudniejsze karty mitów dodają kolorytu rozgrywce i nieco podgrzewają atmosferę. Do poziomu trudności innych gier kooperacyjnych (np horroru w Arkham) jeszcze daleko, ale rozgrywka robi się bardziej emocjonująca. Lepszym rozwiązaniem jest też podział karty wejścia na cztery oddzielne lokacje. Mimo tego, że gra nadal nie zalicza się do trudnych, to gorąco polecam dla miłośników Lovecrafta.

Plusy to:
+ nowe kości (błogosławieństwo i przekleństwo)
+ zwiększenie poziomu trudności dzięki nowym, trudniejszym kartom mitów
+ podział karty wejścia na cztery lokacje

Minusy:
- oklepane grafiki znane z innych gier FFG związanych z mitami
- wciąż trochę za łatwa dla doświadczonych graczy


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Krzysztof

Liczba recenzji: 9

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Długo czekaliśmy z żoną na ten dodatek i było warto - nowe karty, nowe zasady, nowe możliwości! Gra nie tylko zachowała swój niesamowity klimat i mechanikę, lecz również została znacząco wzbogacona i uatrakcyjniona, a przy okazji autorzy skorygowali kilka drobnych nieścisłości, co tylko sprawia, że w Znak Starszych Bogów gra się jeszcze ciekawiej!

Polecam!Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie