Wsiąść do Pociągu: Europa

Bezkonkurencyjna gra familijna z mapą Europy
446 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 8 lat
 • 60 - 90 minut
 • wydanie polskie
Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia. Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na pokład promu przemierzającego Morze Czarne? Wzniesiesz dumne dworce w stolicach imperiów? Następne posunięcie może uczynić Cię największym magnatem kolejowym Europy! Pakuj walizki, wołaj bagażowego i wsiądź do pociągu! Wsiąść do Pociagu: Europa to gra familijna o wielkiej, kolejowej przygodzie. Uczestnicy zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich by budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe jak Europa długa i szeroka. To prosta i elegancka planszówka, której można nauczyć się w 5 minut. Zapewni dobrą zabawę całej rodzinie, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania uczestników. Na czym to polega? Na początku rozgrywki uczestnicy otrzymują karty biletów, które stanowią cele do zrealizowania. Znajdują się na nich nazwy miast, które należy połączyć nieprzerwaną trasą kolejową. Aby to zrobić, gracze będą dobierali kolorowe karty wagonów a następnie zagrywali je w zestawach odpowiadających kolorom wybranych odcinków na mapie. Poszczególne odcinki zajmujemy, układając na nich plastikowe figurki wagoników. Aby wygrać, będziemy musieli wykazać się taktycznym myśleniem, które pozwoli nam zająć strategiczne miejsca na planszy, by jak najszybciej zrealizować swoje cele.  Dlaczego pokochasz tę grę?  To świetna propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją zabawę z planszówkami. Liczba zasad, które należy poznać na początku jest niewielka, a z każdą kolejną partią nasze rozgrywki stają się ciekawsze. Dzięki połączeniu przystępnej instrukcji z neutralnym tematem, Wsiąść do Pociągu to idealna gra familijna. W porównaniu z Wsiąść do Pociągu: USA, wersja z mapą Europy zawiera nową funkcjonalność: dworce. Ich wybudowanie pozwala na korzystanie z odciników zbudowanych przez innych graczy. Ponadto na tej mapie znajdziemy połącznia tunelowe i promowe, które mają specjalne zasady budowy. Gra należy do obsypanej nagrodami serii Ticket to Ride: Zwycięzca Spiel des Jahres (2004) Finalista Deutscher SpielePreis (2004) Gra Roku 2004 w Japonii Gra Roku 2005 we Francji, Finlandii, Szwecji, Hiszpanii Gra Roku 2006 w Norwegii, Włoszech Finalista Najlepsza Rodzinna Gra Roku według Games 100 (2005) Nominowana do Najlepszej Strategicznej Gry Roku przez International Gamers Award (2004) Zwycięzca International Gamers Award (2005)
Autor:
Alan R. Moon
Wydawca:
Rebel
219,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia.

Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na pokład promu przemierzającego Morze Czarne? Wzniesiesz dumne dworce w stolicach imperiów? Następne posunięcie może uczynić Cię największym magnatem kolejowym Europy! Pakuj walizki, wołaj bagażowego i wsiądź do pociągu!

Wsiąść do Pociagu: Europa to gra familijna o wielkiej, kolejowej przygodzie. Uczestnicy zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich by budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe jak Europa długa i szeroka. To prosta i elegancka planszówka, której można nauczyć się w 5 minut. Zapewni dobrą zabawę całej rodzinie, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania uczestników.

Na czym to polega?

Na początku rozgrywki uczestnicy otrzymują karty biletów, które stanowią cele do zrealizowania. Znajdują się na nich nazwy miast, które należy połączyć nieprzerwaną trasą kolejową. Aby to zrobić, gracze będą dobierali kolorowe karty wagonów a następnie zagrywali je w zestawach odpowiadających kolorom wybranych odcinków na mapie. Poszczególne odcinki zajmujemy, układając na nich plastikowe figurki wagoników.

Aby wygrać, będziemy musieli wykazać się taktycznym myśleniem, które pozwoli nam zająć strategiczne miejsca na planszy, by jak najszybciej zrealizować swoje cele. 

Wsiąść do Pociągu to gra o wielkiej, kolejowej przygodzie!

Dlaczego pokochasz tę grę? 

