Pory roku: Zaczarowane Królestwo

Pierwszy dodatek do Pór Roku
8 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 14 lat
 • 60 - 90 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Pory roku (Seasons).
Pory roku (Seasons)
Dodatek zawiera 40 nowych kart Mocy, które można łączyć ze 100 kartami z gry podstawowej. Unikalne 10 kart Czarów sprawi, że każda rozgrywka stanie się jeszcze bardziej odmienna od poprzedniej! 12 żetonów zdolności specjalnych wyróżni Twojego czarnoksiężnika spośród reszty.Przygotuj się na nowe wyzwania i czary!
Autor:
Régis Bonnessée
Ilustracje:
Xavier Collette Xavier Gueniffey, Durin Vincent, Joubert
Wydawca:
Rebel
7995

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Dodatek zawiera 40 nowych kart Mocy, które można łączyć ze 100 kartami z gry podstawowej. Unikalne 10 kart Czarów sprawi, że każda rozgrywka stanie się jeszcze bardziej odmienna od poprzedniej! 12 żetonów zdolności specjalnych wyróżni Twojego czarnoksiężnika spośród reszty.

Przygotuj się na nowe wyzwania i czary!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 40 kart Mocy
 • 10 kart Czarów
 • 12 żetonów zdolności specjalnych
 • 16 żetonów energii
 • 2 znaczniki Kruka
 • 1 znacznik Pierwszego Gracza
 • 7 znaczników "zmniejszonych zasobów"
 • 2 dodatkowe pola zasobów "Zaczarowanego grymuaru" - rozszerzenia do plansz graczy
Waga (kg):
0.4
Pliki do pobrania:
Pasujące koszulki:
Uwaga: W tym dodatku dzięki uprzejmości wydawnictwa Libellud znajduje się 5 poprawionych kart z podstawowej wersji gry: Kociołek Żarłoka, Przeklęta Rozprawa z Arus, Potępiona Dusza Onysa, Bożyszcze Kompanów oraz Równowaga Isztar. Karty te zastępują ich oryginalne odpowiedniki.

Dodatki i akcesoria


5.00
na podstawie 8 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Pory roku: Zaczarowane KrólestwoNajbardziej przydatne recenzje

I play with green!

Liczba recenzji: 95

Jak dla mnie ideał :)

Dodatek, którego Seasons bardzo potrzebowało. Sporo kart, które wprowadzają nieco negatywnej interakcji między graczami, a jednocześnie wymagają większego kombinowania. Przy okazji talia kart nabiera dzięki nim imponującego rozmiaru. Na szczęście całość zmieściła się w pudełku podstawowym… chociaż po dodaniu koszulek pewnie będzie trzeba pomyśleć nad innym rozwiązaniem.

Kolejnym urozmaiceniem jest pula zdolności dodatkowych: ciekawa, miejscami zmieniająca całą strategie gry, np. w przypadku znacznika, który pozwalał zdobyć trzy punkty za każdą kartę zachowaną na ręce na koniec gry. Z jednej strony ogromne ułatwienie (nie musimy już bać się kary za nieprzywołanie kart!), z drugiej: osoba, która wybierze tą zdolność automatycznie stanie się celem wszystkich współgraczy. (No i wreszcie wyjaśniło się po co zostawiono te kółeczko na planszach graczy…). Umiejętności nie jest wiele (tylko 12), więc łatwo je zapamiętać, a jeszcze łatwiej wyjaśnić nowym graczom do czego służą, bo żadna nie jest z zbyt udziwniona.

Karty Czaru – dla odmiany – to już urozmaicenie tylko dla weteranów. Jeśli znudziły wam się podstawowe zasady Seasons to dzięki nim możecie wylosować 1 z 10 kart, która w jakiś sposób zmienia mechanikę. Np. wymusza dopłacenie dodatkowej energii za przywołanie karty mocy w fazie turnieju albo modyfikuje ilość kart dobieranych do ręki w fazie preludium (18 zamiast 9, itd.). Dzięki temu rozgrywka w Seasons staje się mniej przewidywalna. A czasami nawet trudniejsza.

W pakiecie mamy też kilka znaczników: pierwszego gracza, księgi do przechowywania nadwyżki zasobów, dodatkowe żetony energii…. Itd. Wszystkie estetyczne i praktyczne przez co ulepszają dynamikę rozgrywki. (Już się nie zastanawiamy czyja była tura, ani gdzie kłaść żetony z księgi...).

Seasons: Enchanted Kingdom to mój ulubiony rodzaj dodatków. Wzbogaca stare elementy, a jednocześnie dodaje kilka nowych opcji bez przesadnej rewolucji. O ile Seasons w wersji podstawowej zawsze uważałam za grę udaną, ale niekoniecznie wciągającą (przez ten syndrom pasjansa) wraz z nowymi kartami mocy (o wreszcie bardziej urozmaiconych efektach!) awansowała do miana jednej z moich ulubionych karcianek.


Quaku

Liczba recenzji: 138

Jak dla mnie ideał :)

Skoro Seasons to moja ulubiona gra, to Zaczarowane Królestwo jest jednym z dwóch ulubionych dodatków ;) Więcej kart daje więcej zabawy, zasada jest prosta. Żetony zdolności specjalnych to też fajne urozmaicenie i naprawdę mniejsza z tym, że nie zawsze pasują idealnie do swojego miejsca na karcie czarodzieja ;) Karty czarów natomiast nie przekonały mnie do końca... Niektóre są fajne, inne wprowadzają trochę chaosu i gra się mniej przyjemnie. Mimo wszystko, ocena idealna ode mnie :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Doris

Liczba recenzji: 267

Jak dla mnie ideał :)

Dla miłośników gry SEASONS obowiązkowy dodatek

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie