Wiedźmin: Stary Świat

Opowiedz swoją wiedźmińską historię!
50 opinii
 • 1 - 5 osób
 • od 16 lat
 • 90 - 150 minut
 • wydanie polskie
Wciel się w rolę profesjonalnego zabójcy potworów i zanurz w legendarnym świecie znanym z wiedźmińskiego uniwersum! Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa, która zabiera graczy w podróż po fantastycznym świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii, mrocznych sekretów i niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie. Akcja gry toczy się w uwielbianym przez fanów uniwersum Wiedźmina, wiele lat przed wydarzeniami z sagi o Geralcie z Rivii, w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Przeciwdziałać jej byli zdolni tylko wiedźmini - profesjonalni zabójcy szkoleni do walki z istotami wrogimi ludziom. Masz ochotę poczuć klimat gry Wiedźmin: Stary Świat? A może chcesz wiedzieć, co Cię czeka na wiedźmińskim szlaku? Zajrzyj tutaj, żeby przeczytać opowiadanie „Wilcze Ścieżki”, będące fabularyzowanym zapisem rozgrywki. Na czym to polega?  W grze Wiedźmin: Stary Świat każdy z graczy wybiera jedną z pięciu wiedźmińskich szkół i wciela się w rolę profesjonalnego zabójcy potworów. W trakcie podróży po rozległych krainach Kontynentu będzie odkrywał ich tajemnice, ćwiczył się w walce i zdobywał doświadczenie. W zależności od długości rozgrywki, określonej na początku gry, gracze rywalizują o zebranie od 4 do 6 Trofeów. Pierwsza osoba, którą zbierze ich wymaganą liczbę wygrywa, przynosząc w ten sposób najwyższy honor i sławę swojej szkole. Trofea można zdobyć na wiele sposób. Podstawową metodą jest, jak na wiedźminów przystało, zabijanie potworów. Gracze mogą je również zdobyć, walcząc o honor swojej szkoły z innymi wiedźminami w tawernach, zwiększając do maksimum poziom swoich Atrybutów, jak również wykonując konkretne Zadania podczas podróży po Kontynencie. W trakcie rozgrywki, gracze tworzą unikalną talię kart, wybierając z puli dostępnych umiejętności: ataków, uników i wiedźmińskich znaków. Gracze korzystają z talii w walce, gdzie łączą karty w potężne kombinacje ataków i używają specjalnych zdolności wiedźmińskiej szkoły, do której należą. Zadania, potyczki, a nawet kościany poker pozwolą im zaś zdobywać nowe przedmioty i pieniądze oraz rozwijać swoje umiejętności.
Autor:
Łukasz Woźniak
Wydawca:
Go On Board, Games Lab, Rebel
349,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Wciel się w rolę profesjonalnego zabójcy potworów i zanurz w legendarnym świecie znanym z wiedźmińskiego uniwersum!

Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa, która zabiera graczy w podróż po fantastycznym świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii, mrocznych sekretów i niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie. Akcja gry toczy się w uwielbianym przez fanów uniwersum Wiedźmina, wiele lat przed wydarzeniami z sagi o Geralcie z Rivii, w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Przeciwdziałać jej byli zdolni tylko wiedźmini - profesjonalni zabójcy szkoleni do walki z istotami wrogimi ludziom.

Masz ochotę poczuć klimat gry Wiedźmin: Stary Świat? A może chcesz wiedzieć, co Cię czeka na wiedźmińskim szlaku? Zajrzyj tutaj, żeby przeczytać opowiadanie „Wilcze Ścieżki”, będące fabularyzowanym zapisem rozgrywki.

Na czym to polega? 

W grze Wiedźmin: Stary Świat każdy z graczy wybiera jedną z pięciu wiedźmińskich szkół i wciela się w rolę profesjonalnego zabójcy potworów. W trakcie podróży po rozległych krainach Kontynentu będzie odkrywał ich tajemnice, ćwiczył się w walce i zdobywał doświadczenie. W zależności od długości rozgrywki, określonej na początku gry, gracze rywalizują o zebranie od 4 do 6 Trofeów. Pierwsza osoba, którą zbierze ich wymaganą liczbę wygrywa, przynosząc w ten sposób najwyższy honor i sławę swojej szkole.

Trofea można zdobyć na wiele sposób. Podstawową metodą jest, jak na wiedźminów przystało, zabijanie potworów. Gracze mogą je również zdobyć, walcząc o honor swojej szkoły z innymi wiedźminami w tawernach, zwiększając do maksimum poziom swoich Atrybutów, jak również wykonując konkretne Zadania podczas podróży po Kontynencie.

W trakcie rozgrywki, gracze tworzą unikalną talię kart, wybierając z puli dostępnych umiejętności: ataków, uników i wiedźmińskich znaków. Gracze korzystają z talii w walce, gdzie łączą karty w potężne kombinacje ataków i używają specjalnych zdolności wiedźmińskiej szkoły, do której należą. Zadania, potyczki, a nawet kościany poker pozwolą im zaś zdobywać nowe przedmioty i pieniądze oraz rozwijać swoje umiejętności.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 90 kart akcji
 • 72 karty eksploracji
 • 56 kart wydarzeń
 • 28 kart eliksirów
 • 8 kart trofeów
 • 11 kart pomocy
 • 10 kości do pokera
 • 35 znaczników złota
 • 1 żeton zamkniętej tawerny
 • 18 znaczników terenu
 • 28 kart potworów
 • 28 znaczników potworów
 • 20 kart walki potworów
 • 5 zestawów komponentów gracza zawierających:
 • -> planszetkę gracza
 • -> znacznik punktów
 • -> 10 kart akcji początkowych
 • -> figurkę wiedźmina
 • -> 5 drewnianych znaczników
 • -> drewniany znacznik tarczy
 • -> 4 karty wiedźmińskich trofeów
Waga:
3,01 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
W-1ST-PL
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

3.84
na podstawie 50 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wiedźmin: Stary ŚwiatNajbardziej przydatne recenzje

Grzegorz2010

Liczba recenzji: 33

Miałem okazję zagrać w Wiedźmina na Pyrkonie i niestety nie wygląda to tak ciekawie jak może się wydawać. Gra podzielona jest na 3 etapy:
1. Poruszamy się po mapie i wykonujemy na niej akcje lokalizacji lub walczymy,
2. Kiedy skończymy już się poruszać odbywamy spotkanie (coś jak w Gloomhaven albo Folklore)
3. Dobieramy na rękę karty do łącznej ilości trzech a następnie kupujemy nową kartę (wchodzi na na rękę), która jest zarówno rodzajem ataku/obrony, pulą życia oraz wskazaniem rodzaju miejsca do którego możemy poruszyć się na mapie.
Pierwszy etap z początku wydawał się ciekawy, ale szybko pojawiły się pierwsze problemy
- wszystkie lokalizacje na mapie podzielone są na trzy rodzaje góry/lasy/morze. Żeby na nie wejść trzeba albo odrzucić z ręki kartę z tym symbolem lub jeśli go nie mamy odrzucić dwie karty albo dopłacić złotem do ruchu. W efekcie poruszanie się po mapie staje się losowe. Idzie się tam gdzie pozwalają nam na to karty/złoto a nie tam gdzie chcemy. Jest to szczególnie dokuczliwe gdy zwrócimy uwagę na to, że wejście do każdej lokalizacji albo rozwija nam postać albo daje możliwość zarobienie złota/ przeprowadzenia walki. Ty masz szczęście i awansujesz oraz przejdziesz pół planszy, ja mam pecha i zrobię połowę tego co Ty. 3 takie rundy i niezależnie od moich umiejętności uciekasz do przodu. Mi trafiło się zadanie, które po ukończeniu pozwalało przejść 3 lub 4 lokalizacje. Tak obrazowo przeszedłem z północy krainy na południe i z powrotem, a inny gracz poruszył się o dwa pola. Moim (i być może tylko moim) zdaniem lepsze są rozwiązania z gier typu Folklore gdzie każdy ma ustaloną ilość pół które może przejść po mapie, ale to trudności z tym związane stają się problemem a nie losowy dobór kart na rękę.
- chodzenie po mapie ma jeszcze jedną wadę, dość szybko staje się bardzo powtarzalne i nudne. Lokalizacji jest około 15-20 i dzieje się w nich zawsze to samo. Oczywiście jeżeli spotkasz w nich innego wiedźmina albo potwora możesz z nimi walczyć ale to nie zawsze jest dobrym wyborem. Jeżeli druga postać jest silniejsza, to walka nie ma sensu, jeżeli wrogi wiedźmin nie ma złota i już wcześniej go pokonałeś to walka nie ma sensu,
- trzecim problemem są walki. Jeżeli gramy w 4-5 osób to pomimo wyraźnych starań twórców o wciągnięcie reszty gracz w rozgrywkę (np.: obstawianie wyniku) to jednak są one zbyt długie. Bitwy przypominają mechaniką Tainted Grail gdzie jedna osoba myśli nad kombosami, rodzajami eliksirów do użycia i ewentualnie umiejętnościami a reszta patrzy i czeka... czeka.... czeka. Jako, że walki zależą w zdecydowanej mierze od wyciągniętych kart to ich losowość również pozostaje duża.
Podsumowując 1 etap gry dość szybko staje się takim grindem, pomieszanym z dość losowym poruszaniem się po mapie i w przypadku walk wydłuża oczekiwanie innych graczy na swoją turę.
2 etap to dobranie karty spotkania. Jest to szybkie, niepowtarzalne ale ma dość poważną wadę. Z tego co jest zapisane na karcie nie sposób wywnioskować, który wybór jest lepszy. Wygląda to tak, iż inny gracz czytam nam wstęp i musimy wybrać opcję A lub B, tyle że równie dobrze można rzucić kostką, gdyż nic nie wskazuje jaki będzie efekt naszego wyboru. Dla porównania w grze Waste Knights kiedy mamy wybrać jakąś opcję fabularną to można się z jej treści domyśleć czy będziemy testowali Pierwszą Pomoc, czy może zużyjemy paliwo i bez testu wykonamy zadanie, wybór jest dokonywany świadomie. W Wiedźminie spotkania które odbyłem były zupełnie losowe.
Podsumowując drugie etap, jest on ciekawie zrobiony albo zabrakło grupy testerów, którzy by zwrócili uwagę na losowość.
3 etap to dobieranie karty z dostępnej puli. Bardzo podoba mi się, iż kiedy do niego dojdziemy kolejny gracz może już zacząć poruszać się po mapie. W efekcie jedna osoba myśli nad dobraniem karty, druga chodzi po mapie a w dobrym układzie trzecia z nią walczy. Jest to dobrze wymyślone.
Na koniec mogę dodać, iż grałem w Wiedźmina tylko raz przez około 1,5-2h w doświadczonej, 4 osobowej grupie. Oczywiście znacząco ogranicza to moje doświadczenia z w/w planszówką, niemniej jednak nie przypadła mi do gustu szczególnie ze względu na zbyt dużą losowość w 1 i 2 etapie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Svvital

Liczba recenzji: 177

Jak dla mnie ideał :)

Wsparłem Wieśka all innem. Jako fan świata Wiedźmina nie mogłem przejsć koło tego pudełka obojętnie.

Każdy z dodatków przygotowanych przez ekipę Wookiego idealnie zwiększa klimat.
Już nie mogę się doczekać kiedy to wielkie pudło trafi na mój stół.

Chyba muszę wymienić stół na większy..hhmmmm.


