Mockingbird

Skryba

Obserwowani

13 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

3 użytkowników

Dla wszystkich osób, które zastanawiają się, ile zestawów podstawowych kupić docelowo, zestaw zawiera następujące wzory kart:

9 kart składających się za oddział lidera dla każdej frakcji (1x karta lidera, 4x oddziały gwardii przybocznej lidera, 2x karta zdarzeń, 1x karta Wsparcia i 1x karta Dodatku)
który zawsze musimy umieścić w takim składzie w talii z danym liderem.

Po dwie kopie wszystkich kart neutralnych.

Pozostałe karty występują w jednej sztuce, tylko niektóre (1-2 na frakcję) występują w dwóch sztukach. Np. Orki dostają dwie sztuki Chopaków Goffów i Wypalaczy, a Chaos otrzyma dwa Miażdzyciele Dusz, itd.).

Taki zestaw pozwala na zbudowanie na jednym zestawie podstawowym dwóch talii startowych, po 35 kart, które są dość dobrze zbalansowane i pozwalają poznać silne i słabe strony frakcji.

Jeśli zaś chcemy pobawić się w tworzenie własnych talii, najlepiej będzie zakupić dwa zestawy podstawowe, dzięki czemu będziemy mieć po dwie sztuki większości przydatnych kart i po cztery sztuki bardzo przydatnych kart neutralnych.

Oczywiście, jeśli chcemy mieć "komplet" wszystkich kart, aby budować talie bez żadnych ograniczeń, potrzebne już będą trzy podstawki. Niestety, w takiej sytuacji dużo kart będzie leżało nam odłogiem, gdyż na przykład nie będziemy raczej wykorzystywać dodatkowych kart z oddziału lidera. Natomiast bez problemu uda nam się wtedy złożyć dwie, może trzy, bardzo dobre talie do poważnego grania.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy to niewielki , okrągły hologram w rogu koszulki, o średnicy poniżej pół centymetra. Niby niewielka rzecz, ale trzeba pokombinować, żeby tak wpasować w niego kartę, żeby nie zasłonił czegoś istotnego. Jest to "standard", który pojawiał się we wszystkich modelach koszulek od ultra pro, z którymi miałem do czynienia. Dlaczego producent uparcie trzyma się tego patentu, pojęcia nie mam, ale na pewno jest to czynnik, który może przesądzić o wyborze pomiędzy produktem FFG a Ultra Pro (jakość jest podobna, a różnica w cenie niewielka na korzyść Ultra Pro).

Jeśli chodzi o jakość i parametry ochronne, koszulki robią bardzo dobre wrażenie. Są grube i sztywne. Karty siedzą w nich mocno i pewnie, wsuwać i wysuwać je trzeba w zasadzie sposobem - zaginając delikatnie kartę w łuk. Na pewno pod tym względem koszulki prezentują się lepiej od tanich, miękkich "szmaciaków". Póki co zużyłem 3 paczki koszulek i nie trafiłem na egzemplarz z wadami, któreby je dyskwalifikowały.

Koszulki kupiłem z myślą o Summoner Wars, pasują idealnie, nieszczęsny hologram da się umiejscowić tak, aby nie zasłaniał tekstu na karcie, tak że przestaje być on problemem. Ogółem, mogę polecić.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Czego nie widać na zdjęciu. Pudełko jest zapinane na rzep, po czym otwiera się na dwie połówki niczym książka. Po jednej i po drugiej stronie znajduje się przegródka na karty, mieszcząca na oko +80 kart w koszulkach każda. Jest to idealne rozwiązanie do systemów, w których potrzebne będą dwie talie, niestety nie ma za bardzo miejsca na żetony, znaczniki, kości itp.

Warto wspomnieć o materiale, jest to sztywny plastik, w zasadzie identyczny jak w pozostałych produktach Ultra Pro, chyba nawet ten sam jest stosowany na okładki klaserów tej firmy. Jest wytrzymały, ale przy kontakcie z metalem (klucze, zamki błyskawiczne, zszywacze) może ulec zarysowaniu.


Jedna z jednych gier. Niby prosta, ale jest sporo kombinowania. Proste zasady, ładnie wydana. Zabawa na lata.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

pieprzowa

Liczba recenzji: 6

Tomasz

Liczba recenzji: 86

Piton

Liczba recenzji: 95

Shimrod

Liczba recenzji: 121

Blackthorn666

Liczba recenzji: 25

Mickq13

Liczba recenzji: 59

Amholen

Liczba recenzji: 12

Kanty57

Liczba recenzji: 99

Nayia

Liczba recenzji: 75

Komix

Liczba recenzji: 28

Real_simon

Liczba recenzji: 30

Bobaz

Liczba recenzji: 86

Marek

Liczba recenzji: 19

Metallum

Liczba recenzji: 1

Red5

Liczba recenzji: 5

Real_simon

Liczba recenzji: 30