Łukasz

Poliglota

Łódź

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

3 użytkowników

Raczej słaby

Jestem mocno zawiedziony formą tej książeczki. Treść już znałem, ponieważ jest ona dostępna oficjalnie za darmo po angielsku. Tłumaczenie mocno średnie. Jednakże najgorsze jest to, że już dawno nie widziałem tak źle złożonego tekstu. Nie mam w tym żadnego doświadczenia, ale bez takowego wiem, że nie może prawy margines być szerokości 2 cm (co przy 13 cm szerokości kartki minus klejenie wygląda kiepsko) a lewy niecałe pół centymetra, co powoduje, że na wielu stronach początek tekstu jest nieczytelny.
Oryginalny PDF jest wielokrotnie ładniejszy i czytelniejszy. Niestety wersja darmowa nie posiada żadnych settingów, tylko część dla graczy i MG.
W porównaniu np. do wydania takiego Cold City, to Awanturnicy wyglądają jak praca zbiorowa uczniów klas 1-3.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajny zamiennik kartonowego znacznika. Jednakże dla lepszego efektu model warto pomalować. W porównaniu do cen niektórych dodatków do gier składających się z podobnej ilości figurek (ale często o mniejszych gabarytach), to proponowana cena wydaje się bardzo niska.


Jak dla mnie ideał :)

Czegoś takiego szukałem od dawna, czyli połączenia gry przygodowej z RPG.

Dlaczego ten tytuł tak mi się podoba:
- Tryb kampanii
- Rewelacyjny rozwój bohatera - dla mnie nawet lepszy niż w klasycznych erpegach
- wizyty w mieście, czyli po każdej przygodzie wracamy do "bazy", gdzie możemy robić bardzo wiele ciekawych rzeczy (hazard, zakupy, ulepszanie przedmiotów itd.)
- wizyta w mieście to osobna mini przygoda, równie ekscytująca, albo czasami nawet bardziej niż przygody w kopalni
- dużo rzutów koścmi - nie chodzi tu tylko o losowość, ale także o multum zdarzeń, które mogą nas spotkać.
- brak Mistrza Gry - przeważnie w grach planszowych rola tego złego jest istotna ze względu na większą inteligencję przeciwników. Tutaj brak Mistrza pozwala wszystkim graczom bawić się w zabijanie monstrów i podnoszenie statystyk
- klimatyczne modele postaci i przeciwników
- kilka rodzajów przeciwników w dziesiątkach kombinacji - czym mamy wyższy poziom, tym potwory stają się silniejsze na wiele sposobów. Nigdy nie wiadomo jakimi "mocami" będzie dysponował przeciwnik.
- klimat!
- wiele wiele innych

Wady:
- pewnie jakieś są, sam je nawet widzę, jednak na razie są nieistotne. Jak wyjdzie gra, ktróra będzie choć trochę zbliżona do Shadows of Brimstone, to wtedy będzie można rozpisywać się o mankamentach. Na razie w swojej klasie ta pozycja jest bezkonkurencyjna.

Zawartości pudełka nie będę omawiał, ponieważ opisów niżej i wyżej mamy dość. Jednak dodam, że mimo wysokiej ceny, fizyczna zawartość pudła i frajda z rozgrywki jest zdezydowania warta nawet większych pieniędzy.

Gorąco polecam fanom przygodówek i RPG.

Pozdrawiam
Łukasz


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Witam,
Prawdopodobnie najpotężniejszy Boss w FK. Potężny atak, umiejętność leczenia (aż 2 opcje), przyzywanie potworów, szybki (nie dajcie się zwieść ruchowi 4) i kilka przydatnych umiejętności. Do tego małe creepy Giri, które porządnie mogą przywalić bohaterowi, który pomyli je z potulnymi pieskami (max 6 niebieskich kości ataku).
Modele też bardzo ładne, choć w innych zestawach bywają lepsze. Mimo to dobrze komponują się z klimatem Forgotten King.

Pozdrawiam


Jak dla mnie ideał :)

Witam,
Oczywiście to czy komuś się dane modele podobają czy nie to rzecz gustu. Dla mnie te diaboliczne grzybki to strzał w 10. Moim zdaniem pasują do klimatu i świetnie komponują się z resztą elementów Forgotten King. Mimo, że figurki są często jednobryłowe (lub co najwyżej 2-3 elementowe), to poziom mają bardzo wysoki (piszę to z perspektywy gracza WH40k i WFB).
Co do wpływu tego zestawu na samą grę, to zawsze przyda się dodatkowy dość mocny mini-boss, których w podstawce jest tylko 2, a przy komplecie graczy dobrze jest mieć 4. Dwa dodatkowe spawning polny też grę nam urozmaicą, szczególnie że w podstawce mamy jednostki, które wspierają tę z dodatku.
Polecam fanom SDE: FK.

Pozdrawiam


Rafal Basinski

Liczba recenzji: 15

Marceli_b1

Liczba recenzji: 90

LesnyDziad

Liczba recenzji: 11

MasterJfk

Liczba recenzji: 14

Karol

Liczba recenzji: 39

Błażej π

Liczba recenzji: 38

Maix

Liczba recenzji: 15

Josh22

Liczba recenzji: 158

Zbajszek

Liczba recenzji: 18

Bartosz

Liczba recenzji: 23

Red5

Liczba recenzji: 18

felipone

Liczba recenzji: 111

Xorg

Liczba recenzji: 44