Jakub

Liczba recenzji: 2

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Samo wykonanie bez żadnych zarzutów plansza gracza jest wręcz idealna rozgrywka nie za trudna ale zawsze można urozmaicić gry na swój własny sposób.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 21
Z odpowiedzią 16
Oczekujące na odpowiedź 5

Czy nowy dodruk podstawowej wersji będzie w III kwartale 2024?

~ Krzysiek 18.07.2024 10:54

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czy znamy już dokładniejszy termin pojawienia się w sklepach podstawowej wersji gry?

~ Michał 08.07.2024 11:15

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czy jest planowany dodruk dodatku "Na tropie potworów"?

~ Krzysiek 19.06.2024 17:37

Tak, planowo w III kwartale 2024

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 28.06.2024 14:29

Czy termin dodruku "połowa 2024" jest aktualny?

~ Karol 19.05.2024 20:06

Aktualnie III kwartał 2024

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 29.05.2024 10:37

Czy wersję delux można jeszcze do.owic będzie jeszcze nakład?

~ BaX 25.01.2024 23:27

Dodruk wersji Deluxe będzie w okolicach połowy 2024

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 30.01.2024 10:16

Kiedy wysyłka najnowszego dodruku?

~ Karolina 25.01.2024 13:58

Jeżeli miałaś zamówioną grę, a nie została ona wysłana to skontaktuj się pod adresem: sklep@rebel.pl Ostatni dodruk został wyprzedany

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 30.01.2024 10:18

Czy jest jeszcze możliwość zamówienia gry?

~ Alona 08.01.2024 23:46

Najnowszy dodruk został wyprzedany.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 19.01.2024 14:21

Witam, czy wysyłka do de jest możliwa?

~ Tomasz 29.12.2023 01:56

Nie ma możliwości. Obecnie nie prowadzimy sprzedaży poza granice Polski.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 04.01.2024 09:23

Czy wiadomo już coś o spolszczonej erracie?

~ MadBlade 17.12.2023 17:27

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Zakupiłam grę , świetnie zrobiona, karty i plansza czytelną. Mam tylko problem podczas tury grasz dobierania w 3 fazie zawsze do 3 kart.l, ale w fazie walki z potworem dobierasz 3 karty i dodatkowo tyle kart ile wskazuje mi atak? Mam problem ile kart ma dobierać gracz w normalnej fazie 3 a ile podczas walki ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

~ Anna 15.10.2023 19:37

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czy wiadomo kiedy będzie premiera dodatku Na Tropie Potworów, który jak dotąd ukazał się tylko dla wspierających? Mutageny świetnie wpływają na rozgrywkę, a szkoda, że nie można dokupić tego dodatku.

~ m4rvell0us 19.08.2023 14:22

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czy w przyszłości planujecie sprzedawanie figurek potworów osobno (jako zestaw)? Niejaki upgrade dla ludzi, którzy kupili podstawową wersję?

~ Bartek 27.06.2023 23:53

Rebel nie sprzedaje elementów gier.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 06.07.2023 11:22

A Kiedy można spodziewać się wysyłki ? Jak premiera jest dzisiaj to jutro czy kiedy ?

~ Piotr 21.06.2023 11:07

Wysyłka rozpoczyna się zawsze w przeddzień premiery. Dużo zależy od ilości zamówień, jak długo zajmie.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 06.07.2023 11:23

Czy w podstawowej wersji gry dostajemy tą dużą planszę gry (coś jak podkładka pod myszkę) za którą trzeba było dopłacić na kickstarterze?

~ Candy 18.06.2023 12:08

Nie.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Pawel 20.06.2023 15:22

Czy można gdzieś pobrać oficjalną instrukcję w języku polskim?

~ Szparag 12.06.2023 19:45

Poprzez zagramw.to (wpisz do wyszukiwarki) jest link na dysk mega.nz

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ lbyczy 29.06.2023 12:09

Podbijam pytanie, w wersji retail Solo bedzie dopiero po zakupie dziekiego gonu - czy on juz jest w pudle? Czy da sie grac bez?

~ Paulina 19.02.2023 23:52

Wariant solo jest w podstawce, ale nie spodziewaj się niczego wielkiego. Raptem półtorej strony w instrukcji, w stylu: jeżeli efekt na karcie eksploracji wymaga, aby treść przeczytał inny gracz, sama ją sobie przeczytaj. Zasłoń ręką opis rezultatów i postaraj się nie podglądać.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Tomasz 14.06.2023 13:13

Kiedy mogę się spodziewać daty wydania gry?

~ Monika 04.12.2022 05:27

Co chwilę zmieniają. Aktualnie styczeń 2023, ale data została już przełożona 3 razy. Na tą chwilę gra jest opóźniona o 8 miesięcy.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Tomasz 18.12.2022 12:17

Tutaj na stronie podany jest marzec 2023.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Tomasz 20.12.2022 14:11

jajca jak berety.... teraz drugi kwartał 2023... kasa zamrożona prawie przez rok o ile nie przesuną znów

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Łukasz 13.01.2023 11:49

Kiedy jest dokładną data premiery i kiedy będzie uruchomiona wysyłka gry?

~ Kamil 20.09.2022 07:51

Zależy kiedy przyjdzie kontener z Chin.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Tomasz 18.12.2022 12:15

Prosiłbym o dodanie wymiarów kart, chciałbym wiedzieć jakie i ile koszulek potrzeba by je wszystkie zabezpieczyć.

~ Linhael 05.08.2022 23:32

Na „zagram w to” masz wszystkie informacje. Dodatki, SG i podstawka.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Tomasz 18.12.2022 12:19

Witam, Chciałbym kupić całą grę razem z dodaykami ekskluzywnymi z kickstartera (figurka Eredina na wierzchowcu, itd.). Gdzie mogę znaleźć coś takiego?

~ Maciej 10.05.2022 15:56

Figurka Eredina na wierzchowca była exclusive'm dla osób które wsparły kampanie pierwszego dnia. Tak więc pozostaje Ci odkupienie od kogoś kto wsparł.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Eruanno 25.05.2022 19:10

Figurka Eredina na koniu była za darmo gdy ktoś kupił grę w pierwszym dniu wspieraczki. W następnych dniach była ona dostępna za 33 zł.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Tomasz 18.12.2022 12:21

Czy gra zawiera dodatki Dziki Gon, Monster Trial i Adventure Pack z kampani na KS/zagramw.to?

~ Pancor 01.12.2021 12:50

Nie zawiera.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Ostry66 01.12.2021 13:18

Jak sam napisałeś te dodatki oferowane były na platformach wspierających. W sklepie sprzedawana jest podstawowa wersja gry bez dodatków.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Karolm 01.12.2021 13:19

Gra nie zawiera dodatków z kampanii KS/zagramw.to

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Damian 01.12.2021 13:22

Łukasz Woźniak na FB napisał, że te dodatki znajdą się w sprzedaży ale w późniejszym terminie.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Michał 01.12.2021 13:33

Brak dodatków? Czyli połowa contentu. Podziękuję.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ BHBeatz 08.12.2021 21:32

Czy wiadomo kiedy pozostałe rozszerzenia trafią do przedsprzedaży? Ja wiem - tragedia, przegapiłem kampanię - ale bardzo chętnie już bym zamówił ^^

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Tomasz 31.03.2022 15:34

A jednak mój błąd. Pracownik Rebel odpisał mi, że: " Zaznaczamy, że wspomniane przez Pana dodatki zgodnie z informacjami ze strony kampanii obecnie będą dostępne tylko dla wspierających zbiórkę. W przyszłości rozszerzenia "Wild Hunt", "Monster Trail" oraz "Adventure Pack" również trafią do naszej oferty, jako osobne produkty, ale aktualnie nie posiadamy informacji kiedy to nastąpi." Czyli nie fajnie...

Czy odpowiedź była przydatna? 2

~ lbyczy 04.04.2022 14:40

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Comanauts

Comanauts