 • To świetna propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją zabawę z planszówkami. Liczba zasad, które należy poznać na początku jest niewielka, a z każdą kolejną partią nasze rozgrywki stają się ciekawsze.
 • Dzięki połączeniu przystępnej instrukcji z neutralnym tematem, Wsiąść do Pociągu to idealna gra familijna.
 • W porównaniu z Wsiąść do Pociągu: USA, wersja z mapą Europy zawiera nową funkcjonalność: dworce. Ich wybudowanie pozwala na korzystanie z odciników zbudowanych przez innych graczy. Ponadto na tej mapie znajdziemy połącznia tunelowe i promowe, które mają specjalne zasady budowy.

Lokomotywy mogą zastąpić dowolny kolor wagonika.

Gra należy do obsypanej nagrodami serii Ticket to Ride:

 • Zwycięzca Spiel des Jahres (2004)
 • Finalista Deutscher SpielePreis (2004)
 • Gra Roku 2004 w Japonii
 • Gra Roku 2005 we Francji, Finlandii, Szwecji, Hiszpanii
 • Gra Roku 2006 w Norwegii, Włoszech
 • Finalista Najlepsza Rodzinna Gra Roku według Games 100 (2005)
 • Nominowana do Najlepszej Strategicznej Gry Roku przez International Gamers Award (2004)
 • Zwycięzca International Gamers Award (2005)

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza przedstawiająca mapę Europy z roku 1900
 • 240 kolorowych figurek wagonów
 • 15 kolorowych figurek dworców
 • 110 kart pociągów
 • 46 kart biletów
 • 5 drewnianych znaczników punktacji
 • instrukcja
 • numer dostępu Days of Wonder
Waga:
1,415 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
LFCACA188
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.63
na podstawie 446 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wsiąść do Pociągu: EuropaNajbardziej przydatne recenzje

Jędrek

Liczba recenzji: 22

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Przygodę z "Wsiąść do pociągu" zacząłem od wariantu z planszą USA. "Europejska" wersja przynosi kilka zmian, które - w moim odczuciu- dodają grze jeszcze większego uroku. Po pierwsze - pojawiają się nowe rodzaje połączeń: tunele i promy. Zwłaszcza te pierwsze wnoszą więcej losowości, bo nawet mając odpowiednią ilość kart nie możemy być pewni, że uda się zrealizować połączenie. Po drugie - dworce, dzięki którym możemy uniknąć sytuacji, w której inni gracze zmuszają nas do wędrówki okrężną trasą przez złośliwe wykorzystanie swoich wagoników (w czym wyspecjalizowali się moi bracia w wariancie USA). Po trzecie - rozmiar kart. Są nieco większe niż w wersji z mapą Stanów, co ułatwia rozgrywkę osobom, które tak jak ja dysponują mizernymi zdolnościami manualnymi.
Zdecydowanie polecam każdemu, kto szuka przyjemnej rozgrywki w gronie rodziny lub przyjaciół.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Piotr

Liczba recenzji: 1

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Sama gra "Ticet to Ride" bardzo mnie wciągnęła, mechanika gry wydała mi się bardzo ciekawa, a przede wszystkim przypadła mi do gustu wielość rozwiązań taktycznych. Ogromnym plusem tej gry jest wykonanie, to naprawdę się liczy, gdyż dodatkowo uruchamia wyobraźnię. A bez pobudzenia wyobraźni cała gra chyba stałaby się bardzo płaska. W każdym razie tak mi się ta gra spodobała, że postanowiłem sprawdzić rownież inną jej wersję - USA.
Miałem więc do czynienia z dwoma wariantami tej gry - Europa i USA. Zdecydowanie polecam tą pierwszą. Z tego, co zdążyłem się zorientować, wersja z mapą europejską jest późniejszą wersją, dlatego posiada kilka dodatkowych wariantów, które dodają wiele elementów taktycznych.
Minusy wersji USA są następujące:
- brak dworców, tuneli i promów (Europa je posiada), co sprawia, że łatwo innego gracza przyblokować. Gra szybko staje się nerwowa, bo ciężko ułożyć jakieś trasy. Trudno więc zrealizować więcej biletów.
- rozmiarowo zbyt małe karty pociągów i biletów - w wersji "Europa" są one większe, przypominające karty do gry. Dlatego karty z wersji europejskiej trzyma się wygodnie w ręku i są bardziej czytelne.

