odrzuckarte.pl

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

2 użytkowników

Od Osadników z Catanu zacząłem swoją przygodę z planszówkami. Dodatek Żeglarze znajduje się w mojej kolekcji, ale w porównaniu z Miastami i Rycerzami rzadko ląduje na stole. Nie wprowadza wielu interesujących rzeczy. Na plus można policzyć rozszerzenie mapy. Polecam jednak przyjrzeć się innym dodatkom.


Swoją przygodę zaczynałem od Osadników z Catanu. Gra mimo iż jest w sporej mierze losowa poprzez rzucanie kostek jest miła i przyjemna! Dodatek Miasta i Rycerze zmienia ją diametralnie i wprowadza wiele nowych ulepszeń i strategii. Odkąd go posiadam, nie gram już bez niego w Osadników. Polecam!


Nigdy nie sądziłem, że z połączenia mechanik i pomysłów innych gier Uwe Rosenberga może wyjść tak ciekawy produkt! Element wypraw jest bardzo fajny i umożliwia szybki i ciągły rozwój. Pudełko jest ciężkie i wypchane po brzegi, bardzo ładne elementy drewniane. Gra się przyjemnie i miło. Można zagrać w 7 osób, wtedy rozgrywka jest długa, ale to jedna z niewielu gier ekonomicznych na taką ilość graczy!


Bardzo fajna i sympatyczna gra dla każdego, nie jest trudna, a jej wykonanie i grafiki zachwycają. Idealnie dobrana wypraska, wszystkie elementy są dobrze ułożone i nie przemieszczają się w pudełku. W grze występuje lekka nutka negatywnej interakcji, czyli to,co tygrysy lubią najbardziej! ;-)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo sympatyczna, prosta, a jednak wymagająca myślenia gra dla dwóch osób! Zaskoczenie w pozycjach Uwe Rosenberga. Tematyka nietypowa, ale gra musi znaleźć się w kolekcji graczy lubiących gry dwuosobowe!


Doris

Liczba recenzji: 168

Agasia

Liczba recenzji: 74

Gogles

Liczba recenzji: 35

Piotrek (Mystery of Dice)

Liczba recenzji: 25

Kedzia79

Liczba recenzji: 27

Mobitz

Liczba recenzji: 46

Wojciech

Liczba recenzji: 1

Piotr

Liczba recenzji: 1

Bonzai

Liczba recenzji: 25

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 108

Mobitz

Liczba recenzji: 46

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 108