Uszasty

Wieliczka

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

3 użytkowników

Przyjemna gra w której trzeba jednak trochę pogłówkować. Przyda się trochę myślenia do przodu i przewidywania ruchów. Mimo to gra jest lekka i szybka. Polecam :)


Tajniaków można ocenić tylko w samych superlatywach. Gra opiera się na skojarzeniach słownych, gdzie jednym słowem trzeba naprowadzić na jak największa liczbę odgadywanych haseł. Która drużyna pierwsza odgadnie wszystkie swoje hasła, wygrywa. Śmiechu zawsze jest co nie miara, bo wbrew pozorom nie jest to takie łatwe a każde hasło jest jakoś powiązane z kilkoma innymi, więc o pomyłkę nie trudno.
Tajniacy to świetna gra, która rozkręci każdą imprezę. Może w nią grać zarówna kilka jak i kilkanaście osób, im więcej tym zabawniej. Dla mnie to pozycja obowiązkowa dla fanów gier imprezowych razem z takimi tytułami jak Dixit czy Party Time


Co tu dużo mówić, po prostu świetna gra. Sprawdzi się zarówno w imprezowym gronie jak i na co dzień jako szybka gra, gdy chce się trochę rozruszać mózg :) Zasady są banalne, kilka wariantów gry urozmaica rozgrywkę. Polecam każdemu!


Jak dla mnie ideał :)

Serii "wsiąść do pociągu" nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Dodatek z 2 nowymi mapami wprowadza do gry kilka nowych mechanik, które bardzo przypadły mi do gustu.

Najbardziej spodobała mi się mapa Francji i konieczność układania podkładów z kolorami zanim wybudujemy dane połączenie. Z jednej strony jest to ułatwienie bo sami decydujemy jaki kolor potrzebujemy aby połączyć dane miasta. Z drugiej strony liczba podkładów jest ograniczona i trzeba dobrze się zastanowić, aby samemu się nie zablokować. Dodatkowo wzrasta tutaj interakcja (ta negatywna, moja ulubiona ;) ) bo dzięki temu można łatwiej zorientować się gdzie jedzie nasz przeciwnik i popsuć mu trochę szyki układając na jego trasie podkład w kolorze, którego będzie mu brakować.
Sama mapa jest bardzo duża. Ale to nic dziwnego skoro w dodatek można grać nawet w 6 osób bo w pudełku znajdziemy dodatkowy kolor wagoników. Ma to swoje plusy ale też i minusy, gdyż przy mniejszej liczbie graczy może się zdarzyć, że każdy będzie budował w swoim kąciku i rywalizacja o dane połączenie będzie znikoma.

Co do mapy dziki zachód, mechanika budowania tylko od dworca startowego jest ciekawa i nieco utrudnia całą rozgrywkę. Nie można jednocześnie budować połączeń w różnych częściach mapy, bo zawsze nowo wybudowane połączenie trzeba dołączyć do już istniejącego. Dodatkowo przy mądrym rozegraniu partii istnieje możliwość pozbawienia przeciwnika punktów za dane połączenie, lub podwójnego zapunktowania za własne połączenie. Pozwala to nie raz w znaczący sposób podreperować zdobycz punktową.

Ogólnie jest to bardzo ciekawy dodatek. Wprowadził do gry całkiem nowe zasady, które bardzo mi się spodobały :) Jedynym minusem (ale to akurat dla mnie) jest tylko wielkość mapy, bo najczęściej gramy w 2 lub 3 osoby, natomiast ani trochę nie wyklucza to świetnej rozgrywki


Dobry, solidny produkt

Przyjemny mini dodatek wprowadzający nowe karty do gry. Więcej kart to mniejsza częstotliwość powtarzania się haseł i co za tym idzie przyjemniejsza gra. Za taka cenę polecam każdemu :)


Foxy

Liczba recenzji: 20

EwelinaC

Liczba recenzji: 64

Pawolina

Liczba recenzji: 1

Patya

Liczba recenzji: 12

Dorota

Liczba recenzji: 265

Szyszunia11

Liczba recenzji: 19

Perełka

Liczba recenzji: 7

Agasia

Liczba recenzji: 103

Paulucha

Liczba recenzji: 16

Maycia

Liczba recenzji: 220

Spider_priv

Liczba recenzji: 83

EwelinaC

Liczba recenzji: 64

Argallis

Liczba recenzji: 80