Marta

Obserwowani

2 użytkowników

Obserwujący

4 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Nie wierzę, że to piszę, ale to naprawdę ładny deck-builder! Czytelne zasady, karty klimatyczne, rozgrywka wciągająca. Oniryczne, psychodeliczne monstra i bohaterowie, jest czym grać. Polecam :) Zachęca do bliższego zapoznania się z całym światem Ascension!


Bardzo sympatyczna i lekka asymetryczna dwuosobówka, w której mamy niepowtarzalną możliwość zwiewania młodymi raptorkami z dżungli bądź sawanny :) Dodatkowy plus za modułową planszę i figurki, które zasypiają (małe śpiące raptorki - czy może być piękniej?), jeżdżą jeepami oraz bywają np zjadane przez gracza grającego dinozaurami. Minus za drobne nieścisłości na karcie pomocy gracza.

Dla fanów Jurasic Parków oraz Worldów totalny must have - któż nie chciałby skonsumować paskudnych podpalających las naukowców Mamą Raptor? ;)

Uwaga! Recenzja całkowicie stronnicza i subiektywna - polecam :)


Jak dla mnie ideał :)

Piątka jest na wyrost za koszmarne tłumaczenie i niejasne napisy na kartach - przyspieszony kurs głębokiego relaksującego oddychania jest asbolutnie niezbędny podczas pierwszej rozgrywki. Ale poza tym to świetny taktyczny tytuł, który naprawdę daje dużą ilość możliwości (NAPRAWDĘ DUŻĄ, czyli nie coś w stylu "mam trzy karty, jedna się nie nadaje w ogóle, druga jest słaba, a trzecią mogę zagrać, no dobra, to obieram tę strategię i zagrywam") prowadzenia gry, każdy Dowódca to zupełnie inne cele i możliwości. Klimat pikselowy zachowany, nazwy bohaterów nie do wymówienia, ale sporo partii do zagrania przede mną. Osobiście na plus postrzegam też możliwość używania zmieniających zasady na np 2-3 tury TAKTYK, których nie było w Walecznych Pikselach nr 1, które jednak też są niczego sobie ;)


Jak dla mnie ideał :)

Najbardziej klimatyczna gra, w jaką grałam, a umówmy się, nie każdy odczuwa od razu atmosferę budowaną za pomocą obrazków na kartach ;) Piękne perły, porządna mechanika, kuszenie podwodnego losu i mureny dodatkowo na plus. Bardzo regrywalna dzięki całkowicie prawie zmieniającym zasady rozgrywki lokacjom. Polecam :)


Jak dla mnie ideał :)

Arcyznakomite kuce B-)


Maciej

Liczba recenzji: 129

Kyuzo

Liczba recenzji: 51

Pelzak

Liczba recenzji: 78

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 155

Jasnyyy

Liczba recenzji: 0

Dorota

Liczba recenzji: 265