Jack

Poliglota

Łódź

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Dobry, solidny produkt

Gra w dobry sposób łączy losowość i strategię. Wymaga kilku partii, aby lepiej zrozumieć mechanikę, aby wiedzieć na czym w danym momencie się skupiać.
Największą wadą gry jest ograniczenie do 4 osób. Przez to czasem trudno jest znaleźć na tyle małe grono planszowych zapaleńców. Dodatkowo ogranicza nam to wybór osoby, którą możemy zaatakować w danej turze. Wg mnie umożliwienie gry 2 osobom więcej byłoby mile widziane.
Drugą 'wadą' gry jest czas jej trwania. Podane 30-40min jest to chyba najkrótszy czas w jakim można grę zakończyć. Z reguły rozgrywka trwa 1.5h dla osób niedoświadczonych, przez co gra nie jest dobrą pozycją imprezową. Gra jest ewidentnie przeznaczona na typowe planszówkowe posiedzenia.
Jakość produktu na bardzo wysokim poziomie. Bardzo podobają mi się drewniane elementy oraz kolorystyka kostek.


Jak dla mnie ideał :)

Świetny pomysł na rozrywkę. Poziom trudności poszczególnych światów jest naprawdę dobrze dobrany.
Dużo do rozgrywki wprowadzają żetony kar i nagród. Żetony kar dają naprawdę niezłą zabawę, chociaż bardzo trudno jest się ich pozbyć.
Niestety produkt nie został jeszcze przetestowany przez dzieci (nie licząc oczywiście tych dużych), ale kolorowa oprawa i rysowanie może je przyciągnąć i zachęcić do zabawy.
Jakość produktu jest na wysokim poziomie. Jedynie przezroczyste folie bardzo łatwo się brudzą (3 rozgrywkach po 3-4 światy) od mazaków i wówczas należy je zwyczajnie umyć.


Jak dla mnie ideał :)

Kolorowa, dynamiczna gra z ciekawą mechaniką. Cóż, poza grabieżą, robią piraci, którzy chcą coś zdobyć? Oczywiście licytację!
Po kilku rozgrywkach gra staje się dynamiczniejsza, ale nie ma wrażenia nudy.
Motyw piratów jest bardzo dobry dla dowolnego towarzystwa. Nie jest to oklepane fantasy bądź sci-fi. Natomiast kolorowe grafiki mogą przyciągnąć dzieci, a solidna jakość produktu sprawi, że gra przeżyje bliskie spotkanie z nimi :)
UWAGA! Gra wymaga znajomości liczenia punktów na koniec rozgrywki, gdyż bez tego trudno jest właściwie polować na elementy i łatwo skończyć z ujemnym wynikiem .


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra alternatywa dla Potworów w Tokio. Zasady są proste, lecz dopiero po kilku rozgrywkach uczymy się skuteczniej dobierać karty akcji.

Gra posiada kilka fajnych rozwiązań:
1. ograniczenie gra ilością tur, co zapewnia nam ograniczony czas rozgrywki, co niekiedy ma znaczenie,
2. opcja gry kilkoma postaciami dla mniejszej ilości osób,
3. użycie pudełka jako planszy,
4. sposób kolejkowania akcji w trakcie tury.

Gra jest kolorowa, ma 'komiksową' grafikę i jest solidnie wykonana, co jest dla mnie bardzo ważne i sprawia, że gra się przyjemniej.

Teraz tylko czekać na rozszerzenie z dodatkowymi postaciami i może jakąś nową mechaniką :)


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo ciekawa gra. Przy dwóch graczach, w przypadku kiedy jeden gra Smokiem, ma wyjątkowo łatwe zadanie. Ogólnie Smok ma najłatwiejsze zadanie w grze co powoduje, że gra może bardzo szybko się skończyć. W innych przypadkach gra się przyjemnie i czasem wymagana jest zmiana strategii w trakcie rozgrywki.
Szczerze polecam ;-) Dobre dla 3-4 osób. Szybka i przyjemna gierka, która wymaga pilnowania zagrywek przeciwnika, by być wstanie mu przeszkadzać.

P.S. Liczę na jakieś dodatki/rozwinięcia do gry :-)


Abelson

Liczba recenzji: 41