Lolxd2 - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Lekka gierka z przepięknym wykonaniem. Podróżowanie pandą i ogrodnikiem samo w sobie jest bardzo przyjemne i uspokajające.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Niby prościutka gra, 16 kart, 8 postaci, ale potencjał do zabawy, dedukcji, satysfakcji niemal nieograniczony! Polecam, zakochany po uszy w tej grze :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra należąca do żelaznych klasyków. Przyznam szczerze, że wolę właśnie angielską wersję - nawet na niewysokim poziomie słownictwa w tym języku chyba łatwiej jest tworzyć słowa, gdyż w języku angielskim więcej jest 3 i 4 literówek.


Gra na refleks, banalnie prosta. Może dawać dużo radości, ale też irytować osoby, które nie lubią bałaganu w karciankach. Gorsza siostra dobble, tak bym to ujął :)


Grę poznałem przez internet i postanowiłem, że muszę ją również zakupić. Kilku znajomych na początku uważało, że ta gra to czysta losowość. Po kilku spotkaniach, w których zazwyczaj zwycięzcą byłem ja albo równie doświadczona moja kobieta zgodzili się, że jednak nasze zagrania też mają wpływ na wynik ;) Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

7 to magiczna liczba. Grając w red7 jeszcze mocniej się o tym przekonasz ;) Do ogarnięcia w chwilę, do zagrania wszędzie, do zrewanżowania się z wielką ochotą nawet i kilka razy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra w porządku, ale nie zachwyciła mnie. Myślę, że żeby się w niej zakochać konieczne jest wejście w uniwersum Pratcheta. Sama rozgrywka nie powala, choć wielki plus za to, że każdy gracz dąży do czegoś innego aby wygrać.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kościany klasyk. Jedna z pierwszych planszówek, w które zagrałem. Możliwość wymiany między graczami i przenoszenia "złodzieja" bardzo na plus. Regrywalność ograniczona, duża zależność od szczęścia, ale jest pełno dodatków, które mocno ożywiają rozgrywkę i "odlosowują".


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

"Alchemicy" podbili moje serce już podczas pierwszej rozgrywki. Fakt, że każda gra jest inna choćby dlatego, że za każdym razem dany składnik może mieć inny wzór, już czyni ją wyjątkową pozycją. A to jeszcze nie wszystko, możemy kupować artefakty, obalać inne teorie, zdobywać stypendia. Oprócz dobrej dedukcji potrzebny jest jeszcze spryt, cwaniactwo nawet ;) Szczerze polecam !


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

O tej grze napisano już chyba wszystko. Dodatek świetny jak pozostałe, kilka kart bardzo rozbudowanych, dzięki czemu wyobraźnia musi działać na pełnych obrotach.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Moja pierwsza poważna gra, więc mam do niej ogromny sentyment i czasem do niej wracam. Pozwoliła mi się wciągnąć w świat planszówek.
Mechanika worker-placement ujęta w niesamowicie ciekawy sposób - kładziemy pionki, koła się kręcą, ściągamy pionki, itd. Bardzo dużo dróg do wygranej. Negatywna interakcja? W sumie nie występuje. Ale pamiętajmy, że ktoś przed nami może zająć miejsce, w które chcieliśmy pójść. Stąd też akcje innych graczy mocno determinują nasze akcje. Polecam dla osób, które chcą nieco mocniej "pomóżdżyć" :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: