Ganek

Poszukiwacz

Obserwowani

3 użytkowników

Obserwujący

4 użytkowników

Zaskakująco SŁABE. Jestem zagorzałym fanem Dixita, mam wszystkie dodatki, robi furorę w każdym gronie. Byłem więc mocno napalony na TD, niestety srodze się zawiodłem. Połączenie pięknych kart z wątkiem kryminalnym obiecywało dużo, ale spełniło mało. Przestoje, impasy, brak interakcji = nuda i tyle. Jedno z moich większych planszówkowych rozczarowań.


W świetle tych wszystkich mega entuzjastycznych komentarzy chyba jestem nienormalny, bo mnie ta gra po prostu nie zachwyciła. Nie kwestionuję jej oczywistych zalet jak prostota i estetyka wykonania, ale mocno zniechęcająca jest jej ogromna suchość - zero emocji i interakcji. Zamki Burgundii przy niej błyszczą, mimo etykietki zasłużonego eurosuchara. Tak więc jednym zdaniem: król jest nagi! Kto ma podobne zdanie niech polajkuje, bo inaczej będę musiał pomyśleć o wizycie u psychoanalityka ;-)


Z wielką przyjemnością dołączam się do entuzjastycznych recenzji moich poprzedników. Ta gra dowodzi, że owoce geniuszu są ponadczasowe. Prosta, intuicyjna mechanika połączona z ogromną dawką emocji - do dzisiaj niewiele jest gier spełniających takie wymagania. Do tego dochodzi przepiękne i precyzyjne wykonanie wszystkich elementów, co daje dodatkowe tony frajdy! Tylko uwaga: gra dla silnych psychicznie, bo ilość negatywnej interakcji może czasami przytłoczyć, a krew leje się strumieniami ;-)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Ciekawa próba sparametryzowania kalamburów. Nie wymaga robienia z siebie idioty przy pokazywaniu haseł, więc można w nią grać w bardzo różnych gronach. Jednocześnie ograniczona liczba obrazków powoduje większe napięcie i zmusza do gimnastyki wyobraźni. Po kilku grach jak już ogarnie się planszę zabawa nabiera rumieńców, wtedy warto wprowadzić ograniczenie czasowe dla podniesienia poziomu adrenaliny :-). Prosta i emocjonująca gra naprawdę warta polecenia.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Niedawno wróciłem do tej gry po roku zalegania na półce i ponownie ją odkryłem. Ciągle bardzo trudna do pokonania, ale w sumie prosta do wytłumaczenia, nie licząc kilku niejasności w instrukcji (najlepiej od razu przeczytać FAQ na BGG). Przepiękne wykonanie i bardzo sugestywny klimat, przy którym niezły przecież Pandemic to suchar. Emocje aż kipią znad planszy, a każda porażka mobilizuje do rewanżu - więc duża regrywalność gwarantowana! Niech moc Chi będzie z Wami :-).


Radosław Michalak

Liczba recenzji: 216

Bartosz Mroziński

Liczba recenzji: 98

Tchor

Liczba recenzji: 57

Vahen

Liczba recenzji: 13

Agnieszka

Liczba recenzji: 23

Czincz

Liczba recenzji: 27

Dagna

Liczba recenzji: 53