Radosław

Wielki Brat

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

4 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Oczywiście kolejny dodatek do This War of Mine zamówiony jak najszybciej, praktycznie kiedy tylko pojawił się w sprzedaży. Nic nie poradzę, że uwielbiam ten tytuł w wersji cyfrowej jak i papierowej.

Zawartość tak jak w opisie + karty sztuk: 100 (jak w poprzednim rozszerzeniu), kilkadziesiąt nowych żetonów, nowa mini-mapa do gry z kolejnymi lokacjami (wielkość ok. 1/3 mapy z podstawki - dwie rozkładane części zamiast sześciu). Wymiary pudełka identyczne jak w pierwszym rozszerzeniu (nieco cięższe).

Karty idealnie wpasowują się w koszulki Ultra Pro Standard Pro-Fit, ale to oczywiście kwestia gustu.

Jeżeli 11bit studios zleci wydanie wersji retail zawartości ekskluzywnej z Kickstartera lub jakiekolwiek nowe rozszerzenia/pomniejsze dodatki to jestem na starcie kupiony.

Dziękuję Ekipie Rebel.pl za wybornie zabezpieczoną przesyłkę i "Niedźwiedziowi" za opiekę :D


Jak dla mnie ideał :)

Jak wielu przedmówców i przedmówczyń na przestrzeni ostatnich kilku lat zauważyło: Pandemia to idealna gra kooperacyjna dla rodziny z banalnymi zasadami. Co prawda nie jest to tytuł dla najmłodszych, to oczywiste. Posiada syndrom "jeszcze jednej rozgrywki".

Pamiętam mój dylemat sprzed 6-ciu lat: "wybrać Ognisty Podmuch do rozgrywek rodzinnych, czy Pandemię?". Wybór padł na pierwszą planszówkę. Dziś nadszedł czas, by skorygować błąd przeszłości i zanurzyć się w rozgrywkach pozytywnie ocenianej przez wielu graczy na świecie Pandemii. Kolejny raz nie zawodzę się na opiniach setek/tysięcy innych osób, które mają podobne zainteresowanie.

Pandemię polecam kolejnym osobom i przyszłym graczom, którzy być może właśnie zaczynają przygodę z planszówkami, by wybrać ten tytuł jako pierwszy. Mam nadzieję, że się nie zawiedziecie!

Obecna sytuacja na świecie i w kraju może nakłonić więcej osób, by sięgnąć po "gry bez prądu", a tematyka tej planszówki może tym bardziej zainteresować.

Ekipie Rebel.pl przekazuję serdeczne podziękowania za zabezpieczanie przesyłek. Lata mijają, a Wy nadal dbacie o cały asortyment, który dociera do Waszych klientów. Tak trzymać!


Jak dla mnie ideał :)

Zapraszam do przeczytania mojego komentarza, jeżeli jesteś zainteresowany(-a) zawartością pierwszego rozszerzenia do "This War of Mine: Gry Planszowej" zatytułowanego "Opowieści ze zniszczonego miasta", a zarazem ogólnej oceny. (***Mogą wystąpić drobne spoilery, które stosownie oznaczę***).

Skład rozszerzenia:
- 7 figurek ([***SPOILER***] w tym 13-ta postać z edycji Kickstarter)
- Kroniki wojenne 1 (coś na wzór Książki skryptów z podstawowej gry, ale tym razem podzielone na 3 części:
I. moduł: Kanały - 235 skryptów,
II. Rolnicy [właśc. Farmerzy] - 186 skryptów,
III. moduł to Epizody - ok. 25 skryptów).
-5 kopert, a wewnątrz (***UWAGA SPOILER***) po 2 sztuki tzw. "kart nagród", które to koperty powinno się otworzyć po wygraniu jednej z kampani (A-E), karty natomiast można dołączyć do postawowych talii, a same karty mają być bardzo pomocne w trakcie rozgrywki.
-100 kart (wszystkich łącznie, *SPOILER* patrz wyżej),
-karta wprowadzenia do rozszerzenia,
-karta instrukcji dot. Targu,
-karty 5-ciu scenariuszy: Uchodźcy, Ty i Ja, Krew na śniegu, Ramię w ramię oraz Epidemia,
-żetony w ilości 32 (***SPOILER*** 8 dużych, rozmiarowo nieco większe niż karty - mapa Kanałów; 24 pozostałe żetony).

Dla osób, które być może podobnie jak ja zastanawiały się i doszły do tego samodzielnie drogą dedukcji screenów lub nie, jak rozgrywać postacie Diny i Zorana ze scenariusza "Ty i Ja", które na kartach są przedstawione zdjęciem oraz figurką, a których to figurek nie ma w zestawie zdradzam tajemnicę ( ͡° ͜ʖ ͡°) (***SPOILER***): opis scenariusza mówi jasno: Dina i Zoran są rozgrywani figurkami Zlaty i Marko z podstawowej gry. :)

Mając na uwadze, że w zestawie są to "Kroniki wojenne 1" i tego, że jest to nazywane "pierwszym rozszerzeniem" można spodziewać się drugiego rozszerzenia do podstawowej gry, gdzie zawartość stanowić będzie kolejny zbiór elementów z edycji Kickstarter (jak ma to miejsce tutaj) i według mnie bardzo dobrze, bo osoby nabywające wersję retail będą miały szanse na uzupełnienie podstawowej edycji PRAWIE wszystkimi elementami rozgrywki z edycji osób wspierających zbiórkę na Kickstarterze, co prawda po wyższej cenie, ale dla miłośników tego tytułu, w tym mnie, to nie problem, prawda?

Drobną wadą dla mnie jest cena omawianego rozszerzenia, za podstawkę zapłaciłem w sklepie Rebel ~180 polskich pieniędzy, rozszerzenie to wydatek ~138 zł. Pudełko rozszerzenia "na oko" jest 2 razy mniejsze niż podstawka (nie wymiarowo, ale objętościowo) i waży ok. 1kg w porównaniu do ok. 2.4 kg podstawowej gry.

Mimo to byłbym niepoważnym człowiekiem, gdybym nie polecił pierwszego rozszerzenia "This War of Mine: Gry Planszowej", czyli "Opowieści ze zniszczonego miasta" w celu rozbudowy rozgrywki miłośnikom gier kooperacyjnych, single-player'owych, a przede wszystkim wielbicielom This War of Mine tego planszowego jak i komputerowego.

Na koniec moje standardowe podziękowania dla ekipy REBEL.pl za zabezpieczanie przesyłek. ...wszystko gra! :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Idealnie dopasowane do kart zawartych w "This War of Mine: Grze planszowej" oraz tych w pierwszym rozszerzeniu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Jak dla mnie ideał :)

Pierwsze słowa kieruję prosto do Ekipy Rebel.pl, serdeczne podziękowania za odpowiednie zabezpieczanie przesyłek. Dbałość o klienta i jego zakup to bez wątpienia Wasz priorytet i to się ceni.
Co do samej gry This War of Mine (***opinia będzie mniej lub bardziej subiektywna***), jeżeli miałeś/-aś już styczność z wersją komputerową, zapewne dobrze wiesz, że klimat i wczucie się w losy bohaterów jest podstawą do dobrej zabawy. Nie inaczej jest w przypadku edycji fizycznej (planszowej). Klimat to podstawa, wczucie się w losy kierowanych przez nas postaci jest ważne do skorzystania w pełni z płynących dobrodziejstw rozgrywki.
Osobiście nie wyobrażam sobie rozpoczęcia rozgrywki bez wcześniejszego przygotowania playlisty oryginalnego soundtrack'u z gry. Jedni mogą to uważać za dziwactwo - Jak to? Mam wczuć się w plastikowe postaci? W grze planszowej? Jeżeli zadajesz sobie teraz te pytania, to wiedz, że albo ta gra nie jest przeznaczona dla Ciebie lub po prostu nie skorzystasz ze wszystkiego co rozgrywka będzie Ci miała do zaoferowania. Dobra ekipa na szczęście nie jest konieczna do rozpoczęcia jednej ze świetnych historii, ponieważ zawsze możemy zasiąść do rozgrywki samodzielnie również czerpiąc ogromną przyjemność. Gra sama w sobie oferuje według mnie ciekawą mechanikę, którą twórcom udało się bardzo dobrze zrealizować, dzięki temu przenieśli cenioną przez graczy edycję komputerową do wydania fizycznego (planszowego) przez co nasza rozgrywka nie będzie wymagała prądu do działania.
Na uwagę zasługuje fakt, że produkcja (fizyczna jak i elektroniczna) należy do polskiego studia 11 bit studios, które jest cenione wśród graczy komputerowych za produkcje niewielkie pod względem świata przedstawionego graficznie, lecz ogromne pod względem czy to opowiadanej historii, postaci, czy olbrzymiej dawki klimatu z bardzo dobrym soundtrack'iem na czele.
Jak najbardziej polecam tę produkcję, szczególnie osobom, które (tak samo jak ja) są nastawione na dłuższą i naprawdę klimatyczną rozgrywkę, takim które mają zgraną ekipę potrafiącą dopasować się do reguł panujących w różnych typach gier planszowych lub osobom, które chcą spróbować czegoś nowego, bardziej spokojnego, ale jednocześnie ciężkiego w klimacie, bo nie oszukujmy się, gra jest przeznaczona zapewne w większości do starszego odbiorcy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Maxio1982

Liczba recenzji: 411

Ragnarxxx

Liczba recenzji: 10

Nowciu

Liczba recenzji: 20

Tomuch

Liczba recenzji: 36

MagicGT

Liczba recenzji: 19

Eruanno

Liczba recenzji: 59

Little_Jacob1631

Liczba recenzji: 19

Viroledo

Liczba recenzji: 32

Rafał

Liczba recenzji: 21

Enuya

Liczba recenzji: 11

Tomekl

Liczba recenzji: 26

Yine

Liczba recenzji: 440

Khasia

Liczba recenzji: 23

Jaakow

Liczba recenzji: 55