grzesznik - recenzje

Wspaniała i spójna gra o tematyce trafiającej w moje gusta. Piękne, klimatyczne wydanie w dodatku bardzo sprawny wariant solo. Czego można chcieć więcej?


Świetna gra z pięknymi grafikami (w polskim wydaniu). Bardzo dobrze sprawdza się nawet w grupie dorosłych graczy jednak w grupie do 3 osób (downtime jest widoczny). Gra może też generować nieco nerwowych sytuacji ze względu na celowe i nieświadome przesuwanie sznurka i kafelków.


Gra wydana bardzo przeciętnie: Brak jakiejkolwiek wypraski, grafiki na kartach są bardzo różnorodne przez c tworzą wrażenie niespójnych.
W samej grze najbardziej cenię sobie wariant solo, niestety jest nie jest zbyt wielkim wyzwaniem, ale dla kogoś może to być plus.


Szybka gra z niezłym trybem solo. Bardzo dobrze się skaluje, dlatego nadaje się nawet dla dużych grup graczy. Jak na takie małe pudełko sporo w niej taktyki.


Dobra gra, która w której drzemie potencjał na bycie grą wybitną jednak nigdy nie może rozwinąć skrzydeł w pełni. Być może wymaga szczególnej grupy, albo należy grać w nią w odpowiedni sposób, jednak jeżeli masz obawy, że szum wokół tej gry jest zanadto rozdmuchany...to możesz mieć rację


Zgrabne połączenie gier słownych z hanabi...czyli gra nie dla każdego. Wymaga specyficznej grupy w dodatku o wyrównanym zasobie słownictwa.


Sympatyczny dodatek, który nieco odświeża tę wspaniałą grę. Jednak lepiej kupić dodatek: Doładowanie


Prosta gra z ograniczoną regrywalnością i niemal nieobecnym tematem. Zakupiona głównie jako gra solo. Po 30 rozegranych partiach wyleciała z mojej kolekcji.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Bardzo dobra gra imprezowa, ale wymaga odpowiedniej grupy. Nie każdy lubi gdy celuje się w niego, nawet kawałkiem szwamki:)


Relatywnie szybka gra detektywistyczna z ciekawym mechanizmem qrcodów. Nie jest to moja ulubiona pozycja z tego gatunku, ale biorąc pod uwagę, że regrywalność gier z tej kategorii jest ograniczona prędzej, czy później stanie się przed wyborem czy kupić tę grę. Krótko: Tak!


Szybki przerywnik między większymi tytułami, który potrafi stać się gwiazdą wieczoru.


Świetna, a zarazem niedoceniona i niezbyt znana gra planszowa. Pierwsze skojarzenie jakie przychodzi do głowy po pierwszej rozgrywce to "warcaby". Niemniej gra daje dużo więcej możliwości kombinowania, ponadto pozwala na rozgrywkę w więcej niż dwóch graczy. Gra o tak zgrabnej mechanice i a także atrakcyjnej cenie zasługuje by znaleźć się wśród obowiązkowych gier "dla każdego". W tej beczce miody znajduje tylko szczypta dziegciu, a mianowicie tytuł...moim zdaniem można było wymyślić nazwę która nie jest zdaniem.


Zakupione jako krótka gra to w wariancie jednoosobowym, która nie będzie wymagała długiego rozkładania. Gra nie nie ma porywającego klimatu, ale trudno tego wymagać od tak prostej gry. Ogólnie na plus.


Tylko dla ludzi lubiących negatywne interakcje i dobrze znoszących nóż w plecach...ale czegóż można by się spodziewać po grze o takim tytule. Elementy dostarczone w pudełku to tylko ułamek gry, gdyż większość rozgrywki opiera się na interakcji między graczami. Dlatego w czasie rozgrywki wskazane są odniesienia do filmów gangsterskich.


Szybka, lekka gra z piękną szatą graficzną. Sporo interakcji, czasem dość negatywnych zwłaszcza, że z gry odpaść nie trudno. Na szczęście całkowity czas rozgrywki pozwala wyeliminowanym graczom na wypicie góra filiżanki herbaty przed ponowną rozgrywką.


Pozycja obowiązkowa, jeżeli w swojej ekipie masz osoby w różnym wieku. W tej grze nie musisz podkładać się dziecku, by miało szanse. Tu musisz się napocić by nie przegrać z kretesem z młodzieżą.


Wykonanie gry jest na wysokim poziomie, a liczba komponentów tłumaczy brak wypraski;) Autorom udało się stworzyć grę która plasuje się gdzieś pomiędzy planszówką, a złożoną grą wojenną. Dla mnie to bardzo udany eksperyment, choć nie każdy się ze mną zgodzi. To jedna z takich gier, która daje świat i prawa nim rządzące, ale o ostatecznym odbiorze i ocenie decydować będą umiejętności, zaangażowanie, czy nastawienie bliźniego po drugiej stronie stołu. Warto mieć to na uwadze przy podejmowaniu decyzji.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Piękne uzupełnienie kolekcji o pozycję dla 8 graczy. Może nieczęsto udaje skompletować się taką ekipę, ale warto czekać, gdyż wtedy (i niestety tylko wtedy) ta gra mieni się pełnym blaskiem.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Gra zdaje się mieć spory potencjał, niestety coś w mechanice szwankuje. Mam nadzieję, że może pojawi się jakiś dodatek który uatrakcyjni rozgrywkę. Póki co ocena dostateczna, ale z nadzieją patrzę w przyszłość i nie chcę się jej pozbywać. Może przy odpowiedniej grupie osób będzie błyszczeć.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Do tej pory sprawdzona w małym gronie-4 osób. Sprawdza się dobrze, a nawet lepiej niż dobrze. Jednak od razu widać, że błyszczeć będzie przy większej liczbie graczy.