TKKKKT

Marzyciel

Trzebinia

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

2 użytkowników

Pierwsy raz zagraliśmy w tą grę w czteroosobowym składzie. Wraz z lekturą instrukcji cała rozgrywka zajęła nam ok 100 minut = proste zasady i nie powinno być problemu z ich zrozumieniem.
Fajne mechanizmy wybierania poszczególnych obszarów pracy z obowiązkowym przebiciem poprzedniego gracza któryz tego pola chciał skorzystać. W grze zaimplementowano również rozwiający się wraz z grą system punktowania z efektem kumulowania punktów.

No i te szyby górnicze z ruchomymi windami (szolami) dla każdego.

Lekka eurogra !

Polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra nie bez powodu zdobyła tyle nagród, wyróżnień i popularność. Modularna plansza, za każdym razem inna. Wiele dróg do zwycięstwa. Trzeba planować, przeszkadzać innym, knuć :) Bardzo wysoki poziom wykonania, ale po kilkudziesięciu rozgrywkach złożona plansza posiada lekkie "luzy" między poszczególnymi kaflami, co jednak w żadnym stopniu nie przeszkadza w grze.
To była moja pierwsza gra, która zaszczepiła we mnie chęć poznawania innych tytułów.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Świetna gra w każdym wariancie składu osobowego przy planszy. Gram z osobami w wieku od 7-60 lat - wszyscy dają radę i nie ma sytuacji w których ktoś jest gorczy. Zasady banalne do opanowania co pozwala szybko przystąpić do prawdziwej rozgrywki. Wykonanie na najwyższym poziomie :)

Gorąco polecam na pierwszą współczesną grę planszową w kolekcji gracza.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jednym słowem - cały czas deficyt ruchów możliwych do wykonania w danej turze, bo możliwości punktowania jest na prawdę bardzo dużo. Co turę możemy wykonać tylko 3 akcje - gracz prowadzi walkę ze sobą i tym co by chciał zrobić. Jest bardzo dużo strategii do wygrania, albo na maxa idziemy w jednym kierunku albo mix różnych kierunków rozwoju. Spora interakcje między graczami przybrała tutaj postać odpowiedniego rezerwowania akcji do wykonania - kładąc niską kość można zablokować daną akcje innym graczom, chociaż Ci nie pozostają bezbronni bo zawsze z pomocą może przyjść bożek. O ile zasady na pierwszy rzut oka wydające się złożone możne szybko zapamiętać to wsparcie ze strony instrukcji może być potrzebne (przynajmniej w trakcie pierwszych kilku partii) dla rozszyfrowania kart kobiet, mężczyzn i zadań. Niemniej bardzo przyjemna gra, dająca dużo satysfakcji i to chyba nie tylko zwycięzcy. Polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajna gra. Zarówno dla początkujących jak i wymagających graczy = uniwersalna.
Fajny mechanizm wybierania i zagrywania kart = zawsze chcesz zrobić więcej niż posiadane karty Ci na to pozwalają. Pozwolę sobie zacytować pewnego recenzenta: "Jest to łatwa gra strategiczna, lub trudniejsza rodzinna" i tak na prawdę jest. Daje dużo satysfakcji, zmusza do pomyślenia, kombinowania, warto obserwować strategię innych graczy i korzystać z budynków których inni nie doceniają. Fajną sprawą jest to że aż do końcowego podliczenia punktów nie wiadomo kto wygra.
Polecam !


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Marek

Liczba recenzji: 33

Rieviel

Liczba recenzji: 223

Koniczyna17

Liczba recenzji: 66

Agasia

Liczba recenzji: 103

Gram_niebieskim

Liczba recenzji: 112

KubaGra

Liczba recenzji: 10

Radosław Michalak

Liczba recenzji: 385

Lolxd2

Liczba recenzji: 11

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 155

M_zdrojek

Liczba recenzji: 119

Tarur

Liczba recenzji: 150

Marek

Liczba recenzji: 33