I.W.

Szczęściarz

Obserwowani

16 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

3 użytkowników

Gra na 5, z czego bardziej przypadła 4 letniemu synowi niż 6 letniej córce - w końcu mały może wykazać się znajomością Discovery i BBC :D


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Takiej gry szukałem, rozbudowana, wciągająca, dająca satysfakcję z dokonań na planszy. Te 3 cherlawe osiołki które ledwie mogą udźwignąć parę desek, z czasem zmieniają się w prężnie działającą firmę spedycyjną. A są jeszcze łodzie, parowce. Mnóstwo budynków produkcyjnych, badania... Aż dziwne, że gra z 1999 roku tak obszerna, działa tak płynnie. To ciekawe przeniesienie komputerowej strategii na planszę z zadziwiająco sprawnie działającym mechanizmem.


Mam wrażenie że Takie życie jest dużo bardziej szczegółowe niż Czarne historii (przynajmniej te z którymi się spotkałem). Ograniczenie się moderatora do odpowiedzi TAK/NIE/NIEISTOTNE raczej nie wystarczy, szczegółowość i paradoks niektórych historii będzie wymagał podpowiedzi ale to chyba nawet lepiej. Dzięki temu moderator tym bardziej wczuwa się w rozgrywkę. Gra bardzo fajna tylko nie można się na starcie zrażać trudnością historii, ludzie to jednak cwane zwierzęta i nie raz damy się zaskoczyć wpadając na rozwiązanie ;-)


Gra jest świetna! Nie jest prawdą że ma jedną strategię wygrywającą. Wspomniany wcześniej sposób na szybkie umieranie :) jest po prostu najprostszy i najszybszy. Jeśli inni gracze nie znają gry to rzeczywiście jest to najskuteczniejsza metoda żeby wygrać. Jednak gdy już dobrze poznamy możliwości Pokoleń okaże się, że nie ma jednej dominującej drogi do zwycięstwa, a zawsze jest to granie optymalne, w oparciu o posunięcia innych i obraną taktykę. Dla mnie jak narazie jedna z ciekawszych gier typu worker placement, w dodatku ze świetnym klimatem.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Wszystko jak trzeba tacka prosta kostki na niej się turlają nie mam zarzutów:)


Donmakaron

Liczba recenzji: 107

mm

Liczba recenzji: 12

R_bit

Liczba recenzji: 39

Michal.wuj

Liczba recenzji: 5

Alveaenerle

Liczba recenzji: 31

jakbu

Liczba recenzji: 6

Piotr

Liczba recenzji: 13

Arkadiusz

Liczba recenzji: 20

Agnieszka

Liczba recenzji: 23

Michał

Liczba recenzji: 17

Czarny2501

Liczba recenzji: 57

yaqb1981

Liczba recenzji: 3

Bartosz Mroziński

Liczba recenzji: 98

Maciej Krok

Liczba recenzji: 23

Przemysław

Liczba recenzji: 6

Dariusz Góralski

Liczba recenzji: 44

Bartosz Mroziński

Liczba recenzji: 98

Michal.wuj

Liczba recenzji: 5

Vimes

Liczba recenzji: 8