Stduch - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Pancerze niczym kadłuby pancerników, najlepszy arsenał dostępny w imperium, biotyczne wszczepy, nieludzka wytrzymałość - tak w skrócie można opisać kosmicznych marines. Ten podręcznik w pełni pozwala wejść do świata Warhammera 40k jak również kontynuować przygody w tym świecie rozpoczęte innymi podręcznikami. Zdecydowanie polecam.


Dobry, solidny produkt

Bardzo dobra karcianka - gdzie każda karta ma kilka opcji do wykorzystania. Dzięki temu rozwiązaniu gra posiada wielką regrywalność. Dla miłośników klimatów retro plusem będzie jeszcze pudełkowa wersja "Ponga" znajdująca się w pudełku :).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Znaj znak to historyczne "Dobble". Jednak sama gra jest świetnym narzędziem edukacyjnym i polecam ją wszystkim nauczycielom oraz miłośnikom historii oraz osobą, które chcą poszerzyć swoją wiedzę.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Jedna z najlepszych gier planszowych w historii! Grając w Grę o Tron czujemy się faktycznie jak jeden z lordów Westeros, który stara się przejąć władzę tylko dla siebie. Uwaga gra nie jest dla ludzi o słabych nerwach i łatwo obrażających się :). Rebel z błyskawiczną wysyłką i pancerną paczką, jak zwykle niezawodny.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Grałem jeszcze w wersję beta i już wtedy gra mnie urzekła. Mechanika oparta na kościach, które tutaj absolutnie nie przeszkadzają, a nawet dodają emocji. Graczy, dla których przeszkodą w grze może być pech w rzutach, pragnę uspokoić, mechanika pozwala rzucać tyle razy, dopóki nie osiągniemy pożądanego rezultatu. Grafiki w wersji finalnej są piękne i czasem aż żal poświęcić stwora :). Zdecydowanie polecam


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Grafiki absolutnie urzekające od samego początku, co też było głównym kryterium zakupu tej gry. Mechanika bardzo ciekawa - prosta, ale jednocześnie dająca wiele możliwości kombinowania. Próbowałem wcześniej zagrać w "51 stan" jednak strasznie napisana instrukcja i bardzo słaba czytelność kart skutecznie mnie odrzuciły od tej gry. "Osadnicy" skutecznie zarazili mnie do tej mechaniki i jest to jedna z gier, w które gram praktycznie codziennie. Odnośnie negatywnej interakcji to Egipcjanie, Barbarzyńcy i Rzymianie mają karty, które skutecznie potrafią podnieść ciśnienie :).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra jest raczej przeznaczona dla osób początkujących w świecie gier planszowych. Stąd także minimalna interakcja wśród graczy, choć po niektórych kartach widać, że można ciągnąć korzyści z działań przeciwników. Dołączam się do głosów innych komentujących, żeby przed zakupem zapoznać się z instrukcją i odpowiedzieć sobie czy faktycznie ta gra jest dla mnie (zwłaszcza jeżeli jesteśmy już doświadczonymi graczami).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: