Michael199310

Wrocław

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

15 użytkowników

Zobacz wszystkich

Everdell jest grą, na którą czaiłem się od pewnego czasu. Wykonanie jest świetne - karty i plansza piękne, ładne znaczniki i żetony, no i drzewko :)
Trochę bałem się ilości zasad, ale wszystko udalo się ogarnąć w kwadrans.
Zasady są proste, ale jest dużo kombinowania. O ile po pierwszej porze roku może wydawać się, że niewiele się dzieje, tak potem rozgrywka zaczyna się wydłużać. Gra została przetestowana przy 2 osobach i można z powodzeniem polecić tytuł parom - na planszy różnica jest niewielka.
Samo odkrycie wszystkich combosów i kart zajmie pewnie jeszcze kilka partii, ale są to partie wielce przeze mnie wyczekiwane.
Jedyny zarzut mam do samego drzewka - niby w recenzjach piszą, że nadaje się do częstego składania i rozkładania, ale samo drzewo niewiele wnosi do rozgrywki, a po dwóch zlożeniach widać już ślady rozklejania się.

Ogólna ocena 5/5


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Przyznam, że gra przeciętna. O ile mechanika ciekawa i wykonanie elementów przystępne, tak jakoś rozgrywka przeleciała bez echa.

Dużym problemem są pozornie ciekawe umiejętności niektórych kart, lecz na "arenie" tego nie widać, a pionek jest pionkiem i jego utrata ani grzeje, ani ziębi.

Brak też jest jakiejkolwiek mechaniki zabezpieczającej nagły wzrost siły jednego gracza - drugi może tylko obserwować jak zostaje miażdżony.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Zakup, do którego przymierzałem się od dawna, ale zawsze odstraszało mnie ograniczenie na 2 osoby. Lecz kiedy już się przemogłem, muszę przyznać że podoba mi się dużo bardziej od "dużej" wersji. Mojej drugiej połowie, znacznie mniej planszówkowej spodobało się tak bardzo, że chce teraz grać codziennie :)

Aż tak nie zwracam uwagi na aspekty graficzne gier, ale "Pojedynek" jest po prostu piękny - grafiki na kartach to małe arcydzieła i po wyjęciu z pudełka był natychmiastowy efekt "wow". Nie mogę się doczekać rozgrywki z dodatkiem.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jeśli szukacie RPGa, który pozwoli Wam dowolnie kombinować przy tworzeniu postaci, będzie posiadał przystępną ilość zasad, ciekawe taktyczne starcia i mnóstwo fajnych dodatków i przygód - wybierzcie Pathfindera 2e.

Jeśli szukacie czegoś bardziej rozbudowanego niż 5e, ale przeszkadza wam matematyka i bolączki starszych edycji - wybierz Pathfindera 2e.

Jeśli szukasz podręcznika z pięknymi grafikami - wybierz Patfhindera 2e.

Jest to mój system nr 1 do prowadzenia, gorąco polecam każdemu.


Gramy często i zawsze chętnie, a mimo to wciąż odkrywamy nowe połączenia kart i ciekawe strategie. Sama podstawka oferuje sporą regrywalność. Polecam.


Spider_priv

Liczba recenzji: 83

Tajkoon

Liczba recenzji: 198

Yine

Liczba recenzji: 383

Wyscigarz

Liczba recenzji: 95

Plattom

Liczba recenzji: 31

Kotar

Liczba recenzji: 22

Szyszunia11

Liczba recenzji: 21

Burza

Liczba recenzji: 70

Miltonsec

Liczba recenzji: 100

Axygalaxy

Liczba recenzji: 50

Vanillamagic

Liczba recenzji: 120

Oltri

Liczba recenzji: 44

Dawid_miczek

Liczba recenzji: 10

Noni94

Liczba recenzji: 55

Wiktor

Liczba recenzji: 0