Kostuch

Poliglota

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

33 użytkowników

Zobacz wszystkich

Jak dla mnie ideał :)

Super dodatek z dodatku tych, co dodają trochę świeżości do gry poprzez dodanie jednego/dwóch mechanizmów (osobiście, nie lubię dodatków, które mocno zmieniają grę). Mamy kilka modułów planszy, kilka kart planów (każda karta sprawia, że dzieje się coś konkretnego przy wyciąganiu czarnych kosteczek przy atakach bosa) i nowe karty. Polecam dal tych, którzy chcą lekko urozmaicić sobie grę.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Dopiero w czerwcu 2022 zagrałam w Brzdęk w Kosmosie i muszę powiedzieć, że było to dla mnie duże zaskoczenie. Gra bardzo przypadła mi do gustu! Najczęściej gram z mężem i mogę powiedzieć, że fajnie działa na 2 osoby, ale na 3 lub 4 jest na pewno ciekawsza, bo jest więcej interakcji. Wcześniej grałam w poprzednią wersję, ale nie podobała mi się tak bardzo.
W kosmicznej wersji doceniam: różnorodność umiejętności na kartach, różne smaczki i nawiązania do popkultury na kartach, modularną planszę, a przede wszystkim to, że jest wiele sposobów na zwycięstwo. Kiedy to piszę zagraliśmy już z dodatkiem Apokalipsa, i gra jeszcze bardziej zyskała. Oczywiście losowość jest i trzeba się z tym liczyć. Mi ogromną frajdę sprawia budowanie mojej tali, aby osiągnąć jak najlepszą synergię pomiędzy kartami.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Zacznę od wykonania, bo to dość kontrowersyjna kwestia. Rzeczywiście żetony są takie sobie, ale dają radę. Karty trzeba zakoszulkować, aby długo nam służyły. Pomimo tych wad, gra jest dla mnie świetna. Granie w nią sprawia mi dużo frajdy - szukanie najlepszych połączeń pomiędzy kartami, tak by dostarczyły jak najlepsze korzyści jest bardzo satysfakcjonujące. Super sprawą jest to, że w polskiej wersji jest kilka dodatkowych tali. Pomimo, że gra nie oferuje niczego odkrywczego, to w jaki sposób połączono znane mechaniki jest niezwykle trafne i świetnie do działa, dlatego też tak wysoko oceniam tą grę.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Moja ocena: 5
Patrząc na kategorie gier euro, jest to świetna pozycja, godna polecenia. Gra zdecydowanie dla zaawansowanych graczy. Same zasady nie są może jakoś wybitnie skomplikowane, ale ilość powiązań pomiędzy akcjami, co jak na co wpływa jest naprawdę spora. Uważam, ze połączenie mechaniki z aplikacją oraz ubrania tego w taki temat i oprawę graficzną okazało się wielkim sukcesem. Wszystko ładnie się spina. Minusem jest na pewno czas rozgrywki, szczególnie na więcej niż 2 graczy, Jest to, oczywiście, coś z czym trzeba się liczyć przy tego typie gier. Trzeba być świadomym, że nie jest to gra dla dzieci czy niedoświadczonych graczy, bo może przytłoczyć.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Moja ocena: 5
Wspaniała gra pod każdym względem! Wielka szkoda, że nie będzie drukowana. Ci co nie zdążyli zakupić niech żałują (tak twierdzi mój mąż). :) ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Fifithebest

Liczba recenzji: 58

Bartek

Liczba recenzji: 35

Przemysław

Liczba recenzji: 13

Spider_priv

Liczba recenzji: 83

Rbsn

Liczba recenzji: 46

MMZ

Liczba recenzji: 4

RachCiach

Liczba recenzji: 18

Karola

Liczba recenzji: 4

Yine

Liczba recenzji: 383

Schatten

Liczba recenzji: 6

OloiBolo

Liczba recenzji: 2

Shinikare

Liczba recenzji: 17

Dekornyt

Liczba recenzji: 97

Pawel

Liczba recenzji: 19

malekith

Liczba recenzji: 0

Skaju

Liczba recenzji: 116

Zubr89

Liczba recenzji: 4

Werdandi

Liczba recenzji: 6

Szyszunia11

Liczba recenzji: 21

Netto

Liczba recenzji: 0

Magilion

Liczba recenzji: 26

Emilka96

Liczba recenzji: 19

LukePL

Liczba recenzji: 259

ProrokIzajasz

Liczba recenzji: 6

Svvital

Liczba recenzji: 177

Muaddib85

Liczba recenzji: 2

Ewelina

Liczba recenzji: 0

Oltri

Liczba recenzji: 44

Szpaczka1

Liczba recenzji: 33

Kazald

Liczba recenzji: 19

Dawid_miczek

Liczba recenzji: 10

Snosia

Liczba recenzji: 23

Radium

Liczba recenzji: 52