Quaku - recenzje

Świetny wybór GFP z wydaniem tej gry :) Bardzo prosta mechanika, świetna ikonografia i klimat, który jest naprawdę wyczuwalny. Wszystko doskonale się zazębia, jest dopieszczone i zbalansowane. Polecam ją każdemu i już nie mogę doczekać się dodatków :)


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo przyjemna rodzinna gra kościana. Zdecydowanie prostsza i szybsza od pierwotnego Lewisa & Clarka, jednak zachowana w podobnym klimacie i równie dobrze wykonana. Do rozgrywki nie mam zastrzeżeń. Wiadomo, jest trochę losowości (jak to przy kościach), ale gracze mają dość dużą możliwość manipulowania wynikami. Interakcja też jest na zadowalającym poziomie, choć opiera się niemal wyłącznie na podbieraniu kostek lub potencjalnych kart odkryć. Podsumowując, to dobry tytuł jako odskocznia od cięższych gier, dokładnie taki jakiego oczekiwałem :)


Jak dla mnie ideał :)

Gra świetna, chociaż dzwonek daje się często we znaki na konwentach :D Ale raz na jakiś czas sam mam ochotę do niej usiąść i poćwiczyć spostrzegawczość. Idealny pomysł na prezent dla dzieci, polecam!


Jak dla mnie ideał :)

Ponad 400 użytkowników komentujących wcześniej i zachwalających tę grę nie może się mylić :D Absolutny hit! Nigdy nie odmówię gry w Dobble i polecam spróbować każdemu!


Jak dla mnie ideał :)

Dopiero niedawno przekonałem się do tego klasyka. Ale kiedy już to się stało, mogę grać w 7 Cudów bez przerwy :) Wszystko działa tu świetnie, partie są szybkie i uzależniające jak Splendor.
Pełna piątka ode mnie! :)


Jak dla mnie ideał :)

Niby nic wielkiego, ale Tajniacy w wersji słownej nigdy się nie nudzą, więc każdy dodatek jest mile widziany :)
Polecam!


Jak dla mnie ideał :)

Jak powiedział klasyk - te woreczki odmieniły moje życie :P
I co tu więcej mówić? Brać, kupować :)


Jak dla mnie ideał :)

Nie jestem szczególnym fanem area control, nie czuję się po prostu dobrze w tej mechanice, ale nie można tej grze odmówić wspaniałości. Rozgrywka jest wciągająca i intensywna, od drugiej rundy walki toczą się bez przerwy, tereny przechodzą z rąk do rąk i trzeba zawzięcie walczyć o swoje.
W tej doskonale działającej maszynie znalazłoby się trochę wad - niedopracowana instrukcja, nie do końca zbalansowane rasy, ale nie zmienia to faktu, że gram w nią chętnie i polecam każdemu :)


Całkiem udana gra :) Na pewno nie jest głównym daniem wieczoru z planszówkami, nie aspiruje nawet do tego miana, ale od czasu do czasu można zagrać. Lubię element dedukcyjny, zbyt mało jest wciąż tego typu gier by przejść obojętnie obok jakiegokolwiek przedstawiciela ;) Dlatego fanom dedukcji i pojedynków dwuosobowych wagi lekkiej polecam :)


Dobry, solidny produkt

Niby wieloznaczne grafiki wydają się lepsze od jednoznacznych zazwyczaj słów, niby zmniejszona liczba kart w układzie to mniejsza szansa na zaplątanie się niechcianego słowa, a jednak coś nie do końca mi tu hula. O wiele fajniej gra mi się w wersję słowną, ale mam nadzieję, że jeszcze kilka partii i Obrazki chwycą jak należy ;)


Jak dla mnie ideał :)

Powróciłem niedawno do tej gry po niezbyt udanym pierwszym podejściu i stwierdzam, że jednak jest genialna :) O wiele bardziej przystępna od Space Alert, a również korzystająca z elementu działania w czasie rzeczywistym. Potrafi bawić, potrafi wkurzać i może nie wejść za pierwszym razem, jak w moim przypadku. Ale gdy już chwyci to chce się grac i grać :) Polecam i już zaczajam się na dodatki! ;)


Jak dla mnie ideał :)

Dla mnie świetny dodatek do najlepszej gry ekonomicznej w historii :) Nowe, wyjątkowe elektrownie, dwie mapy i kupa dobrej zabawy. Czego chcieć więcej? :)


Jak dla mnie ideał :)

W tej grze wszystko jest nieprzeciętnie klimatyczne, grafiki, pudełko, nawet instrukcja. No, może tylko ten ołówek mógłby być mniej ordynarny :D
Świetny sequel gry Poprzez Wieki, gratka dla koneserów Lovecraft'a. Polecam zdecydowani! :)


Jak dla mnie ideał :)

Koszulki idealnie pasują na karty z Poprzez Wieki i jej sequela, czyli Droga Do Szaleństwa :) Zdecydowanie polecam!!!

@Xar: Tak, koszulki są przezroczyste.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra za niewielką cenę :) Proste zasady, regrywalność i tematyka to jej zdecydowane atuty. Niestety, jest też tu sporo losowości. W jednej partii wszystko może idealnie się zazębiać i będziecie co rundę tworzyć coraz ciekawsze rzeczy, a w kolejnej będzie szło jak po grudzie i będziecie walczyć o każdy punkt. Każde rozwiązanie jest możliwe, od miażdżącej przewagi jednego gracza po wyrównany pojedynek wszystkich czterech z minimalnymi różnicami punktowymi na koniec. Czasem będziemy więc się cieszyć, a czasem cierpieć ;)
Bardzo chciałbym, żeby wydawnictwo G3 wypuściło także dodatki, ale chyba nie ma na to szans. Niemniej polecam każdemu! :)


Jak dla mnie ideał :)

Świetny dodatek do bardzo dobrej gry :) Więcej kart to więcej zabawy, zasada jest prosta. Nie mogę się już doczekać Azteków, może być tylko lepiej! :)


Jak dla mnie ideał :)

Najpiękniejsza gra na świecie to to nie jest, ale każda partia dostarcza niesamowitych wrażeń i emocji :) Instrukcja jest napisana bardzo dobrze, a gdy po kilku partiach ogarnie się już ikonografię każdej płytki "wiedzy" i każdy budynek rozpozna już po grafice można grać bardzo płynnie i szybko.
Strasznie podoba mi się ograniczenie możliwych akcji do dwóch-trzech na rundę. Trzeba wtedy wysilić mózgownicę i znaleźć najlepsze rozwiązanie :)
Pełna piątka ode mnie, polecam każdemu! :)


Jak dla mnie ideał :)

Grać w Wysokie Napięcie mogę zawsze i wszędzie! :D

Genialny dodatek do mojej ukochanej gry ekonomicznej. Absolutny must have dla każdego fana, polecam!


Gra słabiutka. Praktycznie zero emocji, negatywna interakcja stosowana bardzo rzadko. Są o wiele lepsze gry z mechaniką deck buildingu, a ta to po prostu chwytliwy tytuł.
Gdybym miał oceniać dałbym 2.


Żadnej taktyki, czysta losowość, więc tytuł na pewno nie dla każdego, ale wśród moich znajomych sprawdza się idealnie :) Rzut jedną ostatnią kością może zmienić cały układ sił w kasynie, a wtedy z jednej strony słychać krzyki tryumfu, z drugiej natomiast rozpaczy :) Czy to nie brzmi zachęcająco? ;) Gra genialna, czysty hazard i emocje.