Kyuzo

Pisarz

Obserwowani

3 użytkowników

Obserwujący

7 użytkowników

Zobacz wszystkich

Przeklęta obieżyświatka ścigająca się z czasem. Potężne ataki i bardzo silny dobór kart zachęcają do aktywnego zrzucania kart i tworzenia długich combo za cenę gasnącego w każdej turze życia. Polecam fanom Setsuki.


I ruszyła przedsprzedaż! Naprawdę się bałem, że będzie dopiero na jesieni, ale...ale i tak nie ma znaczenia, bo wyjeżdżam na dłużej. Ah będę do tej gry tęsknił bardziej niż do rodzinnych stron. Zamówione!


To jest gra plenerowa, do zabrania na piknik, więc kości są bardzo duże, podejrzewam że ich wymiary sięgają 7x7x7 cm, gdzieś wyczytałem że rozmiar tuby to ⌀125mm h305mm. Podoba mi się taka inicjatywa, gry plenerowe to bardzo ciekawa rzecz na wyjeździe z dziećmi albo z przyjaciółmi. Zgłosiłem film promocyjny producenta do recenzji/linków, pozdrawiam!


Szanowny Gelforze,
całą tajemnicą jest zastawienie królowej już we wczesnej fazie gry wykorzystując regułę jednego roju i regułę wolności ruchu, aby piekielnica nie miała możliwości uciec - i zrobienie tego tak, żeby nie obudzić się z ręką w nocniku :)
Gra wtedy zasłuży na wyższą ocenę niż byle 3+ przynależne wielu innym grom :)
A osobiście - stawiam 5/5, dlatego, że jest to jedna z pierwszych gier, jakie kupiłem 6 lat temu - i do dzisiaj w nią z ogromną przyjemnością gram i wdrażam nowych, przyszłych fanów gier planszowych. Bardzo polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Absolutnie wspaniała gra karciana uzupełniająca doznania brydżowe! Jak opisano, w obu tych grach mamy 2 zespoły dwuosobowe, jednak mechanizm i cele w każdym rozdaniu są diametralnie inne. W Tichu walczymy o kilka tylko kart w zebranych lewach, ważniejsze jest szybkie zgranie się z kart i pomoc w tym partnerowi. Najważniejszą cechą odróżniającą Tichu od brydża jest to, iż gra ta jest bardzo elastyczna, musimy reagować cały czas na zmieniającą się sytuację na stole i podejmować trudne wybory, czy iść w zaparte czy ulec kompromisom. Fantastyczna gra którą z całego planszomaniakalnego serca polecam każdemu lubiącemu spotkać się w stałym, eleganckim gronie na kilka godzin (gdyż w Tichu, jak w brydżu, ważnym elementem jest doświadczenie).
Ponadto wariant wieloosobowy do 10 graczy uczynił z Tichu jedną z najlepszych gier imprezowych w jakie kiedykolwiek grałem!
Bardzo polecam!


Donmakaron

Liczba recenzji: 107

Elmotoja

Liczba recenzji: 3

Shimrod

Liczba recenzji: 121

Freeman

Liczba recenzji: 11

Kamil

Liczba recenzji: 5

Spider_priv

Liczba recenzji: 83

Doris

Liczba recenzji: 168

StaryMarych

Liczba recenzji: 24

Marta

Liczba recenzji: 12

Sickpriest

Liczba recenzji: 23