Schadow7 - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Dodatek solidny, ale 5 tylko dla tego, że był kupowany w promocji, inaczej 4. Przede wszystkim dodaje bardzo dużo cech zarówno z profesji jak i z pochodzenia, no i rozwija postacie skupione na majsterkowaniu.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobry dodatek, dużo treści przydatnej treści, możliwość grania hibernatusem. Biorąc pod uwagę promocyjną cenę to 5, w innym wypadku 4/4.5.


Dobry, solidny produkt

Co do samej treści dodatku to zdecydowanie spełniła moje oczekiwania. Dziedzictwo Sigmara pozwala zagłębić się w historię Imperium, jej podstawowe struktury, a także zasmakować zróżnicowania prowincji Imperium.

Na minus fakt, że znowu mamy czarno-białe wydanie, no i miękka okładka. Dodatkowo zawyżona cena (tutaj na rebelu, bo na stronie wydawnictwa prawie 20 PLN taniej, niestety dowiedziałem się po fakcie).


Jak dla mnie ideał :)

Splądrowane Krypty to ciekawy zbiór sześciu przygód w bardzo przystępnej cenie. Co prawda nie rozegraliśmy ich wszystkich, ale już teraz muszę przyznać, że są przynajmniej solidne. Dodam, że nie grałem w pierwszą edycję, więc te 3 są dla mnie zupełnie nowe.


Dobry, solidny produkt

Zdecydowanie jest to przedmiot zbędny dla większości graczy, a jeśli już ktoś chce prowadzić tego typu kartę/dziennik to bez problemu może zrobić handout, który będzie miał dodatkową wartość. Pomimo to jeśli ktoś nie ma na co wydać dyszki, to jest to fajny gadżet. Szczerze mówiąc sam kupiłem z czystej ciekawości.


Jak dla mnie ideał :)

Najpierw zacznę od jakości samego wykonania podręcznik. Twarda okładka, kolor, no i papier dobrej jakości, więc czego chcieć więcej. Co do samego systemu to zdecydowanym plusem jest jego prostota i przejrzystość. Po paru latach gry w dnd jest to fajna odmiana, co prawda części zasad po prostu nie ma, albo są naprawdę szczątkowe (pojedynki jeździec-piechur, niszczenie przedmiotów). Najlepszy jest jednak klimat, świat i umiejscowienie systemu pomiędzy heroic-fantasy a dark-fantasy, co daje spore pole do popisu Mistrzowi Gry.


Dobry, solidny produkt

Z mojej perspektywy Almanach Mistrza Gry to tak naprawdę bardzo krótka przygoda (na jedną sesję) i ekran Mistrza Gry. Pewnie wystawiłbym 5, ale cena jest zdecydowanie za duża jak za tak niewiele (30 PLN - taka powinna być cena). Ekran jak ekran ma tabelki jakie powinien mieć, dosyć solidny, a oprawa graficzna spoko. Fajny gadżet, jeśli gra się w wiele systemów i nie pamięta się wszystkiego na pamięć. Co do przygody, to jest bardzo liniowa i trochę naiwna, ale pisana była dla początkujących graczy, więc można to wybaczyć.


Dobry, solidny produkt

Ucieczka przed mrokiem to mój pierwszy kontakt z grą paragrafową, dlatego trudno mi będzie dobrze ocenić tę pozycję jeśli chodzi o gatunek. Jako kilkuletni uczestnik gier fabularnych podchodziłem do tej gry jako koło ratunkowe, gdy brakuje graczy do sesji. I szczerze mówiąc przygoda Samotnego Wilka spełniła te oczekiwania, grało się przyjemnie, a po chwili historia mnie wciągnęła. Do minusów z pewnością należy zaliczyć czas gry ok. 2-3 godzin, więc sugeruję kupno w kilka osób, bo dla pojedynczego gracza koszt jest zdecydowanie zbyt wysoki. Drugą rzeczą, która mi przeszkadzała to potrzeba wyboru z 2-3 opcji bez żadnej wskazówki (czy też wymaganej umiejętności) - na zasadzie (idziesz w lewo czy w prawo?). Za to podoba mi się to, że jest to część większej całości (10 książek!).


Jak dla mnie ideał :)

Przede wszystkim kości świetnie wyglądają, są solidne oraz cyfry są czytelne. Po prostu mają wszystko czego oczekiwałem.


Jak dla mnie ideał :)

Kostki solidnie wykonane, dobrze widać cyfry, a przede wszystkim rozmiar kości jest idealny - nie za małe, nie za duże. Wygląd też na plus.