Scovron

Poszukiwacz

Kielce

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

2 użytkowników

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Szkoda że tylko do 6 osób, jako kalamburowata imprezówka tytuł zacny. Ilość kart z hasłami jest spora na tyle, że spokojnie na długo wystarczy.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Gra jest super, trochę nie spodziewałem się że będzie z niej tyle frajdy :D jako gierka na rozkręcenie imprezy świetny tytuł.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Od czego by tu zacząć... no dobra wiem, gra jest cudowna. Jeżeli jej nie masz, lubisz główkować, lubisz wiktoriańskie klimaty, lubisz jak gra ma związek mechaniki z tematyką - KUP TĘ GRĘ! Jeżeli część znajomych lubi gry kooperacyjne, a część lubi gry z negatywną interakcją - KUP TĘ GRĘ! Jeżeli lubisz Dracule Brama Stokera i podoba Ci się ost z filmu (warto puścić przy grze) będziesz się bawić doskonale, czy to jako jeden z łowców ganiających po europie z kołkiem w dłoni - czy jako przebiegły Dracula który będzie złowieszczo się śmiał za każdym razem kiedy wyprowadzi łowców w pole myląc tropy, albo sponiewiera jednego z nich kiedy zbyt mocno oddali się od grupy.
Kupując miałem obawy czy gra się sprawdzi bo raz że grywałem w pierwszą edycję i często mnie irytowała, dwa niestety ostatnią modą FFG w pudełku kupowałem sporo powietrza za nie małą w mojej ocenie kwotę. Teraz z pewnością przyznaję że to dobrze wydana kasa na grę. Jedyne co irytuje to wcześniej wymienione powietrze bo komponentów niewiele, ale gdybym miał drugi raz wybór i tak bym ten tytuł kupił. Dodatkowo akurat w Rebelu gra jest najtaniej póki co na rynku, bo pozostałe sklepy szaleją z ceną (widziałem nawet po 260PLN - sklepy liczące pewnie na pasjonatów drugiej edycji).
Podsumowując bo się rozpisałem :P
Jakość komponentów 5
Ilość komponentów 4
Mechanika i regrywalność 5
Klimat rozgrywki 5
Rebel (cena i jakość wysyłki) 5

Pozdrawiam


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Gra kupiona i ograna, a teraz czas na kilka groszy opiniowania ;]
1. Komponenty są wykonane świetnie, mocne karty(matowe), połyskujące żetony które się nie zetrą jak w przypadku FFG (np token pierwszego gracza w AH). Karty postaci także wykonane z połyskującego lecz giętkiego papieru. Można się trochę przyczepić do mapy bo jest do nadruk jak na żeton czyli bez zaklejonej zakładki na krawędzi planszy.
2. Graficznie gra ma swój klimat i w moim odczuciu jest ładna, wszystko działa spójnie i faktycznie od postaci graczy i zombiasów "wieje" makabrycznym karnawałem :> I znowu jedynym elementem mogącym być na minus jest część planszy... ciemna kolorystyka kręgów wokół barykad powoduje że często żetony przeszkód zlewają się z samą mapą. Minus to niewielki ale jest. Podobnie kostki barykad kolorystycznie są niemal identyczne z kostkami incubusów (psowatych zombiasów)
3. W pudle dostajemy dwie instrukcje - angielską i włoską. Niestety przebrniecie przez nią jest dość nieprzyjemne, dodatkowo co już na BGG w kilku tematach było wyjaśnione są w niej błędy logiczne.
4. Po 2-3 rozgrywkach ogólnie szybko pojmuje się zasady gry. Mechanika jest bardzo dużym plusem, stresowanie się postaci za walkę z falami zombie, trochę tower defence w czasie nocy i nadrabianie w czasie dnia przy ucieczce z miasta jest bardzo powiązane z tematem gry - ciśnienie związane z każdą godziną jest mocno wyczuwalne. Do tego mechanika stosu ciał (zrzucanie martwych zombiasow na nagrobek) często generowało drżenie rąk u współgraczy :D.
Minusy natomiast jak zwykle tkwią w szczegółach i niedopowiedzeniach (braki wyjaśnień w instrukcji). Twórcy starają się to nadrobić odpowiadając na pytania na BGG, ale trochę czasu pochłania wyłapanie wszystkiego.
5. Cena gry wg mnie jest za wysoka w stosunku do ilości powietrza w pudełku, ale rekompensuje to niesamowita regrywalność, mechanika i klimat gry. I gdybym miał teraz zdecydować się czy kupić jescze raz tę gre. Zrobiłbym to bez namysłu. Wszystkie minusy są w moim odczuciu zbyt mało znaczące do całości gry żeby jej nie polecać. Gra jest trudna i wymagająca, może czasem lżej potraktować graczy ale przejście jej na poziomie normal stanowi wyzwanie :) Solidny mocny coop.PS. może pomocna klaryfikacja kilku rzeczy:
-przedmiot młotek Pantaliona ma błąd w druku powinno być 5 nie 4
-przedmioty jeżeli nie jest wyraźnie napisane że działają na innych - są wyłącznie dla właściciela
-akcji strzału nie można wykonać jeżeli którymkolwiek polu barykad ćwiartki[rów](ditch) jest zombias
-jeżeli niebieska kostka przetrwańca nie zostanie uratowana albo Doc ją poświęci ze swojej akcji, to taka kostka nie może być już użyta w danej grze.
-rozkazy kapitana Terrora są 3 na całą noc i mają natychmiastowe działanie na danym ditchu (postacie które go dostały na danym ditchu mają z niego korzyści - postać która dotarła później na dany dich nie otrzymuje bonusów z rozkazu)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Jak zwykle stosik kart dobrze dopełniających nowe pomysły na talie :]


Andrzej

Liczba recenzji: 19

Agu

Liczba recenzji: 44

Real_simon

Liczba recenzji: 94

NLoriel

Liczba recenzji: 137

Kamala86

Liczba recenzji: 6

Quaku

Liczba recenzji: 138

Komimasa

Liczba recenzji: 33

Shadowrun

Liczba recenzji: 418

Adam Pohorecki

Liczba recenzji: 21

Mausimaister89

Liczba recenzji: 14

SUB

Liczba recenzji: 18

Ryudo

Liczba recenzji: 190