Przemysław - recenzje

Dobry, solidny produkt

Jakości chyba nie trzeba opisywać - dobre, solidne, grube, jak to koszulki FFG. Niestety są błyszczące, co trochę psuje efekt herbowy (lepsze byłyby matowe).


Jak dla mnie ideał :)

Dla mnie bomba. Tanie, bardzo solidne (spokojnie można wrzucić gołe do plecaka i nie pogniecie się), spokojnie mieści karty w szerokich koszulkach typu FFG, samo się nie otwiera... Jedyną wadą jest odrobinę niewygodne wyciąganie kart, ale poza tym drobnym mankamentem na razie nie znalazłem lepszego produktu w tej cenie.


Nie spełnia moich oczekiwań :(

Brak opisu produktu. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że na zdjęciu widniały czarne podstawki, specjalnie w tym celu zamówiłem (bo u siebie mogę kupić tylko przezroczyste), a dostałem... białe.


Doskonałe do organizacji wszelkiego rodzaju kartonowych żetonów, nie tylko do gier GMT. U mnie na przykłąd świetnie sprawdzają się w Descencie na znaczniki efektów, przeszkody itp.


Ktoś mnie ostatnio pytał o podstawki do konwersji armii demonów z 40-tki na regimenty WHFB. Będą jak ulał.


Gorąco odradzam zakup. Korekta tej gry to porażka, choćby karty postaci są w dopełniaczu (zamiast "skazany - brutal" na karcie widnieje "skazanego - brutala"). Plama na całego. Czy ładnie to wprowadzać klientów w błąd, pokazując na zdjęciu poprawne karty, podczas gdy w grze są takie byki?


Raczej słaby

Niestety widać, że FFG siedzi na laurach i odcina kupony od popularności. Wielkie pudełko to pic na wodę, bo wszystko zajmuje może 30% objętości, figurki są bardzo kiepsko wykonane (na pierwszy rzut oka pomyślałem, że dostałem wadliwą partię), kiepskie/niezręczne tłumaczenie na polski. Ogólnie dodatek OK, ale na pewno nie za taką cenę. Za połowę (albo jako prezent) może być.


Dobry, solidny produkt

Bardzo wytrzymałe, sztywne koszulki, ogólnie doskonała jakość. Jedyną wadą jest cena.


Dobry, solidny produkt

Bardzo wytrzymałe, sztywne koszulki, ogólnie doskonała jakość. Jedyną wadą jest cena.


Jak dla mnie ideał :)

Doskonałe jako rafinowana przyprawa w Diunie. Niestety widać, że są lane z plastiku i czasami czuje się ostrzejsze krawędzie, ale wyglądają bosko :) warto pamiętać, że to, co widzimy na miniaturce, to wielkość 1:1 - są naprawdę drobne :)


Jak dla mnie ideał :)

Obowiązkowe zamówienie razem z grami zawierającymi wiele drobnych elementów. Dużo lepsze od nieszczęsnych 10x10 z powodu braku otworków rozrywających woreczki w trakcie używania.


Jak dla mnie ideał :)

Doskonałe do oznaczania wszelkiego rodzaju kosztowności lub minerałów. U mnie sprawdzają się w remake'u Diuny. Są tylko nieco bardziej przezroczyste niż na zdjęciu.


W porządku, bez rewelacji

Dodatek raczej średni. Zakończenia wyglądają jak wstęp do dalszego rozwijania tej talii (jest ich po prostu za mało). Karty są nieco jaśniejsze, więc w taliach zdarzeń/zaklęć od razu widać, czy następna karta jest z dodatku, czy nie. Figurki dużo lepsze od tych z Podziemi - niestety ich jakość baaardzo waha się w zależności od dodatku.


Gra genialna pod warunkiem, że znajdzie się odpowiednie towarzystwo - granie w 3 osoby to raczej pomyłka, miałem też nieprzyjemność grać z ludźmi znającymi grę na pamięć (dobra rada, nie zaczynajcie od tego). Z powrotem wciągnął mnie dopiero serial i nowi znajomi :)


Doskonała jak na grę wprowadzającą w planszówki, jednak znawców gatunku po 1-2 grach będzie po prostu nudzić. Przy okazji wyjdzie to co mogłoby zepsuć dłuższą i cięższą grę, na przykład kto nie potrafi odróżnić konfliktu w grze od życia :>


Zdecydowanie gra na kilka razy. Nie mniej lecz podejrzewam, że i nie więcej. Głównym wyzwaniem tej gry jest nauczenie się jej -- jak dla mnie przemawia to na niekorzyść. Chodzi o mechanikę, w której wszyscy gracze (na czas, wszystko prowadzone jest przez komunikaty z CD) deklarują kartami akcji, gdzie przesunie się ich postać, co zrobi, czy uruchomi działka, uzupełni paliwo w generatorze, zresetuje komputer żeby się nie zawiesił pod koniec rundy itp. Problem w tym, że po wyłożeniu wszystkich kart dopiero następuje faza właściwego ruchu i dopiero wtedy odkrywamy, że hm hmm, kolega włączył generator ale sekundę później niż my strzelaliśmy, więc tak naprawdę z naszego ostrzału wyszło wielkie nic, przez co sypie się większa sekwencja wydarzeń. Może niektórzy polubią takie zmagania, w końcu na tym statku wszystko może się zepsuć :) mi niestety kojarzy się to bardziej z walką przeciwko zasadom gry, a nie wrogom obecnym w settingu.


Dobry, solidny produkt

Coś wygryzło mi część komentarza :( Koszulki są minimalnie mniejsze od koszulek FFS czy UltraPro, czyli ok. 1mm z każdej strony. Kupowałem je w zimie i nie chciały pasować, winą był mróz, po paru godzinach w cieple rozciągnęły się na powrót i było ok. Z początku sprawiają troszkę problemów przy tasowaniu - lepkość, na szczęście po 2-3 tygodniach "wysychają" i problem znika. Niestety widać na nich ślady zużycia - porysowania, odgniecenia od paznokcia, zagniecenia itp. Z perspektywy czasu polecałbym koszulki FFS.


Raczej słaby

Na miłość boską, zamówcie woreczki bez otworków do wieszania. One mają służyć do trzymania żetonów w pudełku, nie na wystawie! Przez te otworki już kilka woreczków rozdarło się przy normalnym otwieraniu, nie mówiąc już o tym, że potem kiepsko się dają zamknąć i mają tendencję do podstępnego otwierania się. Fail.


Dobry, solidny produkt

Dobre jak na swoją cenę - używam ich do ochrony kart drukowanych u ArtsCow i do tego celu spisują się znakomicie. Są minimalnie (


Ostrzegam miłośników gdy Once Upon A Time: kupiłem tą grę licząc na wariant powyższego ze sługusami Władcy Zła, niestety (dla mnie) ma ona inne zasady, trochę bardziej nastawione na mechanikę i spychanie na siebie zarzutów przełożonego. Dokładniejszą ocenę zamieszczę po teście, a nuż się poprawi -- jeśli nie, zawsze można zmodyfikować zasady :>