Dawid - recenzje

Średni dodatek. Możliwe, że to jego modułowość nie przypadła mi do gustu, ale zdecydowanie brak pomysłom nowym elementom.


Bardzo dobra gra dla początkujących, która nie nudzi wyjadaczy jeśli nie ląduje na stole zbyt często.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra rozpoczyna się powoli ale nim się człowiek obejrzy zbliża się ku końcowi. Dzięki temu - mimo swej prostoty - doświadczony gracz ma wielką przewagę nad początkującym bo od samego początku nie ma wiele miejsca na błedy.. Niezły design, lekka, przyjemna planszówka. Dobrze się skaluje 3-5


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Oczka są troche zbyt szare przez co wynik nie odrazu jest czytelny. Poza tym dobra kostka.


Uproszczona Pandemia.
TYLKO dla mocno początkującyh graczy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Świetna gra dla początkujących, która jednak i zaawansowanych graczy nie znudzi szybko. Pozycja lekka, przyjemna.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra przyzwoita acz mało interesująca.
Jest to zresztą de facto pozycja mocno abstrakcyjna (przesuwanie kostek tak by zdobyć najwięcej pkt).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Niezła gra w towarzystwie, bardzo słaba na 2 osoby.
Ma poza tym swoje minusy w designie w wyniku których finał rozgrywki jest mało emocjonujący. To jednak naprawia dodatek Tytani.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Prosta gra do piwa czy czekając w restauracji na zamówienie. Mimo swego nieskomplikowania nie gra się w nią bezmyślnie.
Jedynie tematyka (SW) bardzo na doczepkę.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Cudowna gra dla 2 osób w klimacie WP.
Mimo ciągle tego samego scenariusza (jakby nie było) posiada duża regrywalność, a starcia w większości przypadków jedna strona wygrywa tzw rzutem na taśmę.

Muzyka z filmów w tle obowiązkowa:)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Niezbyt skomplikowana a dająca spore możliwości kombinowania gra. Każda kolejna tura to nowa łamigówka i budowanie naszego "silnika" tak by był jak najbardziej wydajny.
Dobra pozycja dla 2 osób.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Świetna, lekka wojenna pozycja.

Losowość - tak często tytułowi zarzucana - to po prostu wynik prostoty rozgrywki gdzie wiele elementów któych w grze nie ma jest kostkami czy dostępnymi kartami odzwierciedlana.
Kłopoty z łącznością, aprowizacją etc etc. To wszystko mogłoby się znaleźć w grze czyniąc ją bardziej skomplikowaną i dłuższą. Zamiast tego mamy banalny schemat rozgrywki, który jednak w każdej turze wymaga od nas analizowania sytuacji na planszy. To gra zdecydowanie bardziej taktyczna niz strategiczna.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Okropna cena za cudowny dodatek. Czyli trzeba płacić ;)

Antarktyda jest niezwykle klimatyczną lokacją, a spójność tematyczna wydarzeń w grze z tym miejscem jest w Górach Szaleństwa spora. Wspaniałym (a jakże prostym) nowym elementem są tzw zasoby unikatowe, które dodają niewielkie przygody, takie side-questy, co nadaje grze extra głębi.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Niezwykle klimatyczna i wciągająca gra. Pewną wadą jest spora losowość, którą jednak dodatki pozwalają trochę okiełznać. Nawet bez nich jednak zabawa jest przednia a rzut, który w końcu(!) się udał smakuje tym lepiej;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Świetna gra dla grupy znajomych przy piwie:) Bardzo proste zasady, które jednak przekładają się na kilka ciekawych taktycznych decyzji.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Świetna giera, w pełni spełniła moje oczekiwania. Juz po 1-2 partiach osiągnęliśmy z dziewczyną sprawność w wyniku której jedna gra zajmuje nam 10-15 minut. Oddball nie daje dużych strategicznych możliwości, wiemy bardzo niewiele lub bardzo bardzo niewiele na temat tego co zagrać może przeciwnik. Wpływ jednak oczyisty mamy na własne karty, na to ile ich zagramy, jakich umiejętności użyjemy, i by nie zdawać się na szczęście należy nieustatnnie brać pod uwagę kolejny swój ruch. No i jak wspomniałem gra zajmuje MAX15 minut dla osób, które sobie ufają i mogą po prostu deklarować wartości a nie pokazywać palce na "raz, dwa trzy" ;)

Na ogromny minus: pudełko. Jest po prostu za duże, a do tego otwiera się poprzez wsunięcie jednej części w drugą co w sumie powoduje, że nie można Oddballa wrzucić beztrosko do plecaka bo jedyne co z tego wyniknie to bałagan. W gruncie rzeczy to tragedia ze strony wydawcy bo gra reklamowana była jako taka jaką można zabrać ze sobą wszędzie, a w takim stanie po prostu nie można ;) Szkoda pakować karty do czegoś innego ze względu na śliczną ilustracje na opakowaniu więc może jakaś gumka na pudełko...?

Tak czy inaczej: oczywiście polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: