Kacper - recenzje

Dobry, solidny produkt

Gra o bardzo prostych zasadach, ładnie wydana (duży plus za małe metalowe pudełko), bardzo fajna dla początkujących graczy.
Jak dla mnie za szybko się kończy, żeby gra miała sens trzeba zagrać kilka rozdań i zsumować wyniki.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Dla mnie kwintesencja dobrej gry planszowej. Dość proste zasady możliwe do wytłumaczenia w kilka minut i dużo zabawy z gry. Przede wszystkim plus za to, że nie ma jednej strategii wygrywającej. Plus za interakcje między graczami, konieczność płacenia za transport zmusza do analizowania sytuacji wszystkich graczy (stan posiadania jest jawny, nie trzeba pamiętać) a nie skupianiu się tylko na sobie.
Gra spokojnie nadaje się zarówno dla 2, 3 jak i 4 osób. Moim zdaniem poziom trudności rośnie wraz ze wzrostem liczby osób. Przy 4 osobach naprawdę jest nad czym myśleć.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Świetna propozycja dla dwóch osób. Gra o sporej losowości jednak wymagająca również taktyki. Takie połączenie gwarantuje dobrą zabawę zarówno dla graczy o wyrównanym poziomie jak i dla graczy, którzy w 2 osoby nie chcą grać "bo zawsze wygrywasz".
Jest przy czym pomyśleć i jest gwarancja, że nię będzie zawsze wygrywała ta sama osoba.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra ekonomiczna. Moim zdaniem bardzo fajnie oddaje mechanizmy giełdowe. Gra nie jest ani losowa, ani w pełni deterministyczna. Dysponujemy niepełną informacją co z jednej strony pozwala planować, a z drugiej gdy przeciwnicy się przeciwko nam sprzysięgną może zburzyć cały plan. Polecam zdecydowanie


Dobry, solidny produkt

Gra nieco inna od większości planszówek. Celem w grze jest nie tylko rozwinięcie swojego stanu posiadania do największych możliwych rozmiarów. W Sutters Mill musimy szybko się rozbudować, wykopać jak najwięcej złota i zlikwidować cały swój majątek zanim miasteczko kopaczy złota stanie się miastem-widmem. Bardzo ciekawy pomysł na mechanikę.


Dobry, solidny produkt

Już na pierwszy rzut oka, a w zasadzie na samą wagę pudełka można poczuć, że dostajemy produkt o wysokiej jakości. Mnóstwo elementów pozwalających na zróżnicowane rozgrywki. Mały minus za to, że sporo czasu trzeba poświęcić na przygotowanie rozgrywki i dokładanie elementów w każdej rundzie.


Raczej słaby

Bez rewelacji. Grę zakupiłem w promocji za 20zł. Tej ceny gra jest warta, wiele więcej bym za nią nie zapłacił.


Dobry, solidny produkt

Dobra gra choć bez rewelacji. Z jednej strony plus za dość proste i łatwe w opanowaniu zasady, z drugiej strony to samo może stanowić minus. Gra nie bardzo skomplikowana i dość przewidywalna.


Jak dla mnie ideał :)

Grę kupiłem w promocji za 20zł i jest to idealna relacja ceny do jakości. Gra warta jest moim zdaniem zdecydowanie wyższej ceny. Bardzo ciekawa propozycja dla dwóch osób.


Jak dla mnie ideał :)

Każda runda gry składa się z dwóch faz licytacji i akcji. W pierwszej fazie nabywamy różne zasoby lub dodatkowe akcje w drugie rozwijamy swoje kolonie. Bardzo ciekawa mechanika pierwszej fazy kiedy to przypadający nam żeton możemy odsprzedać innemu graczowi zdobywając pieniądze lub wykupić go dla siebie płacąc pieniądze do banku. W drugiej fazie rozwijamy kolonie. Faza ta wymaga starannego planowania kolejności ruchów i pozwala nieźle pokombinować.
Bardzo ciekawe połączenie gry strategicznej i elementu licytacji.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Bardzo fajna gra familijna. Dobra by zagrać z dziećmi szczególnie tymi młodszymi. Ciekawy pomysł na mechanikę - każdy gracz wie jedynie który pionek należy do niego, nie zna informacji o przeciwnikach, co wprowadza możliwość blefowania i dużo radości z gry.


Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra. Proste zasady, ciekawy wariant zarówno dla dwóch jak i większej liczby graczy. No i przede wszystkim wspaniały pomysł co do wyboru Małego Księcia i jego podróży na motyw gry.


Dobry, solidny produkt

Ciekawa alternatywa dla Dominiona. Duże zróżnicowanie poszczególnych rozgrywek pozwala długo cieszyć się grą. Sporym mankamentem jest dość długi czas przygotowania do rozgrywki w stosunku do samego czasu gry.


W porządku, bez rewelacji

Gra z kategorii: można zagrać od czasu do czasu. Dość ciekawa gra dwuosobowa jednak kolejne rozgrywki są mało zróżnicowane. Moim zdaniem warto zagrać, niekoniecznie kupić. No chyba, że akurat jest dostępna w dobrej cenie


Raczej słaby

Nie jestem miłośnikiem gier kooperacyjnych, a do takich zalicza się Hanabi, jednak dla mnie jest to przeciętne memory..


Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra strategiczna dla dwóch osób. Dzięki temu iż przeciwnicy nie znają swoich początkowych rozstawień figur gra oprócz dobrej taktyki wymaga umiejętności blefowania i gry psychologicznej. Proste, przejrzyste zasady, a złożoność ogromna. Kwintesencja dobrej gry strategicznej.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra. Nieco trudności na początku może sprawić opanowanie zasad jednak zdecydowanie warto.
Co nie zdarza się często gra jest równie dobra niezależnie od liczby graczy, dodatkowe budynki pozwalają na zróżnicowanie rozgrywek. Generalnie gra zdecydowanie warta swojej ceny.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: