adalberto

Legnica

Obserwowani

5 użytkowników

Obserwujący

6 użytkowników

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

W dwóch słowach: świetna gra. Kupiona z myślą o grze z żoną, okazała się przebojem. Wszyscy chcą grać... (czyli + dzieci 10 i 12) i mamy ligę domową;). Chwyciła zatem od razu i pomimo, ze mamy ją od 3 dni rozegraliśmy ok. 10 partii.
Instrukcja przejrzysta do pojęcia przez 10-latkę. Karty małe i słabo się tasują, ale za to mieszczą się na stole. Czas gry zawyżony. Osoby zaznajomione z grą bez trudu zejdą do 15 min. Interakcja, w sam raz. Można czasem komuś coś zablokować, można też coś zburzyć... ale nie jest to droga do zwycięstwa, raczej obrona konieczna. Dodatkowa kolejka po wybudowaniu cudu, daje też możliwości taktyczne zebrania brakującej karty. Uproszczone powiązania kart.
Trzy drogi do zwycięstwa, bardzo pociągające, ale ryzykowne... można zostać u bram przeciwnika i przegrać, zebranie 6 symboli naukowych, też jest wyzwaniem... trzeba mieć trochę szczęścia (umieć kalkulować ryzyko)- ale do zrobienia (bardzo pomocny żeton-Matematyka). Jest ono zmniejszane faktem, że jakby nie patrzeć za podejście "do bram" jest 10 pkt., a zielone karty też są punktowane.
Uproszczone liczenie punktów na końcu gry.
Wszystko to składa się na zupełnie nową grę w świecie 7 cudów. Polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dodatek który wprowadza element negatywnej interakcji do tej gry. Raz na jakiś czas (płytka z wulkanem) pojawia się smok, który pożera poddanych niwecząc plany opanowania, odbicia jakiegoś "żyznego" pola. No chyba, że chroni cię dobra wróżka, którą możesz postawić na swoim polu w zamian za pomoc innemu graczowi. A że sobie pomogłeś bardziej... Dla szukających wrażeń. U mnie, ze względu na charakter graczy, którzy lubią planować i realizować, pojawia się jedynie od czasu do czasu. I zawsze są pokrzywdzeni.


Podobnie jak kupcy i budowniczowie dodatek który w niewielki sposób wpływa na charakter rozgrywki. Mamy dodatkowe płytki a nasze drogi i miasta mogą być wyżej punktowane. Moim zdaniem to dodatek dla tych którym podoba się podstawowa gra i chcieli by wydłużyć rozgrywkę (Należy jednak powiedzieć, że jakieś 3 dodatki na raz to max). Jeden z częściej wybieranych przez nas dodatków.


Jeden z dodatków, obok karczm i katedr, który mało wpływa na charakter rozgrywki. I to nie jest wada. Jeśli lubisz oryginalną grę i rozgrywka wydaje Ci się nieco krótka, to jest dodatek który powinien CI się spodobać. Obecność dóbr w zamkach zachęca innych graczy aby ukończyli twój zamek, co może się czasem opłacić. Jeden z częściej wybieranych przez nas dodatków.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Kupiłem jako pierwszy dodatek, zatem dołączeni przywódcy muszą sobie jakiś czas poczekać na kolegów i koleżanki z pierwszego dodatku. Nie mniej i tak daje on dużo nowych opcji, ale nie wszystkie naraz, więc gramy ciągle w 7 cudów, czyli budujemy i handlujemy – a nie szpiegujemy i kradniemy. Gra się wydłuża, ale nie ma co liczyć, że teraz będziemy mogli zrealizować do końca naszą taktykę. Nadal możemy liczyć na sąsiada, że wybuduje naszą zieloną kartę, ale teraz możemy też liczyć, że ją sobie chociaż czasami od niego na koniec skopiujemy. Jedna karta wyraźnie odstaje wartością – za stosunkowo niewielką cenę można mieć pracownię architekta i wszystkie swoje etapy cudu za darmo. Niektórym może to przeszkadzać – zwłaszcza w mieście przeciwnika. Dodatek przede wszystkim urozmaica rozgrywki między sobą, ponieważ ze względu na to, że każda karta jest inna, gra dostosowana nawet dla 8 graczy, a dobieramy po tyle kart dla ery ilu jest graczy, to w grze 3-4 osobowej nigdy* nie będziemy dysponowali tą samą talią kart. Zatem jak już się komuś gra zrobiła schematyczna, to z tym dodatkiem mankament ten zniknie na zawsze* ;). Gorąco polecam.
(*niezupełnie, bo na pewno jest tu jakieś prawdopodobieństwo, którego wyliczenie mnie przerasta, ale podskórnie czuję że nie jest ono zbyt wielkie)


Bartosz Mroziński

Liczba recenzji: 98

Izu

Liczba recenzji: 1

Koniczyna17

Liczba recenzji: 36

Paweł

Liczba recenzji: 16

Gabione

Liczba recenzji: 45

Tymothy

Liczba recenzji: 96

Ryudo

Liczba recenzji: 84

Yvel

Liczba recenzji: 15

Czincz

Liczba recenzji: 27

Dagna

Liczba recenzji: 53

Ewelina

Liczba recenzji: 0