Marcin - recenzje

Bardzo przyjemna gra. Chciałbym tylko zwrócić uwagę na błąd w instrukcji przy opisie karty "Robotnicy"
Karta mówi: "Gracz otrzymuje 1 sztukę złota za KAŻDĄ własną osadę zbudowaną na polu przyległym do zamku albo do miejsca specjalnego."
Ilustracja przykładowa w instrukcji pokazuje 4 osady z czego 3 są zbudowane na polach przyległych do zamku jednak tylko za jedną osadę gracz dostaje punkt.


Dobry, solidny produkt

Zabawny przerywnik pomiędzy graniem w większe gry. Jednak osoby nie siedzące w klimacie rpg mogą nie łapać żartu na kartach.


Dobry, solidny produkt

Sama mechanika i gra jest naprawdę solidną abstrakcyjną grą logiczną. Jenak jakość wykonania w stosunku do poprzedniego wydania (kartonowe zamiast plastikowych elementów) jest odrobinę rozczarowująca.


W porządku, bez rewelacji

Prosta, nawet przyjemna gra. Można wziąć na biwak.


W porządku, bez rewelacji

Dodatek wprowadza sporo nowego zamieszania do podstawowej gry. Sama gra jest trudna a z dodatkiem stała się jeszcze bardziej skomplikowana. Dla kogoś kto lubi wyzwania będzie ot idealny zakup.


Dobry, solidny produkt

Dobrej jakości kości :)


Jak dla mnie ideał :)

Świetny dodatek do świetnej gry.


Jak dla mnie ideał :)

Niesamowita ilość grywalności w tak małym pudełku. Prosta, szybka i emocjonująca.


Dobry, solidny produkt

Dobre solidne koszulki warte swojej ceny.


Jak dla mnie ideał :)

Fantastyczna gra imprezowa. Sprawdza się wśród graczy w każdym wieku. Zasady są banalne a nieskończona ilość możliwości sprawia że jest to obowiązkowa pozycja. Wisienką na torcie jest wysoka jakość komponentów, która cieszy oko.


Jak dla mnie ideał :)

Fantastyczna gra dwu osobowa. Oczywiście można grać w więcej osób ale przy dwóch graczach jest mniejszy chaos i można bardziej zaplanować strategię. Oryginalna mechanika, asymetryczne strony konfliktu i solidne wykonanie to powody dla których jest to pozycja obowiązkowa wśrod gier strategicznych.


Prosta i dosyc przyjemna gra. Najwieksza wada jest fakt ze czas rozstawiania planszy jest prawie tak samo dlugi jak czas rozgrywki.


Kompletnie nie oddaje klimatu fantastycznej planszówki. Nie ma tam żasnego pomysłu na mechanikę, nie polecam.


Bardzo przyjemna gra. Zasady są proste a dzięki tematowi łatwo jest namówić na rozgrywkę rodziców.


Dobry, solidny produkt

Bardzo fajna mini gra taktyczna ze sporą losowością, która zupełnie nie psuje zabawy.
Dobrze oddany klimat walki powietrznej, gra się prosto, przyjemnie i szybko. Na tyle szybko, że można rozgreać błyskawiczną potyczkę podczas gdy ktoś rozkłada inną grę.


W porządku, bez rewelacji

Nie będę się rozwodził nad tym jak szybko dotarła paczka i jak solidnie była zapakowana bo jest to już standard w przypadku sklepu REBEL.
Tak jak się spodziewałem po zdjęciach, jest to chyba najmniej ciekawa wizualnie gra pod względem wykonania ilustracji.
Solidnie zrobione kartoniki nie zostały opatrzone przyjemną grafika tylko "zielonym plackiem" z kawałkiem toru i są naprawdę słabe :)
Co do samej gry to zagrałem dopiero w wariant dwuosobowy i muszę przyznać że w przeciwieństwie do oprawy graficznej w temacie gameplayu "Days of Steam" więcej do zaoferowania.
Po pierwsze połączenie "carcassone" i wiekowej gry "labirynth" naprawdę się sprawdza. Po przebrnięciu przez zasady gra się w miarę gładko i przyjemnie.
Element losowy nie irytuje a krótki czas rozgrywki to dodatkowy plus.

Gdyby nie oprawa wizualna dałbym solidną 4. Niestety zielone placki z paskudnym kawałkiem toru obniżają ocenę do 3 :)