Pyz

R2D2

Łomża

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

9 użytkowników

Zobacz wszystkich

Jak dla mnie ideał :)

Jak tylko usłyszeliśmy, ze Fryxeliusowie wydają nowa grę, od razu ją zamówiliśmy!

Na początku zaznaczę, ze gra jest trudna. Jest to połączenie deck buildingu i tableau buildingu, które działa doskonale! Co przetasowanie dodajemy o jednego zombie więcej do swojej talii niż poprzednio, wiec w miarę jak nasza talia staje sie lepsza przez karty które zdobywamy, równocześnie puchnie od zombie, które po odciągnięciu po prostu nas atakują. Zachowanie balansu między rozmiarem tableau a rozmiarem talii staje sie wiec bardzo ciężka sztuka. :)

Póki co zagraliśmy pierwsze dwa (z osiemnastu!) scenariusze, przy czym pierwszy był bajecznie prosty, a drugi nieziemsko trudny, także dla każdego cos sie znajdzie!

Mi sie gra bardzo podoba, a co najważniejsze, żonie rownież! Polecamy! :)


Raczej słaby

Po genialnym Ankh-Morpork spodziewałem się czegoś z większym polotem, a tu go niestety brak. Interakcja prawie żadna, chodzimy po mapie i rzucamy kośćmi. Prawie wszystko oparte tu jest na rzutach, można się poratować kartami ale to też szybko się nudzi. Plansza jest monochromatyczna i też nie ekscytuje i nie wywołuje skojarzeń ze Światem Dysku...

Jednym słowem: nuda. Zagraliśmy parę razy i nikt nie chce tej gry z powrotem na stół wyciągać. A szkoda, bo książki o wiedźmach są przewspaniałe i można było z tego coś ciekawszego uklecić.


Jak dla mnie ideał :)

Genialna gra na imprezy, grają w nią wszyscy - i dzieci i dorośli! Oczywiście z dziećmi trzeba trochę zwolnić tempo, ale dają sobie radę! Różne warianty rozgrywki, przenośne, solidne pudełko i kupa śmiechu - ideał gry imprezowej. :)


Jak dla mnie ideał :)

Szybka, dobra gra karciana, w której po rozgrywce można szybko zmienić strony i zagrać rewanżyk, a potem kolejny i kolejny... :)
Bardzo lubię obie części Zombiaków, ale dwójka jest ciekawsza, a także czuć klimat Moskwy, co dodaje grze smaczku (głównie dzięki imionom, które mają Zombiaki - Wania, Misza, Iwan itd.)
Polecam parom! Z żoną świetnie się w to gra! :D


W porządku, bez rewelacji

Dokladnie tak, jak w ocenie - w porządku, bez rewelacji. Nie zwaliła mnie ta gra z nóg i na stół trafia bardzo rzadko (w sumie już ponad rok ani razu nie zagościła na stole). Początkowe ruchy są zwyczajnie nudne, z kolei im wyżej idziemy, tym bardziej staje się to gra 'do jednego błędu', po którym już nie da rady się wykaraskać.

Może nie przemawia do mnie też dlatego, że zupełnie nie są to moje klimaty? Mechanika jest ok, dużo wariantów gry (dwa rodzaje pogody, dwie plansze) itd, ale po prostu nie trafiła w mój gust.


Jami

Liczba recenzji: 13

Konrad

Liczba recenzji: 2

Doribrud

Liczba recenzji: 9

MMZ

Liczba recenzji: 6

Lina2002

Liczba recenzji: 10

Niewpisze

Liczba recenzji: 57

Piturpgxp

Liczba recenzji: 14

Wodorek

Liczba recenzji: 22

DominikaSm

Liczba recenzji: 9