Rokko

Szczecin

Obserwowani

2 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra kooperacyjna zarówno dla tych co mają duże doświadczenie z grami marki Dungeons & Dragons jak i zupełnie początkujących.
Całość bardzo dobrze wykonana zarówno elementy planszy, karty oraz figurki chociaż polecam zaopatrzyć się w dodatkowe miejsce na figurki poza pudełkiem gdyż niektóre elementy wydają się bardzo delikatne jak np wyciągnięta ręka z mieczem dla jednej z postaci. Figurki są jednokolorowe i można pomalować je "po swojemu".
Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę to zasady są bardzo proste i przyjemne a sytuacje sporne lub nieopisane w instrukcji można szybko znaleźć na forach internetowych.
Przygotowywanie elementów do gry nie wymaga dużo czasu jednakże plansza oraz karty w dalszej fazie rozgrywki potrafią zająć dużo miejsca zwłaszcza, że nigdy nie wiadomo w którą stronę rozbudują się podziemia.
Gra jest łatwa do rozpoczęcia i szybkiej nauki, lecz sama rozgrywka i scenariusze są stosunkowo trudne i wymagają od graczy wspólnego planowania oraz pracy zespołowej co głównie sprawiło że gra u mnie ma taką wysoką ocenę. Scenariusze początkowe są idealne jako trening, dalsze często wymagają kilkukrotnego podejścia oraz zmiany taktyki.
Gra jest losowa: walka oparta o rzuty kością, losowe nagrody za zabicie potworów, spotkania itd. Jednakże nie oznacza to że całość czy wygramy czy przegramy zależy tylko od naszego szczęścia w kościach. Planowanie kilka tur do przodu wraz ze współgrającymi pozwala na wyjście z niemalże każdej sytuacji.
Co do powtarzalności rozgrywki. Mnogość scenariuszy, grywalnych postaci oraz losowość w tworzeniu podziemi sprawia że każda gra jest inna, raz korytarze mogą pięknie się łączyć ze sobą tworząc ogromne komnaty innym razem zmuszeni jesteśmy cofnąć całą drużynę gdy natrafiliśmy na ślepy zaułek, zakręcającą komnatę lub po prostu stwierdziliśmy że potwory które są przed nami nie są warte walki i lepiej jest cofnąć się i spróbować innej ścieżki. Również ilość możliwych kart spotkań sprawia że nigdy nie jesteśmy pewni z czym zaraz będziemy musieli się zmierzyć i czy czasem połowa naszej drużyny zaraz nie straci połowy punktów życia.
Dotychczasowe rozgrywki (miałem okazję zagrać jak na razie maksymalnie w 4 osoby) przyniosły wiele frajdy, wszyscy którzy grali chcą więcej, jest to jedna z tych gier gdzie nawet porażki nie są uciążliwe a wręcz zachęcają do spróbowania jeszcze raz "ale tym razem się uda!".
Tak więc polecam zaprosić znajomych, rodzinę, włączyć tematyczną muzykę i zacząć grać.

Na końcu wspomnę jeszcze o realizacji zamówienia, była ekspresowa, najwyższej jakości. Paczka była bardzo dobrze zabezpieczona przed podróżą.

P.S. figurki oraz kafelki do budowania planszy mogą idealnie nadawać się do fabularnego RPG jako pomoc dla mistrzów gry.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Mickq13

Liczba recenzji: 102

Nightbomber

Liczba recenzji: 259

Lolxd2

Liczba recenzji: 11

Xorg

Liczba recenzji: 44