Istanbul (Stambuł) - edycja polska

Witaj na bazarze Stambułu!
5 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 10 lat
 • 40 - 60 minut
 • wydanie polskie
Wrzawa i zgiełk wypełniają bazary w Stambule. Kupcy oraz ich pomocnicy zaczynają kolejny dzień w wąskich alejkach, pomiędzy straganami. Tutaj liczy się dobra organizacja pracy, która pozwoli nam przegonić konkurencje i zdobyć bazary Stambułu! Czas rozpocząć kolejny dzień w tym upalnym mieście,a miarą dzisiejszego sukcesu będzie liczba rubinów w naszej sakwie.Każdy gracz przewodzi Kupcowi oraz czterem jego Pomocnikom, którzy przemieszczają się pomiędzy 16 Lokacjami bazaru. Każda Lokacja pozwala nam na wykonanie innej akcji. Niektóre z akcji pozwolą graczom na zdobycie Rubinów. Grę wygra ten, kto pierwszy zdobędzie 5 Rubinów (6 w grze 2-osobowej).Wyzwanie, jakie stawia gra przed graczem, polega na długofalowym planowaniu akcji. Kupiec gracza porusza się po bazarze Stambułu wraz ze swoimi pomocnikami. Aby gracz mógł wykonać lokacje, na której się zatrzymał musi pozostawić tam jednego ze swoich pomocników. W innym przypadku akcja nie zostanie wykonana, a liczba pomocników jest ograniczona! Nie zapomnijcie wrócić po swoich niezastąpionych pomocników, bo bez nich nie wykonacie żadnej akcji.
Autor:
Rudiger Dorn
Wydawca:
Portal Games, 2 Pionki
135,00
129,95
-4%

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Wrzawa i zgiełk wypełniają bazary w Stambule. Kupcy oraz ich pomocnicy zaczynają kolejny dzień w wąskich alejkach, pomiędzy straganami. Tutaj liczy się dobra organizacja pracy, która pozwoli nam przegonić konkurencje i zdobyć bazary Stambułu! Czas rozpocząć kolejny dzień w tym upalnym mieście,a miarą dzisiejszego sukcesu będzie liczba rubinów w naszej sakwie.

Każdy gracz przewodzi Kupcowi oraz czterem jego Pomocnikom, którzy przemieszczają się pomiędzy 16 Lokacjami bazaru. Każda Lokacja pozwala nam na wykonanie innej akcji. Niektóre z akcji pozwolą graczom na zdobycie Rubinów. Grę wygra ten, kto pierwszy zdobędzie 5 Rubinów (6 w grze 2-osobowej).

Wyzwanie, jakie stawia gra przed graczem, polega na długofalowym planowaniu akcji. Kupiec gracza porusza się po bazarze Stambułu wraz ze swoimi pomocnikami. Aby gracz mógł wykonać lokacje, na której się zatrzymał musi pozostawić tam jednego ze swoich pomocników. W innym przypadku akcja nie zostanie wykonana, a liczba pomocników jest ograniczona! Nie zapomnijcie wrócić po swoich niezastąpionych pomocników, bo bez nich nie wykonacie żadnej akcji.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 16 płytek lokacji
 • 5 wózków
 • 15 rozszerzeń wózka
 • 7 naklejek
 • 5 żetonów kupców
 • 25 żetonów pomocników
 • 5 żetonów członków rodziny
 • 20 znaczników towarów
 • 26 kart bonusowych
 • 16 żetonów meczetów
 • 10 żetonów popytu
 • 30 żetonow monet
 • 4 znaczniki poczty
 • 5 skrótów zasad
 • 1 żeton pierwszego gracza
 • 1 pion burmistrza
 • 1 pion przemytnika
 • 32 rubiny
 • 2 kości
 • 1 instrukcja
Waga:
1,3 kg


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.60
na podstawie 5 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Istanbul (Stambuł) - edycja polskaNajbardziej przydatne recenzje

Agasia

Liczba recenzji: 103

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

"Istanul" zdobył nagrodę dla Zaawansowanej Gry Roku w Niemczech, a w Polsce został wydany jako nieskomplikowana gra rodzinna. To było dla mnie spore zaskoczenie, ale faktycznie muszę przyznać, że nie jest to szczególnie skomplikowana gra.
Wcielamy się w kupców wędrujących po tureckim targowisku wraz ze swoimi pomocnikami. Plansza czyli targ składana jest modułowo, co zapewnia dużą niepowtarzalność rozgrywek (chociaż jest kilka sugerowanych ustawień początkowych). Wchodząc na dane pole można wykonać przypisaną do niego czynność pod warunkiem, że mamy ze sobą jakiegoś pomocnika. Wykonanie akcji wymaga bowiem zostawienia pionka asystenta na danym polu. Naszym zadaniem jest taka optymalizacja ruchów, aby jak najszybciej zdobyć wymaganą liczbę klejnotów - kto pierwszy ten lepszy.
Gra jest całkiem udana, ale mimo prostoty zasad trochę czasu wymaga poznanie wszystkich dostępnych akcji. Ze względu na sporą liczbę wyborów możliwe są przestoje. Nie jest to może gra wybitna, ale całkiem przyjemna, a w dodatku dość krótka (chociaż dość długo się ją rozkłada). Mimo uzyskanego w Niemczech tytułu bliżej jej do przerywnika niż głównego dania wieczoru.


Wrubel

Liczba recenzji: 41

Świetna, ładna, przyjemna. Gra nie wymaga doktoratu z matematyki dlatego nie powala gustów fanów pięciogodzinnych euromaratonów w którego przerwach dla odsapnięcia rozwiązujemy sobie całkę.

PLUSY:
- regrywalność generowana przez poziomy gry i losowy mechanizm układania planszy,
- fajna interakcja między graczami łącząca w sobie elementy wyścigu i podkładania nogi gdy ktoś biegnie do mety,
- poznanie zasad i rozgrywka nie wymaga godzin medytacji i odżywiania się energią kosmiczną,
- jest śliczna,
- klimat jak na bazarze w PRLu gdy rzucili mięso i papier toaletowy, super.

MINUSY:
- dlaczego nie ma dodatku po polsku :(

POLECAM 10/5


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Aguthek

Liczba recenzji: 72

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Niezwykle przyjemna i kolorowa gra, która po ciężkich eurokolosach wywołuje szczery uśmiech na twarzy.

Kluczem do sukcesu jest szybkie zebranie żetonów meczetu, które bardzo ułatwiają dalsze akcje, a następnie zdobycie intratnej karty bonusowej, która pozwala wykonać dwie akcje na raz i w sprawny sposób się do niej przgotować, by zgarnąć dwa ostatnie rubiny za jednym zamachem.

Cieszę się, że mamy w grze do wyboru kilka wariantów ułożenia płytek.

Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie