Jakub, Tomasz

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Nowy WoD, aż wstyd się przyznać ale nie kupiłem go w REBLU :P , czasem sie coś znajdzie w księgarni na polce.:)

Sam podręcznik do nWoD , jest bardzo dobrym i wartościowym podręcznikiem, godnym polecenia w 100%.
Ładne wydanie i arty podkręcają klimat świata mroku , czytelny i przejrzysty tekst nie meczy oczu i pozwala wciągnąć cały podręcznik od reki.
Co do zawartości , jest to prawdziwa piguła , zasad i treści potrzebnych do grania bez owijania w bawełnę i rozdrabniania sie na niepotrzebne części.
System modułowy , sprawdza się doskonale razem z podręcznikami do Wampira i Wilkołaka i Oczyma Duszy.
Cena podręcznika w porównaniu do jakości jest według mnie bardzo dobra i korzystna.
A najlepiej jeśli mamy jakąś większa kaskę odłożona na nowy i ciekawy system , od razu zakupić wszystkie cztery podręczniki do nWoD w wydaniu PL

Gorąco POLECAM!!!


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo ładne i fajnie wykonane kosteczki . Woreczek mógłby być ciutke większy ,ale nie można mieć wszystkiego.
REBEL oczywiście jak zwykle przerósł moje oczekiwania . Dzięki ze jesteście bo z kont bym brał te wszystkie książki. :P


Jak dla mnie ideał :)

REBEL jak zwykle super , dostawa w mgnieniu oka.

A teraz zjedziemy kolejny podręcznik :)

Albo i nie .....CO za szok!!!!.

W porównaniu z Wampirem Requiem, nowy Wilkołak Odrzuceni jest o wiele lepiej wydany . Tym razem bravo ISA.

Podręcznik po odpakowaniu śliczny , fajna okładka , bombowe arty, bardzo czytelny tekst, aż się chce czytać.
Parę błędów literowych, ale naprawdę jakoś wiele mi się w oczy nie rzuciło.

Przechodząc do ilustracji , zaznaczę iż w odróżnieniu od podręcznika do Wampira , są one powciskane w tekst i rozmieszczone bardzo fajnie , co jednocześnie nie przeszkadza w czytaniu. Pozwalając zachłysnąć się klimatem, przedstawiając na kolejnych kartach podręcznika wspaniale bestie w swej całej sile i okazałości.
Powiem wam iz do tej pory raczej byłem fanem Pijawek tak teraz chyba zakocham się w Wilkach:).
Oczywiście względem starego wilkołaka , jest wiele zmian które nie do końca mogą się podobać starym fanom sierściuchów, jednakże nowe pomysły wręcz nakręcają do zagrania sesji z biegu.
Ah chce się grać:)

Co tu dużo mówić gracze zaopatrzeni w nowy WoD powinni wraz z Wampirem Kupić podręcznik Wilkołak Odrzuceni i zachłysnąć się wspaniałością Świata Mroku.
Będziecie na pewno zadowoleni.


Dobry, solidny produkt

Na początek swojej recenzji muszę pochwalić REBEL, jak zwykle pełen profesjonalizm.

A teraz przejdźmy do samego podręcznika.
Początkowe wrażenie po rozpakowaniu paczki , jest bardzo pozytywne, ładna okładka ,dobre wykonanie, ładny papier. Książka wydaje się bardzo solidna. Niestety dalej nie jest już tak różowo. :/

Zacznijmy od wydania. Tekst główny całkiem czytelny i przejrzysty , parę błędów które juz na początku potrafią razić w oczy ale to jak zwykle w prawie każdym podręczniku.
Teksty tytułowe wykonane sa dziwna czcionka w kolorze zbyt jasne czerwieni. Co powoduje iz czasami trzeba bardziej się domyślac co została napisane, niż normalnie to przeczytać.
Co do samego klimatu książki , jest on dość mało odczuwalny w porównaniu do Maskarady lub Mrocznych Wieków. Ilustracje zostały umieszczone tylko na skrajach tekstu w prostokątnych układach , co zapewne poprawia czytelność podręcznika, jednocześnie sprawia to wrażenie raczej książki kucharskiej niż mrocznego podręcznika RPG.
Same arty. wykonane są specyficznie , by nie użyć stwierdzenia ,, na niskim poziomie,,. Przedstawiają raczej makabryczne sceny z niskobudżetowych filmów z lat 90 w stylu ,,Głód Krwi 15'' niż kasowe produkcje naszych czasów ,, Blade'' czy ,, Underworld''. A przecież nowy wampir miał być raczej nastawiony na XXI wiek.
No cóż miało być dobrze nie wyszło.

Co do samej treści merytorycznej. Przyznam się iz nie liznąłem jeszcze całego podręcznika, ale zapewniam iz wiele rzeczy dla mnie starego fana WoD,.... powiedzmy będą ciężkie do przestawienia chodź jest także pełno bardzo fajnych innowacji.
Na początek można sie pożegnać z kilkoma bardzo fajnymi ii lubianymi Klanami jak Brujah ,Tremere , Assamici czy Tzimisce. Pojawiają się natomiast nowe ciekawe klany chodź nie wszystkie.
Jednocześnie postać wampira straciła swą moc w parametrach na karcie postaci (max 5) co pozwala ludzią , tak mi się wydaje równać z Spokrewnionymi.
Najbardziej co mnie kuje w oczy w nowym Wampirze , jest fakt iż wręcz odczuwalne jest nastawienie podręcznika na graczy z USA. Jest to widoczne w opisie Nowego Orleanu , świata otaczającego Spokrewnionych oraz opisach kliku nowych klanów.
White Wolf wydajać podręcznik na Europe powinien dodać więcej smaczków ze starego kontynentu , by gracze mogli szybciej wczuć się w otaczający ich mrok.


Reasumując. Nowy Wampir Requiem jest zupełnie nowym i świeżym spojrzeniem na Świat Mroku, co zapewne zachwyci wielu nowy graczy oraz w niejednej kwestii zasmuci starych wyjadaczy.
Sam podręcznik jest ładny , chodź w.w. rzeczy bardzo klują w oczy i ISA mogla się tu jako wydawca bardziej postarać, zważywszy iż bardzo długo przesuwała datę wydania podręcznika PL.
Ogólnie jednakże wraz z Nowym World of Darkness oraz Wilkołakiem, Wampir Requiem będzie bardzo fajnym systemem i jego zakup jest dobrym wyborem.
Czekamy na nowego Maga - jeśli sie ukarze :P


Jak dla mnie ideał :)

bardzo fajny i solidny dodatek. nic dodać nic ująć za ta cenę po prostu zal byłoby nie kupić:)


Rospax

Liczba recenzji: 111