Jak to bywa wśród graczy - można wprowadzać swoje innowacje. Ja bym zaproponował, aby zmieszać bilety wysoko punktowane (niebieski kolor) z pozostałymi i rozdać po trzy na początku i potem. Wydaje mi się, że oddzielanie tych biletów na dwa osobne stosy jest bardzo sztuczne - dlaczego ktoś nie miałby wylosować na każdym etapie gry nawet kilku wysokopunktowanych biletów...

I jeszcze postulat na koniec - byłoby ciekawie zagrać w tę grę na mapie kolejowej Polski.


__Marcin__

Liczba recenzji: 19

Ciekawa pozycja o budowaniu połączeń w Europie na planszy z 1900roku. ( szkoda ze nie nie ma mapy z Polska)

Losujesz karty wagonów. Następnie jeśli uzbierałeś wystarczająca ilość waganów zajmujesz trasę. Banalnie proste. Jest tylko jedno ale. Musisz się śpieszyć bo być może Twoj przeciwnik też ma zamiar zająć to samo połączenie i co wtedy zrobisz?

Gra dzięki której osoby nie mające za wiele wspólnego z planszówkami przeobrażają sie w "nałogowych" graczy.
POLECAMWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 5
Z odpowiedzią 5
Oczekujące na odpowiedź 0

Dzien dobry, nie rozumiem w jakis posob moge postawic dworzec, jakie warunki musze spełnic?

~ emi 19.04.2023 13:50

Instrukcja, strona 6, Budowanie dworców: Dworzec można wybudować w dowolnym niezajętym jeszcze mieście, nawet jeśli nie prowadzi do niego żadna zajęta trasa. Każdy z graczy może wybudować tylko 1 Dworzec na turę i 3 Dworce w ciągu całej gry. Aby wybudować pierwszy Dworzec, gracz zagrywa 1 dowolną kartę Wagonu i umieszcza figurkę Dworca w wybranym mieście. By wybudować drugi Dworzec, musi zagrać 2 karty w tym samym kolorze. (dop. trzeci 3 karty w tym samym kolorze) Oczywiście można zastąpić karty Wagonów Lokomotywami.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 06.07.2023 12:24

Czy dobrze rozumiem, że jeśli przeciwnik stoi już swoim wagonem na stacji np. Paryż to ja już nie mogę położyć swoich wagoników z innej stacji do Paryża? Tu pozostaje tylko postawienie dworca w Paryżu?

~ Martyna 26.09.2022 14:46

Jeśli wszystkie tory dojazdowe dochodzące do Paryża są zajęte przez innych graczy, należy postawić dworzec w Paryżu i wtedy "przejechać po wagonach przeciwnika". Działa to tylko na jednym odcinku, np.Marsylia - Paryż.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Joanna 12.10.2022 10:59

Powiedzmy, że mamy taką sytuację. Została PRZEZE MNIE zrealizowana trasa z BREST do ZURICH przez PARIS. Na drugim bilecie mam trasę z PARIS do MUNCHEN. Teoretycznie mógłbym pojechać przez ZURICH, ale trasa z PARIS do ZURICH jest już zajęta moimi wagonikami. Czy w tej sytuacji nową trasę muszę wykonać inna drogą, czy też jeśli już raz zająłem daną trasę moimi wagonikami, mogę wykorzystać ją przy realizacji dowolnej ilości połączeń?

~ Szymon 07.02.2022 23:20

Zajętą trasę można wykorzystać do realizacji kilku biletów.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sylwia 17.03.2022 12:54

Ostatnio grając mieliśmy dylemat, komu należy się bonus za najdłuższą trasę. Instrukcja jasno mówi o pętlach, ale czy do jej długości wlicza się także wagoniki, pochodzące ze wszelkich odnóg i rozgałęzień? Pozdrawiam :)

~ Błażej 12.04.2021 08:30

Nie no jak to, odnogi się nie liczą! :D

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 12.04.2021 14:21

Jak mogę wybudować trasę z 8 elementów, skoro najdłuższa na planszy to 6? Mogę łączyć trasy kolorowe z szarymi bądź kolorowe z innymi kolorowymi obok (budując jedną, połączoną trasę w jednej kolejce)?

~ Dzik 24.01.2021 16:05

Dzień dobry. Jest jedna trasa składająca się z 8 wagoników ;)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Krych 09.02.2021 09:23

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Domek

Domek

Carcassonne

Carcassonne